kodovanie v slovencine - SURNE

kodovanie v slovencine - SURNE

autor Milan Steskal -
Počet odpovědí: 2
Dobry den,

ako cast mojej diplomovej prace je vytvorenie bloku pre vyhladavanie v dokumentoch (resources). Princip mam uz spraveny, ale narazil som na dva problemy, ktore neviem vyriesit.

1. Blok, ktory som spravil pri zobrazovani slovenskych znakov š,ť,ž,ľ (nie č) zobrazuje znaky ako keby nebol nastaveny spravny charset. Pritom som stranku, ktora zobrazuje vysledky odvdil od zobrazovania vysledkov prehladavania fora, ktora nema problem. Pri vypisovani dokumentov pri kurze s tym problem nie je. Kodovanie je iso-8859-2. Je nastavene na vsetkych strankach, vratane tej problemovej. Casti nazovov dokumentov tahanych z DB sa zobrazuju spravne, ale ostatny text nie.

2. Neviete nahodou, akym sposobom nalinkovat vyledky hladania na dokumenty? Dokument sa ttiz prezera odkazom na view.php?id= , lenze id dokumentu, pod ktorym je vedeny v databaze nezodpoveda volanemu id. Zrejme cez nejaku spojovaciu tabulku, ale nemozem je najst.

Dakujem
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Milan Steskal

Re: kodovanie v slovencine - SURNE

autor Stanislav Duben -
Ohledně kódování, bych řekl že vyhledávání se dělá v databázi. Takže asi bude záviset na kódování databáze a ne stránek. Kódování stránek určuje jen jak se znaky zobrazí, ale databáze může být v jiném kódování.
V odpovědi na Stanislav Duben

Re: kodovanie v slovencine - SURNE

autor Milan Steskal -
aj toto mi napadlo. lenze nerozumiem potom, preco ziadne ine stranky nemaju problem, len ta jedna, ktoru som spravil ja. zobral som subor search.php, ktory bol v module forum a upravil ho pre moje potreby. s tym, ze casti ktore zobrazovali hlavicku stranky a podobne veci som nemenil. zmenil som len kod pre vyhladanie a zobrazenie vysledkov.