تاریخ شمسی برای مودل فارسی (نسخه ۲٫۴٫۱ به بعد)

تاریخ شمسی برای مودل فارسی (نسخه ۲٫۴٫۱ به بعد)

از Shamim Rezaie در
Number of replies: 49
عکس توسعه دهندگان مرکزی مودل عکس دفتر مرکزی مودل عکس مترجم‌ها

با سلام و تبریک پیشاپیش سال نو

نسخه جدید سیستم تقویم رو در MDL-18375 قرار دادم.

امکانات جدید:

• امکان تغییر تقویم مورد استفاده در لحظه با استفاده از بلوک تقویم (شکل ۱)
  • امکان اجباری کردن یک تقویم خاص (مثلا میلادی) در درس‌های دلخواه (در صفحه تنظیمات درس‌های مورد نظر) (شکل ۲)
  • قابلیت بررسی اینکه آیا نسخه جدیدتری از تقویم‌های مورد استفاده ارائه شده است یا خیر (شکل ۳ و شکل ۴)
  • ...

شکل ۱
(شکل ۱)

شکل ۲
(شکل ۲)

شکل ۳
(شکل ۳)

شکل ۴
(شکل ۴)

موفق باشید.

تعداد امتیازات:  (3)
In reply to Shamim Rezaie

در پاسخ به: تاریخ شمسی برای مودل فارسی (نسخه ۲٫۴٫۱ به بعد)

از moh kh در

دستتون درد نکنه

فایل Patch شمسی ساز مربوط به همین نسخه (2.4.1+) روهم اگر میشه بگذارید

با سپاس فراوان از شما

In reply to moh kh

از Shamim Rezaie در

فایل patch در همان آدرس MDL-18375 با نام foodle_calendar241.txt موجود است. برای چگونگی اعمال patch ها می‌توانید به صفحه How_to_apply_a_patch مراجعه کنید.

از Ali Rajabpour Sanati در

با سلام و تشکر از لطف شما، پس از اعمال پچ مودا بالا نمی آید و صفحه سفید می شود، ممنون می شوم اگر راهنمایی بفرمایید.

ورژن مودل من: 2.4.2+ (Build: 20130315)

پ.ن: دو دستور sql را هم اجرا کردم....

In reply to Ali Rajabpour Sanati

از Shamim Rezaie در

در قسمتی از کد خطای دستوری به وجود آمده است. برای اینکه ببینید مشکل چیست، قابلیت debugging را بر روی سایتتان فعال کنید تا خطای موجود در صفحه نمایش داده شود.

با سلام وتشکر، فعال کردم و پیام زیر نمایش داده شد:

Notice: Undefined variable: CALENDARSYSTEM in /var/www/calendar/lib.php on line 763 Fatal error: Call to a member function checkdate() on a non-object in /var/www/calendar/lib.php on line 763

پ.ن: خط زیر را هم به فایل config.php اضافه کردم اما تغییری ایجاد نشد....

$CFG->calendar_system = 'jalali';

از Shamim Rezaie در

patch را چطور اعمال کردید؟ به صورت دستی یا خودکار؟

نیازی به تغییر فایل config.php نیست.

به صورت خودکار اعمال کردم، در محیط لینوکس اوبونتو و با دستور زیر (مثل تمام پچ های دیگر):

sudo patch -p1 < foodlecalendar24.patch

از Shamim Rezaie در

بعد از اعمال patch هیچکدام از Hunk ها fail نشدند؟

فایل lib.php مورد نظر که خطا در آن است را لطفا بفرستید.

نه همه با موفقیت انجام شدند.

فایل را ضمیمه کردم.

با تشکر فراوان...

با عرض پوزش من دوباره انجام دادم و دقت کردم دیدم چندتا از قسمت ها خطا داده که برای شما قرار دادم:

patching file calendar/lib.php
Hunk #4 FAILED at 748.
Hunk #6 succeeded at 1134 (offset 1 line).
Hunk #7 succeeded at 1660 (offset 1 line).
1 out of 7 hunks FAILED -- saving rejects to file calendar/lib.php.rej

از Shamim Rezaie در

hunk هایی که اعمال نشده‌اند در فایل‌های *.rej قرار گرفته‌اند. آنها را به صورتی دستی اعمال کنید.

