poškodený súbor zálohy

poškodený súbor zálohy

autor Miroslav Hulla -
Počet odpovědí: 2
Nikomu to neprajem, ale.... bohužiaľ stalo sa. Pre opakované výpadky prúdu pri búrke zhavarovalo diskové pole providera, kde beží náš moodle. Robil som síce priebežne zálohy jednotlivých kurzov, ale boli uložené práve na tých zhavarovaných diskoch. Súbory sa podarilo čiastočne obnoviť, ale archívy sú poškodené v zip súbore hlási chybné crc a pod. Chcem vás poprosiť o pomoc. Potreboval by som spojazniť práve "bežiaci" kurz. Obsah archívu sa nachádza TU
Jednotlivé súbory by som vedel dať doromady, ale nedarí sa mi obnoviť moodle.xml napriek tomu, že som použil viac druhov softwaru na obnovu poškodených zip súborov. Neviem akú dôletú úlohu zohráva moodle.xml. Napadlo ma či by sa do nedalo nejako dať dohromady so súborom, ktorý je z toho istého kurzu je fukčný, ale o cca mesiac staršia záloha, ktorý sa nachádza TU.
Ďakujem za pomoc.
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Miroslav Hulla

Re: poškodený súbor zálohy

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Ajaj mrzutost moodle.xml je v záloze klíčový, protože právě v něm jsou uloženy všechny zálohované informace z databáze. Pokud nemáte nic jiného, doporučuji zkusit vzít ten funkční moodle.xml z předchozí zálohy stejného kurzu, nahradit jím ten poškozený a zálohu znovu zabalit do ZIPu. Z něj potom vyzkoušejte obnovu. Nelze nic zaručit, ale možná se vám podaří oživit alespoň něco.

Na zálohování u providerů se nedá spoléhat - ideální je pravidelně si stahovat kompletní SQL dump databáze a datový adresář Moodlu. Já jsem na svých serverech (tedy ne u poskytovatelů) přešel na mechanismus používání systému pro správu verzí GIT a každé tři hodiny se mi dělá inkrementační záloha databáze a dat. Teoreticky vzato (ještě jsem to nezkoušel mrknout) bych mohl Moodle oživit do kteréhokoliv okamžiku vytvořené zálohy. Netřeba podotýkat, že záloha musí ležet na jiném stroji, pro případ požáru i v jiné serverovně a úplně nejlíp i v jiném městě...

--mudrd8mz
V odpovědi na Miroslav Hulla

Re: poškodený súbor zálohy

autor Peter Svec -
Ako je na tom zaloha samotnej mysql databazy? Ak by sa providerovi podarilo obnovit databazy do stavu pred vypadkom, tak by vam stacilo obnovit len subory v moodledata a moodle.xml by ste nepotreboval.