Zmizení volby jazyka

Zmizení volby jazyka

autor Benda Petr -
Počet odpovědí: 1

Ahoj,
měl bych dotaz ohledně zmizení volby jazyka, která se normálně zobrazuje pod přihlašováním uživatele. Mám zvolené tři jazyky (en, cs, sk - v langMenu vše nastavené), jako admin žádný jazyk nepreferuji atd., a můj problém spočívá v tom, že prostě menu volby jazyka nikde nevidím. (Vpravo nahoře pod přihlášením, ve volbě preference jazyka v předmětu a u uživatele). Možnost volby někam zmizela. Nevíte někdo co s tím? Příp. mám začít hledat přímo v databázi? smíšený pocit  Verze Moodle máme 1.6.1

Myslím, že se jedná o funkci get_list_of_languaes a její include prostě nefunguje nikde v moodle. Nesetkali jste se s tímto problémem?

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Benda Petr

Re: Zmizení volby jazyka

autor Benda Petr -

Hmm, tak šikovný kolega na to již přišel. Pokud by se to ještě někomu přihodilo, píši sem popis chyby a řešení.

Chyba byla ve špatném nastavení langlistu (menu: moodle/správa/nastavení/obecné parametry), kdy (od někoho) byly chybně nastaveny (pro český, anglický a slovenský jazyk) hodnoty: cs, en, sk.

Pro zobrazení volby jazyků, je nutné definovat tyto hodnoty tak, jak jsou uložené v adresářích, tedy: (v našem případě) cs_utf8,en_utf8,sk_utf8.
Langlist lze nechat též prázdný.

S pozdravem nejen kvalitního a bezchybného Moodlování,

PETR