طراحی پوسته کاملا بومی و فارسی

طراحی پوسته کاملا بومی و فارسی

از Ruhollah Damavandi Kamali در
Number of replies: 6
با سلام
چند سال پیش برای یک پروژه در زمینه آموزش الکترونیکی از مودل استفاده کردم نسخه ی مورد استفاده ی من 1.9 بود و بعد از آن به دلایلی دیگر از مودل استفاده نکردم.
در حال حاضر در حال کار بر روی پیاده سازی xAPI بر روی مودل هستم. و مودل را دوباره نصب کردم و ازش استفاده میکنم.
خیلی دنبال یک پوسته ی فارسی مناسب برای مودل گشتم ولی چنین پوسته ای پیدا نکردم انگار کسی بطور جدی در این زمینه کار نکرده یا اگر کار کرده پوسته بصورت رایگان نبوده.
برای همین تصمیم گرفتم پوسته کاملا بومی و فارسی داری امکانات مناسب بصورت رایگان طراحی کنم.
از اونجایی که جناب آقای رضایی زحمت کشیدن و تقویم فارسی را برای نسخه 2.4 آماده کردن طراحی اولیه را روی همین نسخه انجام میدم.
به اندازه ی کافی روی HTML5 و CSS3 و Javascript تسلط دارم برای همین از همه ی اساتید گرامی و دوستانی که به اینجا مراجعه میکنند تقاضا دارم بهترین پوسته هایی که از مودل طراح ی شده را به من معرفی کنند یا امکانات مورد نیازی که باید در پوسته قرار داده بشه(نوع منو ها، فونت دلخواه و هدر و فوتر دلخواه ...) یا حتی انتظارات شخصی خودشان از یک پوسته مناسب را در اینجا بیان کنند.
امیدوارم پوسته ای که قراره طراحی کنم بطور کامل جامع باشه و همه بتونن ازش استفاده کنند و بصورت کاملا خوبی بتونن پوسته را شخصی سازی کنند.
با تشکر
روح اله دماوندی کمالی
تعداد امتیازات:  (1)
In reply to Ruhollah Damavandi Kamali

در پاسخ به: طراحی پوسته کاملا بومی و فارسی

از Fred Nasri در

سلام.

با تشکر از شما به خاطر را ه اندازی این پست که نتیجش واقعاً مفیده.

از بین پوسته های پیشفرض مودل، Afterburner رو خیلی می پسندم به جهت طراحی اش و پشتیبانی اش از زبانهای راست به چب.

بعد دیدم که Mary Evans که یکی مودلکار های فعاله یک پوسته طراحی کرده به اسم  Aaradhya 

این پوسته (اطلاعات بیشتر از اینجا) رو ویژه زبانهای راست به چپ طراحی کرده و توش از چیدمان صفحه Afterburner هم استفاده کرده. البته پوسته هیچ استایل خاصی نداره و به قول طراحش فقط حالت بیسیک رو داره که بقیه (مثل شما) بتونن از روی اون پوسته هایی طراحی کنند.

من به نظرم جالب اومد که بشه قابلیت پشتیبانی راست به چپ Aaradhya رو داشته باشیم و استایل جذاب Afterburner رو بهش اضافه کنیم (یکی به عنوان parent دیگری). به همین خاطر تو این پست این موضوع رو  مطرح کردم. بعد ایشون راهنمایی هایی کردن و حتی یه فایل pagelayout.css جایگزین برای عملکرد بهتر این تلفیق فرستادن. 

امیدوارم اطلاعاتی که دادم به شما کمک کنه که با طراحی یه پوسته کاملاً فارسی به همه کاربران فارسی زبان مودل کمک کنید.

موفق باشید. 

In reply to Fred Nasri

ممنون مطمئنا اطلاعتون مفید بوده.
با نظر شما موافقم پوسته Afterburner زیبایی ست. نظرتون در مورد پوسته bootstrap چیه؟
و اگر ممکنه یکم برام بیشتر از امکاناتی که انتظار دارین در پوسته باشه توضیح بدین من بیشتر مد نظرم اینه که روی جزئیات طراحی کار کنم
یعنی پشتیبانی از Responsive یا استفاده از فونت های دلخواه یا حتی آیکون ها را هم بومی طراحی کنم یا طراحی منو های کشویی یا طراحی اسلاید بنر و غیره
برام خیلی مهمه اساتید فعالی که از مودل استفاده میکنن بیان اینجا و لطف کنن نظرشون رو بدن تا پوسته برای یک کاربر ایرانی کاملا جا افتاده باشه و محیط جدیدی و نا آشنایی براش تلقی نشه

از Fred Nasri در

سلام.

