Blok Birthday v Moodle 2.3

Blok Birthday v Moodle 2.3

autor Zdeněk Hrabánek -
Počet odpovědí: 6

Po přidání bloku Birtday (zdroj: https://github.com/arborrow/moodle-block_birthday)  a úpravě birthday.php (složka LANG\EN), je jak vidět problém s češtinou. Navíc nevím, jak "počeštit" přímo název bloku ve stránce - stále je BIRTHDAY. Prosím o pomoc a popis, jak postupovat. Díky.

Příloha Moo-Birthday-2.jpg
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Zdeněk Hrabánek

Re: Blok Birthday v Moodle 2.3

autor Zdeněk Hrabánek -

Přikládám ještě snímek po odstranění diakritiky v textu:

Příloha Moo-Birthday-1.jpg
V odpovědi na Zdeněk Hrabánek

Re: Blok Birthday v Moodle 2.3

autor Zdeněk Hrabánek -

a ještě přikládám soubor birthday.php ze složky LANG\EN

V odpovědi na Zdeněk Hrabánek

Re: Blok Birthday v Moodle 2.3

autor Bohumil Havel -
Obrázek: Moodle Partner Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé

Doporučuji realizovat v instalaci Moodle

tím získáte korektní překlad. Lokalizací získáte soubor, který potom bude ve složce dat lan/cs_local

Jinak se jedná o problém kódování (UTF 8). Záleží čím soubor editujete.

Bohuš Havel

V odpovědi na Bohumil Havel

Re: Blok Birthday v Moodle 2.3

autor Zdeněk Hrabánek -

Děkuji za pomoc. Dle vašeho návodu jsem to pomocí nástrojů Moodle upravil a již to vypadá dobře. Včetně náhrady "červenec 27" za normálně vyhlížející "27. červenec". Díky.
Ještě ale nevím, jak nastavit automatické generováni a odeslání blahopřání. Dle obsahu php souboru je s tím určitě nejak počítáno. Mně to nabízí jen standardní odeslání zprávy uživateli. ZH

V odpovědi na Zdeněk Hrabánek

Re: Blok Birthday v Moodle 2.3

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Předně upravovat přímo lang/en/block_birthday.php není šťastné. Když už si to chcete psát sám, tak do kopie, kterou pak uložíte v lang/cs/block_birthday.php. V editoru, ve kterém to děláte, si nastavte kódování UTF-8 a UNIXové konce řádků. Ale pozor, při aktualizaci bloku si můžete snadno svůj soubor nechtěně přepsat (proto se to nedoporučuje).

Lepší řešení je asi to, co navrhuje Bohuš - použít vestavěný nástroj pro přizpůsobení překladu. Ve vašem případě není sice "oficiální" český překlad dostupný, takže vlastně přizpůsobujete neexistující překlad tím, že ho děláte. Ale to by měl být detail.

Název bloku je možná uložen v konfiguraci bloku. Zkuste zapnout režim úprav a upravit nastavení bloku.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Blok Birthday v Moodle 2.3

autor Zdeněk Hrabánek -

Ano, použil jsem s úspěchem řešení pana Havla a děkuji jem i vám za pomoc.

Ještě ale nevím, jak nastavit automatické generováni a odeslání blahopřání. Dle obsahu php souboru je s tím určitě nejak počítáno. Mě to nabízí jen standardní odeslání zprávy uživateli. ZH