TEST- dovolit odpovedat na otazku iba raz

TEST- dovolit odpovedat na otazku iba raz

autor Jan Ontkoc -
Počet odpovědí: 5
Ahojte, pokusam sa urobit test, kde by som potreboval zadat testovu otazku na jednu stranu a zabranit, aby po zakliknuti odpovede bolo mozne túto odpoved zmenit. Pls help.
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jan Ontkoc

Re: TEST- dovolit odpovedat na otazku iba raz

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Nejde. Filozofie modulu Test je taková, že student může měnit svoje odpovědi dle libosti, dokud celý test neodevzdá k ohodnocení. Osobně s tím souhlasím - s když se student jen přehlédne a "uklikne" vedle zamyšlený ? Proč by kvůli tomu měl dostat míň bodů?

--mudrd8mz
V odpovědi na David Mudrák

Re: TEST- dovolit odpovedat na otazku iba raz

autor Jakub Šerých -
> Osobně s tím souhlasím - s když se student jen přehlédne a "uklikne" vedle zamyšlený ? > Proč by kvůli tomu měl dostat míň bodů?
Ano, to je pravda, ale na druhou stranu to z hlediska hodnocení znamená, že otázky celého testu by měly být vzájemně "ortogonální" úsměv tak, aby studentovi při čtení otázky Y nedošlo: "...jé odpověď X mám přece blbě..." .
Částečná neortogonalita otázek IMHO právě tímhle zvoláním studenta velmi podporuje proces myšlení a zapamatování si látky, ale při účelu testu čistě jen ohodnotit znalosti není moc žádoucí a zákaz zpětné editace odpovědí by se v tom případě hodil.
Jakub Šerých

V odpovědi na Jakub Šerých

Re: TEST- dovolit odpovedat na otazku iba raz

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
To je otázka osobního pohledu. Mým cílem nebývá studentům dokázat, co všechno neumí. Pro mě je i test jen jedním z nástrojů, jak mohu studenty něco naučit, nebo je spíš "dotlačit" k tomu se něco naučit. A pakliže to bude právě testová úloha, při které student něco pochopí, pak jsem tomu jedině rád, ty body mu přeji a dle mého si je zaslouží.
Pakliže tedy jedna úloha umožní vhled a pochopení látky, je to dobře. Pokud se v zadání jedné úlohy jen prostě objevuje řešení úlohy jiné, je to špatně sestavený test škodolibost.
V odpovědi na David Mudrák

Re: TEST- dovolit odpovedat na otazku iba raz

autor Jan Ontkoc -
Tiež s tým súhlasím, ale taktiež ako spomenul nižšie Jakub, chcel som zabezpečiť aby uchádzač o zamestnanie (= študent) nemal možnosť spätnej revízie svojej odpovede, nakoľko nasledujúca otázka mu môže zodpovedať predchádzajúcu.
V odpovědi na Jan Ontkoc

Re: TEST- dovolit odpovedat na otazku iba raz

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Nerad bych sem do CSMUGu zatahoval flame-wars, ale jak jsem napsal před chvílí: pakliže zadání jedné úlohy obsahuje odpověď na jinou úlohu, je to obecně chyba učitele, který sestavuje zadání těch úloh. Navíc se tím dle mého snižuje reliabilita testu, neboť se tatáž znalost/neznalost může systematicky promítat do několik úloh. V extrémním případě mi jeden detail umožňuje napsat všechny úlohy dobře nebo naopak všechny špatně.