Novy modul

Novy modul

autor Juraj Chlebec -
Počet odpovědí: 7
Pre ucely jedneho projektu som vytvaral produkt umoznujuci jednoduche vytvaranie a upravu online materialov.
(http://www.fem.uniag.sk/konferencie_a_seminare/uninfos/2003/zbornik/juraj_chlebec.pdf)
V dalsej faze by som chcel implementovat tento editor do MOODLE - teda vlastne mi ide o vyuzitie uz napisanych modulov v prostredi MOODLE.
Neviete, nerobi sa pre MOODLE modul ktory by funkcnost vytvarania podobnych komplexnejsich materialov obsahoval?
Počet hodnocení: -
V odpovědi na Juraj Chlebec

Re: Novy modul

autor Petr Skoda -
Zdravím!

Už asi týden pracuji na podobném modulu pro Moodle, nazval jsem ho Book (Kniha). Moodle využívá upravený editor HTMLArea. Inspiroval jsem se konkurenčním prostředím ATutor.

Jakmile budu mít něco vhodného k předvádění, ozvu se.

Škoďák
V odpovědi na Petr Skoda

Re: Novy modul

autor Petr Skoda -
Ukázku chystaného modulu Book naleznete zde.
V odpovědi na Petr Skoda

Re: Novy modul

autor Juraj Chlebec -
Vyzerá to pekne. Ale vzhladom k danej strukture ktoru musim dostat do MOODLE asi budem musiet pouzit vlastnu variantu (pokial teda odsuhlasia projekt pre ktory sa to ma robit). Ked sa naspat pozeram na ten moj program, sa mi zda ze je mozno trochu prekombinovany. Databaza by sa dala zredukovat a to ze sa kazda kapitola vlastne triesti na mensie casti nemusi byt vzdy idealne. Navrhol som to tak hlavne kvoli poziadavke aby sa zobrazovany text nemusel rolovat (aby nebola kapitola dlha, je rozdelena na mensie bloky). Tieto bloky maju akurat tu vyhodu ze ide medzi ne (alebo teda k predchadzajucemu bloku) vsunut ikony (odkazy), ktore poukazuju na doplnujucu informaciu, odkaz von a podobne. Ku kazdej kapitole bola poziadavka na selftest - takze je mozne vkladat tam aj ten ale zasa moznost tvorby testov je lepsie prepracovana v MOODLE. Takze by to chcelo este prepojit MOODLE testy s kapitolou (ako celkom ku ktoremu patri test).
V odpovědi na Juraj Chlebec

Re: Novy modul

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Asi to není přesně to, co máte na mysli (tedy hromada strukturovaného textu), ale modul PŘEDNÁŠKA (LESSON) je tomu podle mě nejblíž.

Nestudoval jsem předložené prototypy - počítáte, pánové, s možností stažení celé učebnice v jednom archívu pro práci offline?

V odpovědi na David Mudrák

Re: Novy modul

autor Juraj Chlebec -
Co sa tyka nasho projektu, studenti dostavali priamo papierovu podobu online textu. Stahovanie alebo tlac celej kapitoly tam prave nebola (niezeby sa mi to pacilo ale to co po mne chceli som urobil).
V odpovědi na Juraj Chlebec

Re: Novy modul - ještě jednou Přednáška

autor David Mudrák -
Obrázek: Moodle HQ Obrázek: Obzvláště nápomocní moodlisté Obrázek: Překladatelé Obrázek: Vývojáři

Jestli jí chápu modul přednáška dobře, tak je to hodně podobné tomu, co chcete vy. Na konci kapitol nejsou přímo selftesty, ale něco podobného (tuším jedna otázka, na základě odpovědi se vybírá, která část přednášky vám naskočí dál - srov. s tzv. programovanou učebnicí s nelineárním průchodem).

V odpovědi na David Mudrák

Re: Novy modul - ještě jednou Přednáška

autor Juraj Chlebec -
Ano, je to zaujimave ale predsa len to nie je presne to co by sme (u nas)chceli. (Uz len vzhladom k tomu ze by si pravdepodobne nikto nedal tu namahu prerobit hotove moduly (= v tomto kontexte texty skript) do tohoto systemu). Prakticky to su skripta s vyhodami hypertextoveho odkazovania - cize prednaska by vyhovovala len po prepracovani uz vlozenych materialov.
Minuly tyzden v piatok sa konala na susednej univerzite (www.ukf.sk) e-learning konferencia DIVAI 2004 a tu bolo myslim v jednom prispevku spomenute ze MOODLE prave chyba nejaky system na tvorbu e-learning materialov. Ja osobne si myslim ze MOODLE umoznuje taketo materialy alebo teda kurzy vytvarat, ale modul podobny modulu Book by sa myslim hodil do palety nastrojov ktore uz MOODLE obsahuje.