TEX

TEX

Napisane przez: Damian ********* ()
Liczba odpowiedzi: 3

Witam,

niestety odgrzewam poraz kolejny temat texa w moodle (przejrzałem wszystkie tematy związanie z nim na forum).

Problem standardowy - wzory nie wyświetlają się. Próbowałem każdej porady na tym forum - zmiana chmod, edycja pliku filter.php, zmiana ścieżek (i tak zasze ścieżka jest uznana za błędną), kopiowanie pliku mimetex.linux do folderu cgi-bin, zmiana nazwy pliku na mimetex.cgi, kontakt z administratorem który się "wypiął".

Help! smutny

Moodle mam na ehost.  Oto treść błędu z debuga:


Warning: escapeshellarg() has been disabled for security reasons in /home/users/storacia/public_html/edi/filter/tex/lib.php on line 82

Notice: Undefined variable: status in /home/users/storacia/public_html/edi/filter/tex/texdebug.php on line 152

Warning: system() has been disabled for security reasons in /home/users/storacia/public_html/edi/filter/tex/texdebug.php on line 152

Warning: shell_exec() has been disabled for security reasons in /home/users/storacia/public_html/edi/filter/tex/texdebug.php on line 163


Notice: Undefined variable: status in /home/users/storacia/public_html/edi/filter/tex/texdebug.php on line 164
The shell command
"/home/users/storacia/public_html/edi/filter/tex/mimetex.linux" -e "/home/users/storacia/public_html/moodledata/filter/tex/9608176195573c30c6beb3cf078fdf66.gif" --
returned status =

Notice: Undefined variable: status in /home/users/storacia/public_html/edi/filter/tex/texdebug.php on line 165

Notice: Undefined variable: status in /home/users/storacia/public_html/edi/filter/tex/texdebug.php on line 167

Notice: Undefined variable: status in /home/users/storacia/public_html/edi/filter/tex/texdebug.php on line 169
File size of mimetex executable /home/users/storacia/public_html/edi/filter/tex/mimetex.linux is 830675
The file permissions are: 100777
The md5 checksum of the file is 56bcc40de905ce92ebd7b083c76e019e
Image not found!
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/users/storacia/public_html/edi/filter/tex/lib.php:82) in /home/users/storacia/public_html/edi/filter/tex/texdebug.php on line 121

No text output available

W odpowiedzi na Damian *********

Odp: TEX

Napisane przez: Zenon Należny ()

U mnie zawsze skutkuje zmiana atrybutów plików w katalogu filter/tex/, tj. mimetex.linux i mimetex.exe na 777 i nic innego nie zmieniam. Zastosowałem w wersji 1.9 i 2.2.6

W odpowiedzi na Zenon Należny

Re: Odp: TEX

Napisane przez: Damian ********* ()

Niestety też nie pomogło. Najwyraźniej ehost nie obsłuży mi latexa. Ich pomoc skończyła się na tym, że nikt nie prosił nigdy o to więc pewnie nie mają odpowiednich bibliotek.

Szukając zamienników, trafiłem na JSMath. Może ktoś korzysta z niego? Nie znalazłem nigdzie instrukcji jak go zainstalować w moodle a w ogólnej instrukcji trochę się plączę. 

W odpowiedzi na Damian *********

Odp: TEX

Napisane przez: Damian ********* ()

Przepraszam za post pod postem, ale może pomogę komuś kto tak jak ja nie może z różnych przyczyn korzystać z Latexa na swoim serwerze.

Ściągnąłem i wgrałem pliki MatJaxa (do http://www.mathjax.org/ ). Pliki wgrałem do folderu lib. Następnie w sekcji head wpisałem kod:

 <script type="text/x-mathjax-config">
  MathJax.Hub.Config({
    MMLorHTML: { prefer: "HTML" },
    tex2jax: {displayMath: [ ['@d','@d'] ],  inlineMath: [ ['@i','@i'],['$','$'] ] }
  });
</script>
<script type="text/javascript" src="http://TWÓJ ADRESl/lib/mathjax/MathJax.js?config=TeX-MML-AM_HTMLorMML-full"></script>

I działa! Wzory wyświetlają się bardzo ładnie (aczkolwiek ładują się jakieś 2s po otworzeniu strony). Jest tylko jedna niedogodność: aby wzory wyświetały się poprawnie, po wpisaniu równania w dragmath, należy usunąć po jednym $ (otwierającym i zamykającym). Da się skonfigurować tak dragmatha aby automatycznie kod latexa wstawiał się w pomiędzy jednego $ a nie dwa?