انجام دادم اما باز هم تغییری ایجاد نشد و همچنان سایت لود نمی شود.

ممنون از لطف شما

از Shamim Rezaie در

این فایل بعد از اعمال patch است؟

فایل را بعد از اعمال patch ضمیمه کنید.

ممنون از زحمات شما، فایل بعد از اعمال پچ را ضمیمه کردم.

از Shamim Rezaie در

خط زیر را به ابتدای تابع calendar_top_controls اضافه کنید.

global $CALENDARSYSTEM;

از nasim shokr در

باسلام

بنده بعد از اجرای تقویم شمسی تنها مشکلی که با آن روبه رو شدم زمانی است که وقتی به بومی سازی زبان مراجعه می کنم لحظه ای که فایل ها را لود میکنه و تا98% میره یک پیغام خطای دیتابیس نمایش میده با متن ذیل:

Error writing to database

Debug info:
Stack trace:
line 426 of \lib\dml\moodle_database.php: dml_write_exception thrown
line 1089 of \lib\dml\mysqli_native_moodle_database.php: call to moodle_database->query_end()
line 1131 of \lib\dml\mysqli_native_moodle_database.php: call to mysqli_native_moodle_database->insert_record_raw()
line 190 of \admin\tool\customlang\locallib.php: call to mysqli_native_moodle_database->insert_record()
line 60 of \admin\tool\customlang\index.php: call to tool_customlang_utils::checkout

لطفا دوستان راهنمایی کنند تا مشکل را حل کنم.

ممنون

In reply to nasim shokr

از حسین عبایی در

فایل های مربوط به زبان مربوط به این پلاگین (calendarsystem\*\lang) را تبدیل به utf-8 کنید.

از Fred Nasri در

سلام و سال نو مبارک

یک درخواست و یک سئوال

1- ممکنه این پچ جدید رو برای مودل 2.4.1 اعمال کنید و فایلهای تغییر یافته رو تو فایل زیپ برای داونلود بذارید. درست مثل همون کاری که برای نسخه 1.9 انجام داده بودید.

2- آیا فایلهایی که در این پست توسط آقای عبایی قرار داده شده، با همین پچ ساخته شده؟ (البته احتمالاً نسخه قدیمی تر پچ) چون این فایلها روی مودل 2.4.2 کار میکنه.

ممنون.

In reply to Fred Nasri

سلام و با تبریک سال نو و آرزوی بهترین ها در سال جدید

پچ از فایل بهتره، شما چرا نیاز به فایل ها دارید؟ با استفاده از پچ شما می توانید برای ورژن های بالاتر مودل هم تغییرات را اعمال کنید...!

به نظر من این با تقویمی که آقای عبایی ساختن متفاوت است ولی هر دو عالی است و بستگی به نیاز شما داره که کدومو انتخاب کنید...

از Fred Nasri در

سلام و با تشکر از پاسختون (پیشاپیش به خاطر این پست طولانی عذرخواهی میکنم)

مودل من 2.4.2 هست و مشکل اینه که من نمی تونم پچ شمیم رضایی رو اعمال کنم. من با  دستورالعمل آقای احمدی با استفاده از netbeans خواستم پچ رو روی فایلهای پوشه مودل (قبل از نصب مودل) اعمال کنم. مشکل اینه که این دستورالعمل برای مودل 1.9 نوشته شده و مثلاً در مودل 2.4.2 اصلاً فایلی به این نام و مسیر زیر وجود نداره:

enrol/authorize/config_form.php

این در صورتیه که در فایل پچ، تغییری برای اعمال در این فایل در نظر گرفته شده!

