Odkaz na dokumentaciu v hlavnom menu

Odkaz na dokumentaciu v hlavnom menu

autor charon me -
Počet odpovědí: 5
Vidim, ze vo vasom hlavnom menu mate odkaz na lokalizovanu dokumentaciu. V instalacii moodle je v adresari lang\cs\docs (alebo lang\sk\docs) uz nejaka dokumentacia, ale neviem ako pridat na hlavnu stranku mojho moodle linku na tuto dokumentaciu. Ako to mate vyriesene vy? Tiez vidim, ze v ceskej verzii je tam subor files.php, podla ktoreho zrejme moodle dokaze vyrobit strom s polozkami a odkazmi na uvedene subory, ale neviem ako ho k tomu donutit... vopred vdaka.
Počet hodnocení: -
V odpovědi na charon me

Re: Odkaz na dokumentaciu v hlavnom menu

autor Juraj Chlebec -
[URL k vasmu MOODLE]/doc/

A mali by ste to tam mat.
V odpovědi na Juraj Chlebec

Re: Odkaz na dokumentaciu v hlavnom menu

autor charon me -
Dakujem, ale to je iba odkaz na /doc/index.php nelokalizovanej anglickej dokumentacie, nie tej ceskej lokalizovanej. Taktiez evidentne nebude nijako vyuzity subor files.php v /lang/cs/docs/, ktory sa mi vidi byt klucovy pre strukturu dokumentacie. Skusal som skopirovat obsah adresara /lang/cs/docs/ do /doc/, ale nepomohlo to (zrejme pretoze v /lang/cs/docs/ nie je ziaden index.php ani index.htm). Ako mate vyriesenu vasu lokalizovanu dokumentaciu? Prepisali a usporiadali ste si ju sami alebo ste pouzili tu, co je v /lang/cs/docs/ ? Ako sa da pouzitelne nalinkovat lokalizovana dokumentacia v adresaroch /lang/ (aby to aj nejak vyuzivalo tie files.php)?
V odpovědi na charon me

Re: Odkaz na dokumentaciu v hlavnom menu

autor Juraj Chlebec -
Asi takto. Kedze zatial nemame prelozenu zakladnu dokumentaciu do slovenciny, jednoducho sme prekopirovali cesku dokumentaciu z adresara lang/cs/docs do adresara lang/sk/docs To ze sa zobrazuje spravna jazykova verzia je predpokladam podmienene konfiguraciou MOODLE. Pokial som si dal link na dokumentaciu a zmenil som jazyk na anglictinu tak sa mi aj dokumentacia nastavila na anglictinu. Takze by to malo fungovat nejak same úsměv.
V odpovědi na Juraj Chlebec

Re: Odkaz na dokumentaciu v hlavnom menu

autor charon me -
naozaj, odkaz na /doc/ sa presmeruje na lokalizovanu dokumentaciu podla nastaveneho jazyka, akurat ze ked v tej slovenskej /lang/sk/docs/ nic poriadne nebolo, tak sa ukazovala defaultna anglicka, ale ked som tam podla vasej rady skopiroval tu cesku tak ju to uz ukazuje. dakujem. (mimochodom neviete nahodou, ci sa nachadza tato nesamozrejma informacia aj niekde v oficialnej/adminovskej dokumentacii? ja som to nevedel najst)
V odpovědi na charon me

Re: Odkaz na dokumentaciu v hlavnom menu

autor Juraj Chlebec -
To netusim, ani si nespominam ako som sa k tomu dostal, ale zrejme kedze robime preklad MOODLE do slovenciny tak som sa pozeral ako to maju urobene v cs a doplnal som to co v sk chybalo.