Kalendář

Kalendář

autor Ladislav Trčka -
Počet odpovědí: 9

Dobrý den, chtěl bych poradit mám. Mám moodle verze 1.5.4 a v kalendáři, který používám se mi zobrazují měsíce ale v angličtině. Lze to nějak počeštit?

Děkuji

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Ladislav Trčka

Re: Kalendář

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Ve Správa - Nastavení obecných parametrů je třeba určit české Locale. Ve vaší verzi by tam mělo být asi něco jako "cs_CZ.ISO8858-2" (Linux) nebo "czech", příp. "csy" (Windows).
V odpovědi na David Mudrák

Re: Kalendář

autor Ladislav Trčka -
No zkusil jsem to a nic, tak budu pátrat kde je chyba
V odpovědi na Ladislav Trčka

Re: Kalendář

autor Miroslav Fikar -
Skuste sa pozriet este na subor langconfig.php v moodledata/lang/cz_utf8. Aj tam je kopec nastaveni.
V odpovědi na Miroslav Fikar

Re: Kalendář

autor Ladislav Trčka -
jak jsem se díval, tak v adresáři moodle/lang jsem našel spoustu složek ale cz_utf8 jsem nenašel. Byla tam jen složka cs. Jak jsem se snažil stáhnout jazyk cz_utf8 z moodle.org, tak se mi to nepodařilo, stáhlo se jen 5 kb a nic víc, přitom by se mělo stáhnou 518,9 kb.
V odpovědi na Ladislav Trčka

Tento příspěvek ve fóru byl odstraněn

Obsah tohoto příspěvku ve fóru byl odstraněn a již nemůže být zpřístupněn.
V odpovědi na Ladislav Trčka

Re: Kalendář

autor Daniel Mikšík -
Ve verzi, kterou používáte, se v adresáři lang vyskytuje jenom adresář cs, to je úplně v pořádku. Jazykový balíček cs_utf8 je určen až pro verze 1.6 a vyšší.

Obsahuje adresář cs soubor calendar.php? Pokud ano, je chyba někde v logice Moodlu, mně se ji ovšem v historické instalaci 1.5.2+ reprodukovat neporařilo. Na jakém serveru Vaše instalace běží (Windows/Linux)?
V odpovědi na Daniel Mikšík

Re: Kalendář

autor Ladislav Trčka -
ano, calendar.php je obsažen v souboru cs. Jinak mi běží Moodle na localhostu Windows server 2003
V odpovědi na Ladislav Trčka

Re: Kalendář

autor Daniel Mikšík -
Na localhostu Windows XP jsem měl v locale nastaveno "czech" a zaznamenal stejné chování, jaké popisujete. Pomohlo nastavit "csy" (jak výše doporučuje David), kliknout na název měsíce v postranním bloku (obnovit stránku nestačilo) a měsíce byly česky. ;)