حالا سئوالای من ایناست که ممنون می شم اگه راهنمایی بفرمایید:

1- پچ شمیم رضایی در این آدرس سه تا فایل داره. دوتاش به اسمه Patch و یکیش foodle_calendar241. آیا باید هر سه این فایلها رو به ترتیب اعمال کرد یا فقط همونی که اسم فودل داره کافیه؟

خودم متوجه شدم که دو تا فایل با نام patch خیلی شبیه به هم هستن اما به هر حال تو هر دو اشاره به فایل php بالا دارند که اصلاً در مودل 2.4.2 وجود نداره.

2- من یه گشتی توی پستهای مربوط به تقویم زدم و متوجه شدم، اگر اعمال پچ رو روی مودل نصب شده انجام بدیم، باید یه سری تغییرات رو بدیم.   (دو خط اول دو تا query و خط آخر پارامتریه که باید به config.php اضافه بشه):

ALTER TABLE `mdl_course` ADD COLUMN `calendarsystem` VARCHAR(20) NULL DEFAULT ''  AFTER `lang` ;

ALTER TABLE `mdl_user` ADD COLUMN `calendarsystem` VARCHAR(20) NULL DEFAULT ''  AFTER `lang` ;

$CFG->calendar_system = 'jalali';

مخواستم بدونم بعد از اعمال پچ شمیم رضایی روی مودل نصب شده، کدوم یک از تغییرات بالا لازمه که انجام بشه؟

3-  تغییرات بالا، پیشوند جداول دیتابیس رو به طور پیشفرض همون mdl_ در نظر گرفته. اگه ما موقع نصب مودل، پیشوند پیشفرض رو عوض کرده باشم و query های فوق رو با پیشوند جدید اعمال کنیم آیا مشکلی برای تقویم به وجود نمی آد؟ منظورم اینه که پارامترهای توی پچ ربطی به پیشوند پیشفرض دیتابیس مودل دارند یا نه؟

ممنون.

In reply to Fred Nasri

از Shamim Rezaie در

سلام

۱. فایل foodle_calendar241.txt آخرین نسخه از patch هست. تنها از این فایل استفاده کنید.

۲. تنها query های Database را اجرا کنید. فایل config.php را تغییری ندهید.

۳. اگر در هنگام نصب پیشوند دیگری به غیر از mdl_ را برای جداول database تعیین کرده‌اید (مثلا ndl_) تنها در هنگام اجرای query های database به جای mdl_course و mdl_user از ndl_course و ndl_user استفاده کنید.

از Fred Nasri در

سلام

پچ رو اعمال کردم.

فقط تویه زبان فارسی مشکل نمایش ندادنه ماهها و نمایش کاراکترهای عجیب و غریب رو داره.

فکر می کنم مشکل مربوط به encoding باشه که تو پستهای قبلی بهش پرداخته شده.

ممنون از وقتتون.

In reply to Fred Nasri

از Shamim Rezaie در

سلام

بله. این مشکل در سرورهای ویندوزی به وجود میاد. تغییر فایل langconfig.php رو انجام بدید مشکلتون برطرف می‌شه.

از Ali Ahmadian در

با سلام و تشکر از خانم رضایی در مورد تقویم فارسی

من تقویم فارسی را طبق راهنماییهای خانم رضایی بر روی مودل 2.4 نصب کردم. مشکلی که در سیستم پیش آمده ، 1- عدم نمایش روزها و تاریخها در هدر تقویم در زبان فارسی و 2- موقع انتخاب تقویم در لیست کشویی نوشته ها به صورت ????? نمایش داده می شوند. البته تمامی مواردی که خانم رضایی و سایر دوستان در مورد کدینگ فارسی در بحثها نوشته بودند را انجام دادم ولی متاسفانه مشکل برطرف نشد. سرور مورد استفاده ویندوز می باشد. ضمناً در تصویر پیوستی نیز قابل مشاهده می باشد.

با تشکر 

In reply to Ali Ahmadian

از Shamim Rezaie در

سلام

به «Site administration ► Development ► Purge all caches» بروید و تمام catche ها را پاک کنید.

