Moodle ile Adobe Connect 7 Entegrasyonunu Gerçekleştiren Var mıdır aranızda ?

Moodle ile Adobe Connect 7 Entegrasyonunu Gerçekleştiren Var mıdır aranızda ?

yazan Mustafa Erdoğmuş -
Yanıt sayısı: 2

Moodle 2.2.5+ (Build: 20120914) sürümü kurulu. Stabil olarak kullanıyorum moodle ı. Adobe Connect 7 sürümü de farklı bir sunucu da kurulu.

Plugin sayfasında ki https://moodle.org/plugins/view.php?plugin=mod_adobeconnect bu eklentiyi kurdum. Gerekli değişiklikleri yaptım config.ini ve web.xml dosyalarında.

Moodle tarafında yeni bir etkinlik olarak ekliyorum. Toplantı oluşturuluyor. Yaptığım yönetici ve öğrenci rolleri kullanıcıları adobe tarafında da atanıyor. Fakat moodle da ilgili şubede join Meeting butonuna tıkladığım zaman adobe tarafında kullanıcı şifre ekranı geliyor. Adobe da benden giriş yapmamı istiyor. Her şey tamam aslında entegrasyonda sadece adobe connect te oturum açmıyor. Bir fikri olan var mı? Resimler Aşağıdadır.

Resim 1: JoinMeetinButonundanSonrakiGelenOtorumAcmaSayfası

Resim 2: KullaniciJoinMeetingButonunaTikladigindaAdrescubugu

Resim 3:  MoodleTarafındaAdobeIcinRolAtamasi

MoodleTarafindaOgrenciRolündekiKullanicininGorduguEkran

MoodleTarafindaOgrenciOlarakAtananKullanicininJoinMeetingButonunaTikladiktanSonraAdobeTarafindakiGerceklesenAtama

Mustafa Erdoğmuş yanıt olarak

Re: Moodle ile Adobe Connect 7 Entegrasyonunu Gerçekleştiren Var mıdır aranızda ?

yazan Cumali YAŞAR -

Ben Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesinde Uzaktan Eğitimde çalışıyorum. 

1- Api Bağlantı testi doğru çalışıyormu ??

2- bağlantı sağlandıysa moodle tarafında adobe_host yetkisi veriniz. Aynı kullanıcıya 

connect tarafında da yetki veriniz. 

Bu konuda yetki bir arkadaş var. Osman Gazi Üniversitesinde Mesut AYDEMİR

Ben ondan öğrendim. 

Ancak testlerimiz başarılı oldu. 

Çok yakında sistemi hazır edeceğiz. 

Cumali YAŞAR yanıt olarak

Ynt: Re: Moodle ile Adobe Connect 7 Entegrasyonunu Gerçekleştiren Var mıdır aranızda ?

yazan Mustafa Erdoğmuş -

Evet dönem başında çalıştırdım şu anda single sing on olarak kullanıyoruz. Teşekkürler ilginiz için