ترجمه ماژولهای مودل به فارسی

ترجمه ماژولهای مودل به فارسی

از M.A Keshtkar در
Number of replies: 5

با سلام.

من از پلاگین realtimeQuiz برای مودل 2.5 استفاده میکنم. میخواستم تب ها و قسمت های مختلف این ماژول پس از ساختن یه کوییز  به زبان فارسی برای دانشجویان نمایش داده بشه. پس از نصب یه پوشه lang داره که فایل en  رو من باز کردم و تمام string هارو به فارسی ترجمه و ویرایش کردم و سیو کردم . اما حالا که مودل بالا میاد تمام حروف به صورت علامت سوال هست .

کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟ ممنون میشم.

کلا ماژول های مودل رو چجوری میشه فارسی کرد؟

ممنون

تعداد امتیازات:  -
In reply to M.A Keshtkar

در پاسخ به: ترجمه ماژولهای مودل به فارسی

از حسین عبایی در

برای بومی سازی زبان از امکانات خود سیستم استفاده کن

مدیریت سایت->زبان->بومی سازی زبان

moodle2.5/admin/tool/customlang/index.php

In reply to حسین عبایی

از saeedeh rad در

برای ادیت کردن از برنامه  notepad++ استفاده کنید و قبل از شروع به ادیت حتما دقت کنین که در بخش  Encoding  قسمت Encode in UTF-8 رو فعال کرده باشید. 

In reply to saeedeh rad

از amir ghasemiyan در
سلام دوستان

در همين زمينه يك سوالي داشتم

اگر بخواهيم هم زبان انگليسي و هم فارسي رو داشته باشيم بايد چكار كنيم؟

من يك پوشه به نام fa ايجاد كردم و ترجمه رو هم انجام دادم ولي تغييري ايجاد نشد.

In reply to amir ghasemiyan

از ahmad rafiei در

در بخش مدیریت سایت > زبان > تنظیمات زبانی ، نمایش منوی زبان را باید فعال کنید همان جا زبان پیش فرض را هم اضافه می کنید

همچنین در بخش مدیریت سایت > زبان > بسته های زبانی ، زبان های دلخواه را به سامانه خود می تونید اضافه کنید

الان در دانشگاهی که بنده مشغولم به 5 زبان برای دانشجویان خارجی در مقاطع کارشناسی و ارشد دروس ارائه می شود

In reply to M.A Keshtkar

از Pourya Moghadam در
با سلام ,
دوست عزیز کاری که انجام دادید کاملا درست هستش احتمالا3 تا نکته کوچلو رو فراموش کرید 
اول اینکه در کنار فولدر en  در یک فولدر fa  هم بسازید و فایل فارسی شده رو در اون قرار بدید و زبان انگلیسی رو از بین نبرید.
دوم اینکه حتما در توضیحات فایلی که ساختین عبارت en  رو به fa  تغییر بدین .
و نکته اخر که احتمالا مشکل شماست unicode  فایلی که ذخیره می کنید رو حتما UTF-8  ذخیره کنید تا بصورت علامت سوا نمایش نده.

بازم سوالی بود در خدمتم.