Test łączenie w pary

Test łączenie w pary

Napisane przez: Orfi Kowalsky ()
Liczba odpowiedzi: 6

Standardowo test łączenie w pary wygląda tak w formacie GIFT:

Match the following countries with their corresponding capitals. {
   =Canada -> Ottawa
   =Italy  -> Rome
   =Japan  -> Tokyo
   =India  -> New Delhi
   }


Tylko jak zrobić żeby na liście do wyboru było więcej elementów niż tych do połączenia?
W takiej konfiguracji par jeden do jeden test łatwo rozwiązać. Gdyby było tak, że po lewej stronie są 4 warianty a po prawej 5 lub więcej to już tak łatwo by nie było.

Wiem, że jakoś się to da zrobić, tylko nie pamiętam jak.

W odpowiedzi na Orfi Kowalsky

Odp: Test łączenie w pary

Napisane przez: Wojciech Majkowski ()

Nie wiem jak to zrobić w formacie GIFT ale przecież w Moodle jest pytanie typu dopasuj odpowiedź i tam też to można zrobić. Ja osobiście używam Hot Potatoes i tam najszybciej się takie pytania tworzy, potem import do Moodle i gotowe.

W odpowiedzi na Wojciech Majkowski

Odp: Test łączenie w pary

Napisane przez: Janusz Przybył ()
Kiedyś coś podobnego robiłem wykorzystując pytanie typu dopasuj odpowiedź.
Jedno pytanie zapisywałem podwójnie i je ukrywałem tak aby tylko odpowiedź (błędna) była widoczna. Uzyskałem w ten sposób np. 5 odpowiedzi, które należało dopasować do 4 pytań. Ale to było w starszej wersji moodla - nie sprawdzałem w wersji najnowszej.
W odpowiedzi na Wojciech Majkowski

Re: Odp: Test łączenie w pary

Napisane przez: Damian ********* ()

Mam pytanie odnośnie importu pytań z Hot Potatoes do Moodle. Ściągnąłem i wgrałem plugin HotPot, ale przy importowaniu pytań nie mam do wyboru formatu pliku "Hot Potatoes". W wersji 1.9 taki format miałem do wyboru. Chciałem stworzyć pytania w którym za zadanie byłoby dopasować do siebie obrazki. Jak mogę to zrobić?

W odpowiedzi na Damian *********

Re: Odp: Test łączenie w pary

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Cos mis sie zdaje, ze Hotpotato plugin nie jest kompatybilny z Moodle 2. Nie jestem pewien czy TaskChain czy QuizPort sa obecnie polecane.
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Re: Odp: Test łączenie w pary

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Hotpot plugin jest kompatybilny z Moodle 2.x uśmiech

Ale w tej chwili są dwa pluginy Hotpot. Jeden jest odpowiedzialny za umieszczanie gotowych quizów Hot Potatoes jako aktywności w kursie, a drugi jest odpowiedzialny za importowanie pytań z plików Hot Potatoes do bazy pytań quizu w Moodle.

Więc Damian Onieznanymnazwisku puszcza oczko zapewne zainstalował tylko ten pierwszy plugin. Wystarczy doinstalować drugi...

PS

QuizPort nie jest już wspierany dla Moodla 2.x, a TaskChain - tak.

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Re: Odp: Test łączenie w pary

Napisane przez: Damian ********* ()

Ma Pan rację! Miałem zainstalowane "to pierwsze HotPot" ;) Jednak taka forma importu jest dla mnie (i mojej wizji kursu ;) ) zupełnie nieprzydatna. Ścągnąłem więc i wgrałem na serwer "to drugie". Owszem - przy imporcie pokazała się opcja Format Hot Potatoes XML, ale przy próbie załadowania pliku wyskakuje błąd:

Wykryto błąd kodowania, musi on zostać naprawiony przez programistę: Unknown question type MATCH

Plik jaki chce importować jest w formacie .jmt (kus JMatch).