از Ali Ahmadian در

با تشکر

طبق راهنمایی کش سرور و حتی کش مرورگرها را نیز پاک کردم. ولی متاسفانه مشکل برطرف نشد. طبق فایل پیوستی در بخش ماژولها ، مدیریت تقویمها نیز عناوین به شکل علامت سوال نوشته شده اند.

Attachment 2.png
In reply to Ali Ahmadian

از Ali Ahmadian در

با سلام

مشکل برطرف شد- تنها نوشته های داخل  فایل calendarsystem_jalali در داخل بسته زبانی calendarsystem را به صورت فارسی تایپ کرده و آن را در حالت UTF8 ذخیره نمودم بدون اینکه در فایل languageconfig تغییراتی اعمال نمایم.

با تشکر از دوستان

تاریخ شمسی برای مودل فارسی (نسخه 2.5)

از Hadi Shahmirzae در

ضمن تشكر؛ پچ تقويم پس از تغيير دستي فايل هايي كه hunk داشتن، انجام شد. همچنين ويرايش مربوط به ديتابيس

اگر از پنجره تقويم، نوع تقويم رو دستي تغيير بدم اعمال ميشه و همه تاريخ ها به درستي تغيير مي كنه. اما:

• تنظيم تقويم پيش فرض در فايل config كار نمي كنه.
  • وقتي در كاربر تقويم پيش فرض خودش رو از طريق ويرايش پرونده اش تغيير بده، اين تغيير ذخيره نميشه.
  • در تنظيمات دوره خانه اي براي تنظيم تقويم پيش فرض وجود نداره.

كسي از دوستان ميتونه راهنمايي كنه؟

In reply to Hadi Shahmirzae

در پاسخ به: تاریخ شمسی برای مودل فارسی (نسخه 2.5)

از Shamim Rezaie در

۱) در صفحه «مدیریت سایت◄نما◄تقویم» می‌توانید تقویم پیش‌فرض سایت را تعیین کنید. نیازی به اعمال تغییر در فایل config.php ندارید.

۲) اگر کاربر در صفحه مشخصات فردی‌اش (صفحه پروفایل) تقویمش را تغییر دهد باید تغییر ذخیره شود. مگر آنکه query های مربوطه را روی database اجرا نکرده باشید. اما اگر منظورتان تغییر دادن تقویم از طریق بلوک تقویم در هنگام نمایش باشد، این تغییر فقط در سطح session انجام می‌شود. اگر کاربر از سایت خارج شود و دوباره به سایت برگردد، تقویم را مطابق با آنچه در صفحه مشخصات فردی‌اش تعیین کرده است خواهد دید.

۳) در داخل هر یک از دوره‌های درسی، در صفحه تنظیمات مربوط به آن دوره، در قسمت مربوط به نمایش (appearance) زیر گزینه «اجبار زبان» گزینه دیگری با عنوان «اجبار تقویم» وجود دارد که فقط در داخل دوره درسی مورد نظر و صفحه‌های داخلی آن اعمال می‌شود.

در پاسخ به: تاریخ شمسی برای مودل فارسی (نسخه 2.5)

از Hadi Shahmirzae در

ممنون

بنده از پچ نسخه 2.4 روي 2.5 استفاده كرده بودم
از تنظيمات نما>تقويم، تقويم رو جلالي گذاشتم و تغييرات ذخيره شد. اما ويرايش خانه تقويم در پرونده فرد ذخيره نميشه. مگر query هاي ديتابيس منجر به ايجاد يه ستون مختص به تقويم در جدول mdl_user و mdl_course نميشه؟ بنده هم queryها رو عينا اجرا كردم و اين ستون ها طبق تعريف query ايجاد شدن و موجودن. اما ديتا توشون ذخيره نميشه. ممكنه به خاطر پچ دستي برخي از فايل ها باشه.

