Problémy s testy

Problémy s testy

autor Jana Hrubá -
Počet odpovědí: 7

Dobrý den,

tak trochu biju na poplach. Nevím, zda už někdo máte nějaké problémy s testy v nové verzi Moodle, ale já je mám od pátku 24.11.2005.

Studentky, které byly část roku na stáži mimo republiku se vrátily a chtěly absolvovat test, který již před nimi absolvovalo kolem 100 studentů absolutně bezproblémů.

Jim se však stalo, že po odkliknutí na odeslat vše a ukončit náhled jim server vyhodnotil jen první otázku, ostatní vymazal. Při odkliknutí na tlačítko uložit bez odeslání se test vynuloval a začal nabíhat nový časový limit.

Následně jsem se zkoušela přihlásit na různé studenty a v různých kurzech a bohužel se mi to stává takřka všude u všech testů, na všech počítačích, které jsem různě zkoušela. Kolega Friedrich to také zkoušel a neví si s tím rady proč tak reaguje. Říkal, že máme 1.6 a snad testový modul není nějak dokonalý????

Co s tím??? A dá se vrátit zpět ke starší verzi?????

Můžete mi poradit????

Děkuji. Jana Hrubá

Počet hodnocení: -
V odpovědi na Jana Hrubá

Re: Problémy s testy

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Vy máte skutečně nainstalovánu verzi 1.6? To si ověřte raději ještě jednou - verze 1.6 má vyjít někdy v únoru nebo tak, v současné době je k dispozici pouze její vývojová větev (tzv. developement snapshot/branch), která je každopádně nestabilní a nehodí se pro nasazení v ostré výuce.
Downgrade (návrat k předchozí verzi) není podporován a správci jsou na to upozorňování při každé aktualizaci Moodlu.
Ve vaší situaci je každá rada drahá - ověřte prosím ještě jednou vaši verzi a dejte vědět... Držím palce mrknout

S pozdravem
David
V odpovědi na David Mudrák

Re: Problémy s testy

autor Jana Hrubá -

Dobrý den,

bohužel. Máme opravdu verzi 1.6.

Moodle 1.6 development (2005101200)
Copyright © 1999-2005 Martin Dougiamas
GNU Public License

V odpovědi na Jana Hrubá

Re: Problémy s testy / verze 1.6

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři
Uf, v tom případě je to komplikovanější... zamyšlený záleží na tom, jak moc je vaše výuka na Moodlu závislá a jak moc se vám budou moci vaši správci věnovat. Vaškovi Friedrichovi ten úkol nezávidím, ale pakliže nemá vážné důvody používat 1.6dev a vy si nebudete moci dovolit čekat na stabilizaci vaší verze (tedy nějak to přetrpět, než bude 1.6 stabilní), zkusil bych přechod zpět na verzi 1.5.3 překvapení
Nevím, zda-li to kdy někdo zkoušel. Teoreticky vzato by se to dalo udělat tak, že
  1. Se zazálohuje celý server (nejlépe dump databáze a kopie stávajících skriptů)
  2. Ze zdrojových kódů se zjistí změny ve struktuře a obsahu databáze, které vaše verze provádí vůči poslední stabilní verzi. Dá se to poznat podle verze databáze: vy máte 2005101200, stabilní verze by měla mít 2005060230 nebo něco podobného. Součástí Moodlu jsou skripty, které podle těchto verzi upravují při každém upgradu strukturu a obsah databáze.
  3. Všechny tyto změny se vaši správci pokusí revertovat - nevím, jestli to vůbec půjde a kolik to může být práce smíšený pocit
  4. Nad takto upravenou databází se spustí stabilní verze Moodlu, kde by testy neměly zlobit
Rozhodnutí je to na vás, na míře potřeby používat nestabilní komponenty vaší instalace a na míře obtížnosti provedení downgrade, která se dá zjistit jedině tak, že se to zkusí...

S pozdravem

David
V odpovědi na David Mudrák

Re: Problémy s testy / verze 1.6

autor Jana Hrubá -

Dobrý den,

také jsme zaregistrovali, že v této nestabilní verzi zanikly čísla jednotlivých témat a bojíme se co bude dál.

Vašek Friedrich navrhuje zálohovat kurzy. Pak znovu nainstalovat 1.5 vedle té 1.6. Pak ty nejvíc aktuální kurzy zavést do té 1.5. Ale nevím, jestli se přitom neztratí studenti,  jejich úkoly apod., tak jako při klonování kurzů.

Ostatní ne "hořící" kurzy by počkaly do února na oficiální verzi 1.6.

Byla to holt chyba. Oni se domnívali, že na tom servru jsou jenom archívní kurzy. Ale nejsou.

Kromě tohoto servru máme již nový server, kde je 1.5, takže tam je vše v pořádku.

Děkuji za pomocné rady.

V odpovědi na David Mudrák

Re: Problémy s testy / verze 1.6

autor Petr Bulava -

    Ahoj,

zde bych asi měl vstoupit do této debaty, protože mě asi čeká praktické řešení tohoto problému. Osobně mě představa pátráni po změnách v upgradovacím skriptu děsí, nestačilo by prostě najít ve zdrojáku (myslim že to je v attempt.php) chybu a odstanit ji? Chystam se porovnat zdrojaky z verze 1.5.3 a naší 1.6dev.

Vidíš to Davide nadějně nebo to považuješ za naivní?

S pozdravem

Petr

V odpovědi na Petr Bulava

Re: Problémy s testy / verze 1.6

autor Petr Skoda -
Zdravím!

Taky se mi jednou kdysi dávno (rok a půl zpátky?) zadařilo omylem zupgradovat na nestabilní verzi. Přinutilo mě to, naučit se něco nového - vřele doporučuji všem dobrodruhům mrknout

Osobně bych se do downgradování nepouštěl - předpokládám, že by to dalo víc práce, než opravit chyby v 1.6dev. S vývojářskou verzí se dá žít, ale chce to občas narychlo něco poopravit a sledovat vývojářská diskusní fóra.

Každopádně můžete zkusit důkladně zazálohovat a nainstalovat novější 1.6dev - třeba to už někdo opravil.

skodak
V odpovědi na Petr Skoda

Re: Problémy s testy / verze 1.6

autor Vaclav Friedrich (aka Vicq) -

Ten problém s testy na 1.6dev je opravdu záhada. Student udělá test, ten se automaticky opraví a vyhodnotí, student vidí své výsledky i počet bodů, ale za hodinu už má všechny otázky vyhodnocené jako chybné a 0 bodů.

LMMNMNN

Od downgradu jsme upustili, už díky vidině brzké 1.6. Jenže pak došlo k přechodu na UTF8 a problémy s tím spojené - tedy pro češtinu. Takže ani netušíme, jestli se problém s testy vyřešil, protože po několikahodinovém upgradu se čeština natolik zkomolila, že jsme raději další efekty upgradu nezkoumali.

Takže čekáme, až se podaří vyřešit kódování češtiny při upgradu. Zatím jsme přesunuli všechny citlivé kursy na druhý server, kde běží 1.5.3.