من با Bootstrap کار نکردم، اما یه نگاه به سایتش انداختم و مخصوصاً از منوی سفارشی بالای صفحه خوشم اومد.

یکی از مشکلات اصلی کار با مودل برای فارسی زبانان، ترجمه فارسی ناقص مودله. البته این زیاد ربطی به پوسته نداره و باید بسته زبان فارسی مودل تکمیل بشه. به هر حال، شما با بهترین پوسته ها هم وقتی به زبان فارسی سویچ می کنید، ترجمه های ناقص بعضی از قسمت ها و یا عدم ترجمه خیلی از قسمت ها تو ذوق می زنه.

از نظر امکانات هم، دوستان باید بیان و نظر بدن. البته فکر می کنم با تموم شدن تعطیلات، نظرات بیشتری رو دریافت کنید! به نظر من:

مطمئناً پشتیبانی از حالت responsive هم از نکات مهمه. و اینکه بشه مودل رو با همون پوسته توی موبایل و تبلت هم استفاده کرد.

من همیشه از فونت Tahoma استفاده می کنم تا تو مرورگرهای معروف قابل شناسایی باشه. البته اگه بشه فونت های معروف تر فارسی رو مثل نازنین برای متن و تیتر برای عنوان توی پوسته مودل embed کرد که تو هر سیستمی و با هر مرورگری قابل نمایش باشه خیلی عالیه.

تو بعضی از صفحات مودل ممکنه متن طولانی باشه. بد فکری نیست اگه بتونید بلوک های خاصی (مثلاً بلوک پراستفاده راهبری) رو به صورت sticky یا fixed در بیارید (البته با اختیار کاربر) که با اسکرول کردن به پایین صفحه بلوک هم در قسمت چپ یا راست صفحه حرکت کنه و پایین بیاد که کاربر دیگه لازم نباشه به بالای صفحه برگرده.

و آخر از همه و مهمتر از همه، اینکه پوسته، صفحه شخصی سازی  قوی ای هم داشته باشه درست مثل پوسته flexi_ii. این پوسته یه صفحهشخصی سازی مفصل داره که کاربر (بدون داشتن دانش استفاده از CSS) می تونه به راحتی مثلاً رنگ قسمت های مختلف صفحه رو به دلحواه عوض کنه.

به نظر من یه پوسته کامل، باید علاوه بر گنجاندن قابلیت هایی که اکثر پوسته ها ارائه میدن (و یا حتی بیشتر از اونا)، امکان شخصی سازی بالایی رو هم در اختیار کاربرانش قرار بده.

موفق باشید.

In reply to Fred Nasri

ممنون از راهنمایی
ما فایل ترجمه مودل فارسی رو داریم، اونم بعد آماده شدن پوسته منتشر میکنیم
ما بیشتر دلمون میخواد یک بسته مودل کاملا بومی آماده کنیم و بطور رایگان منتشر کنیم
چن تا ماژول از قبیل ارسال اسمس و غیره هم قبلا برای 1.9 نوشته بودم اگر وقت کنم اونم برای مودل 2.4 اماده میکنم
مرحله اول اماده شدن پوسته فارسیه که اگر دوستان لطف کنن و بیشتر من رو راهنمایی کنن من زودتر طراحی رو شروع می کنم

از aida azari در

سلام دوستان

من به تازگي ادمين يك سايت آموزشي شدم كه ادمين قبلي خيلي كامل به من تحويل نداده

الان ميخوايم پوسته رو عوض كنيم...آيا امكانش هست با كسي در تماس باشم.بتونيم خصوصيات پوسته مون رو بهشون بگيم و برامون طراحي كنه.البته قطعا هزينه اش هم پرداخت ميشه.

خيلي خوشحال ميشم اگه جوابم رو بدين.منتظرم

In reply to aida azari

با کمی جستجو در اینترنت سایت های خیلی بسیاری در ایران هستند که این کار را انجام میدهند اگر به پوسته ی خیلی شخصی نیاز داشتید میتوانید با خود من تماس بگیرید(البته میتوانم در حد توانم شما راهنمایی کنم) به پروفایل بنده مراجعه بفرمایین