بعدا از پچ 2.5 استفاده كردم. نتيجه اين هم 2-3 تا hunk بود كه دستي اعمال كردم. استفاده از اين نسخه هيچ فايده اي نداشت. نه تاريخ ها تغيير مي كنه و نه خانه تقويم پرونده فرد ذخيره ميشه. علاوه بر اين كه در اين حالت حتي ديگه خانه اي براي تغيير تقويم پيش فرض سايت در مسير: مديريت>نما>تقويم وجود نداره.

براي همين مجبور شدم دوباره از پچ 2.4 استفاده كنم تا اينطوري لااقل تاريخ جلالي رو به طوري سراسري و بدون امكان تغيير داشته باشم.

به هر حال ممنون چشمک

از mojtaba kazemi در

سلام

من با اجرای patch موجود این اروری که قرار دادم میاد

به نظرتون کجای کارم ایراد داره

C:\Moodle>c:\bin\patch.exe -p1 < foodle_calendar241.patch
can't find file to patch at input line 4
Perhaps you used the wrong -p or --strip option?
The text leading up to this was:
--------------------------
|diff -Naur moodle/admin/settings/appearance.php foodle/admin/settings/appearanc
e.php
|--- moodle/admin/settings/appearance.php 2013-01-18 10:00:35.000000000 +0
330
|+++ foodle/admin/settings/appearance.php 2013-01-18 18:06:32.000000000 +0
330
--------------------------
File to patch:

In reply to mojtaba kazemi

از Sarah Hasanloo Nikfar در

سلام وقت به خیر

من روشی که نصب کردم رو برای شما می نویسم اما نمی دانم دلیل این خطا کجاست اگر با روش من کار کنیئ موفق به نصب می شوید

طريقه راه اندازي ماژول تقويم براي مودل

1. نصب JDK
  2. نصب نرم افزار  Netbeans
  3. دانلود فايل  foodle_calendar241.txt از مسير https://tracker.moodle.org/browse/MDL-18375
  4. ذخيره فايل مربوطه با پسوند Diff به طوريكه محتويات آن تغيير نكند (encoding utf8)
  5. قرار دادن فايل مربوطه در فولدر moodle 
  6. اگر  moodleاز قبل روي سيستم شما نصب شده بود اين query  هاي زير را اجرا كنيد:

(به قسمت   phpmyadmin از طريق localhost/admin/mysql برويد رويsql  كليك كرده و اين  query را آنجا paste كرده و go را بزنيد تا اجرا شود.)

ALTER TABLE `mdl_course` ADD COLUMN `calendarsystem` VARCHAR(20) NULL DEFAULT ''  AFTER `lang` ;

ALTER TABLE `mdl_user` ADD COLUMN `calendarsystem` VARCHAR(20) NULL DEFAULT ''  AFTER `lang` ;

1. آخرين فايلي كه patch روي آن اثر مي گذارد را از مسير moodle/user/profile/field/datetime/define.class.php  ، drag  كرده و داخل netbeans ،dropكنيد.
  2. به  versioning tab /subversion/add diff patch رفته و فايل patch را از مسير مربوطه انتخاب كنيد و سپس  yesرا بزنيد در اين صورت تغييرات مربوطه روي تمامي فايل ها اعمال  مي شود.
  3. حال از طريق  browserمودل را اجرا كنيد.
  4. اگر مشكلي در ظاهر تقويم وجود داشت بايد كارهاي زير را انجام دهيد:
  1.     براي حل مشكل نوع تقويم و ماه ها كه در شكل كاملا نمايان است (مشكل encoding) بايد به سه فايل مربوطه مراجعه كرده و محتويات آنها مشاهده شود:

moodle/calendarsystem/jalali/lang/fa/calendarsystem_jalali.php

moodle/calendarsystem/hijri/lang/fa/calendarsystem_hijri.php

moodle/calendarsystem/hijri/lang/en/calendarsystem_hijri.php

-          هر سه فايل را در حالت UTF8 ذخیره نموده و دو فايل اول را به صورت فارسی تایپ کرده يا از داخل فايل patch به محل مربوطه paste  نماييد.

