Kto vidí blogy a kedy?

Kto vidí blogy a kedy?

autor Roman Ravas -
Počet odpovědí: 1
Rozhodol som sa, že skúsim so svojimi žiakmi využívať blogy. V Administrácia- zabezpečenie - pravidla prevádzky stránok som si nastavil: Používatelia môžu vidieť iba blogy ľudí, ktorí sú s nim v kurze. Pridal som bloky: menu blogy a tagy blogov.
Predpokladal som, že ak si nejaký účastník kurzu vytvorí blog, tak sa to niekde v bloku : menu blogy objaví a v bloku tagy blogov bude tag, ktorý si v blogu zvolil, ale uvidia to len účastníci kurzu v ktorom je.
Všetko je ale inak. Žiaci majú v rozbalovacom zozname pri tvorbe blogu v publikovaní len dve možnosti: 1. sebe 2. každému na portáli. Ak zvolia každému na portáli, tak po kliknutí na tag vidí ich blog každý.
Dá sa nejako zabezpečiť, aby blogy boli prístupné len účastníkom kurzu? Existuje nejaký blok na súhrnné zobrazenie existujúcich blogov, alebo sa zobrazujú len tagy?

Ďakujem
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Roman Ravas

Re: Kto vidí blogy a kedy?

autor Roman Ravas -
Nainštaloval som si aktivitu OUBlog a Moodle blogy som vypol. Tak mi to celkom vyhovuje, až na jednu maličkosť: do blogu sa nedajú vložiť klasickou cestou obrázky, len ako internetové odkazy. Hľadal som to na fóre a dočítalo som sa, že sa to žial nedá. Je to veľká škoda, veď obrázky sú úplne bežnou súčasťou blogov na internete.