Język polski Moodle

Język polski Moodle

Napisane przez: P A ()
Liczba odpowiedzi: 5

Dziwna rzecz się dzieje przy próbie ustawienia przeze mnie języka polskiego na nowoprzeniesionym Moodle na serwerze az.pl. Wchodzę w Site Administration -> Language -> Language packs, wybieram z prawej listy język polski, instaluję, po lewo polski pojawia się po angielskim, na górze pojawia się menu wyboru języka, wybieram język polski i strona jest przetłumaczona na polski. Po czym wchodzę na stronę główną, a tam wszystko dalej po angielsku! Tylko na stronie z paczkami mam możliwość wyświetlenia wszystkiego po polsku. W pliku config.php mam $CFG->lang = 'pl';, a w Language settings pokazuje mi "Default language: English (en)" tylko to jest do wyboru z listy,a obok tego:

"Defined in config.php
Invalid current value: pl"
To samo gdy wchodzę w Users-> Accounts-> Browset list of users i gdy wchodzę w profil Administratora (Edit). W Preferred language mam tylko język angielski do wyboru...

 
W odpowiedzi na P A

Odp: Język polski Moodle

Napisane przez: Adam F ()

Witam,

mam dokładnie ten sam problem. Walczę z tym już pół dnia.

Moodle wersja 2.7.2. Wdrożone na home.pl -> aktualizowane.

W odpowiedzi na Adam F

Odp: Język polski Moodle

Napisane przez: Adam F ()
W odpowiedzi na Adam F

Re: Odp: Język polski Moodle

Napisane przez: Niedoszły Bibliotekarz ()
W odpowiedzi na Niedoszły Bibliotekarz

Odp: Re: Odp: Język polski Moodle

Napisane przez: Adam F ()

Problem polegał na braku dostępu do dataroot. Paczki językowe zapisywane są w dataroot w folderze lang. Folder o tej samej nazwie jest również w moodle, to mnie trochę zbiło z tropu, w rezultacie kombinowałem nie w tym folderze co trzeba.


CMS nie miał dostępu do właściwej paczki.


Problem rozwiązany, można brać się za kolejne uśmiech