-          توجه نماييد كه محتويات فايل en/calendarsystem_hijri.php  فايل سوم، نبايد به فارسي تايپ شوند بايد بررسي شده و در صورت ناخوانا بودن و اشكال در مشاهده در تقويم آن را به صورت درست موجود در patch نوشته و يا محتويات را از patch كپي نماييد.

-          به Site administration/ Development/ Purge all caches رفته تمام catche ها را پاك كرده و browserخود را reload كنيد.

-          در صورت اشكال در مشاهده تقويم در  ظاهر سايتتان در فايل هاي مربوطه در همه مكان ها به جاي 'ي'، ' shift + ط  'را وارد نماييد صددرصد درست خواهد شد.

-          دوباره به Site administration/ Development/ Purge all caches رفته تمام catche ها را پاك كرده و browserخود را reload كنيد.

In reply to Sarah Hasanloo Nikfar

از mojtaba kazemi در

سلام

ممنون بابت پاسختون من بعد از نصب patch در netbeans ،حتی صفحه موفقیت آمیز بودن آپگرید پلاگین ها در سایت ظاهر شد اما بعدش صفحه سفید بالا اومد

در فایل lib.php نیر متغیر اشاره شده رو اضافه کردم اما جوابی نگرفتم.

از Sarah Hasanloo Nikfar در

سلام من فكر ميكنم برخي فايل هاتون بر اثر اجراي patch تغيير نكرده 

دستي اين كار رو انجام نديد ظاهر patch رو اگه نگاه كنيد معلومه تو كدوم فايل چي اضافه و چي حذف مي كنه و فايل هايي كه بايد تغيير مي كردند رو بررسي كنيد ببينيد آيا  قسمت هايي كه بايد تغيير مي كردند تغيير كردند يا نه؟براي من هم چنين مشكلي پيش اومده بود patch رو بررسي كرده و روي فايل هايي كه تغيير نكرده بود دوباره اجرا كردم  درست شد

In reply to Sarah Hasanloo Nikfar

از mojtaba kazemi در

واقعا از پاسخ هاتون ممنونم

یک اشتباهی که داشتم استفاده نکردن از مودل ۲.۴.۱ بوده درحالیکه از مودل ۲.۵ استفاده می کردم

با راهنمایی شما کاملا صحیح اجرا شد ُحتی در ظاهرش هم هیچ مشکلی پیش نیومد

از Shamim Rezaie در

این patch روی نسخه ۲٫۵ هم اجرا می‌شه. احتمالا بعد از اعمال patch یه سری failed hunk داشتید.

به http://docs.moodle.org/dev/How_to_apply_a_patch#Dealing_with_potential_problems مراجعه کنید.

از Shamim Rezaie در

نسخه جدیدتر patch با نام foodle_calendar25_2013051400.08 در MDL-18375 قرار داده شد. در کنار سایر بهبودها و رفع اشکال‌ها، مشکل نمایش نام ماه‌ها در سرورهای ویندوزی نیز در این نسخه برطرف شده است. این patch بر اساس نسخه 2013051400.08 (جدیدترین نسخه ۲٫۵) ایجاد شده است. ولی احتمالا روی نسخه‌های قدیمی‌تر هم کار می‌کند (فقط حواستان به failed hunk ها باشد).

از samin safapoor در

سلام

نسخه ی مودلم 2.4.5 و از فایل   foodle_calendar25_2013051400.08  در نرم افزار netBean برای patch استفاده کردم و کوئری های دیتابیس و اجرا کردم.خطای زیر و دریافت میکنم.

Fatal error: Call to undefined function get_list_of_calendars() in /home/---/public_html/lms/blocks/calendar_month/block_calendar_month.php on line 63

foodle_calendar25_2013051400.08

از Mohammad Reza Moradi در

با تشکر از وقتی که میگذاری

این نسخه را روی مودل 2.5.1+ (Build: 20130712) نصب کردم و خوبم جواب گرفتم. ولی روی مودل 2.5.2 (Build: 20130909) که نصب میکنم سایت لود نمیشه (صفحه سفیده).

+پچ با موفقیت اضافه شد (فایل ضمیمه)

+ تنظیمات sql را هم انجام دادم.

+دو روش اعمال پچ بعد از نصب مودل و پیش از نصب را امتحان کردم و هر دو یه نتیجه را دارند.

فایل lib.php را هم چک کردم و اون عبارت سر جاش بود.

ببخشید که طولانی شد. پیشاپیش از کمکتون ممنونم

In reply to Mohammad Reza Moradi

از Mohammad Reza Moradi در

خیلی نیاز دارم...اگه کمک کنید ممنون میشم

خطایی که میده اینه:

PHP Warning:  require_once(/var/www/html/calendarsystem/calendarsystem.class.php): failed to open stream: Permission denied in /var/www/html/lib/setup.php on line 540

PHP Fatal error:  require_once(): Failed opening required '/var/www/html/calendarsystem/calendarsystem.class.php' (include_path='/var/www/html/lib/zend:/var/www/html/lib/pear:.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /var/www/html/lib/setup.php on line 54

In reply to Mohammad Reza Moradi

از Ali Ahmadian در

با سلام

متاسفانه من نیز بعد از اجرای پچ هنگام لود شدن سایت با خطای زیر مواجه می شوم. ورژن مودل 2.4.3 می باشد.

Warning: require_once(/var/www/html/.../calendarsystem/calendarsystem.class.php): failed to open stream: Permission denied in /var/www/html/.../lib/setup.php on line 489 Fatal error: require_once(): Failed opening required '/var/www/html/.../calendarsystem/calendarsystem.class.php' (include_path='/var/www/html/.../lib/zend:/var/www/html/.../lib/pear:.:/usr/share/pear:/usr/share/php') in /var/www/html/.../lib/setup.php on line 489

لطفاً راهنمایی کنید.

با تشکر

از Shamim Rezaie در

در ارتباط با تقویم شمسی لطفا مطلب مهم https://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=238324 را مطالعه کنید.

از zahra shahsavari در
درود. من واقعن در مورد تقویم شمسی گیج شدم. مجبور شدم قید ورژن های جدید رو بزنم. نسخه 2.4 رو نصب کردم. چنتا فایل ابتداییو که تو مستندات اشاره کرده بودین رو تغییر دادم. فایل فودل رو هم پچ کردم. حالا این فایل پچ شده رو کجا باید اعمال کنم؟ الان که فعلن سایتم بالا نمیاد.
In reply to zahra shahsavari

از Shamim Rezaie در

نسخهٔ ۲٫۴؟!!

آخرین نسخهٔ مودل رو نصب کنید و پلاگین تقویم رو از اینجا (https://moodle.org/plugins/calendartype_jalali) دریافت کنید و در مسیر calendar/type قرار بدید. همین!

نسخه‌های قبل از ۲٫۶ از پلاگین‌های تقویم پشتیبانی نمی‌کردند و به همین خاطر نیاز به تغییر دادن فایل‌های مودل بود. ولی از نسخهٔ ۲٫۶ به بعد مودل از تقویم‌های مختلف پشتیبانی می‌کنه. تنها کافیه پلاگین تقویم مورد نظر رو نصب کنید.

از zahra shahsavari در

پس چرا با پیشفرض انتخاب کردن شمسی، بازم میلادی نشون میده؟!

In reply to zahra shahsavari

از Shamim Rezaie در
با فرض نصب بودن تقویم شمسی:

اگر از مودل قبل از ۳٫۲ استفاده می‌کنید مشخصات فردی کاربری که با آن وارد شده‌اید را ویرایش کنید و تقویم دلخواه را بر روی خورشیدی قرار دهید.

اگر نسخه شما ۳٫۲ یا بالاتر است، به صفحه سلیقه‌ها بروید و تقویم دلخواه را تغییر دهید.