Aktualizacja z 2.32 do 2.3.3

Aktualizacja z 2.32 do 2.3.3

Napisane przez: Sławomir Bagiński ()
Liczba odpowiedzi: 1

Zamierzam dokonać aktualizacji do 2.32 do 2.3.3. Co mam zrobić z katalogiem z danymi? Czy mam go skopiować do nowej instalacji?  Katalog z danymi nie posiada domyślnej nazwy moodledata, tylko platforma_dane i znajduje się wewnątrz  katalogu instalacyjnego.  Dodam tylko, że strona postawiona jest na serwerze home.pl. Podczas poprzedniej próby aktualizacji z wersji 1.9.6 do 2.1 skończyła się niepowodzeniem i samoczynnym wykasowaniem katalogu z danymi.  Dokonałem więc nowej instalacji 2.3.2 i zaimportowałem kursy z poprzedniej wersji. Czy wszystkie nowe zainstalowane  moduły i wtyczki, które nie znajdują w standardowej paczce instalacyjnej muszę skopiować do nowej instalacji przed procesem aktualizacji?

W odpowiedzi na Sławomir Bagiński

Odp: Aktualizacja z 2.32 do 2.3.3

Napisane przez: Zbigniew Zieliński ()

Witam serdecznie,

Przy upgradowaniu wersji Moodle, która jest oparta na tym samym drzewie (czyli z 2.3.2 do 2.3.3) należy nadpisać wszystkie pliki systemowe w katalogu /moodle. Oczywiście warto wcześniej zrobić kopię /moodle i /moodledata. Problemem u Pana jest zmiana folderu z danymi kursu, który nazywa się zupełnie inaczej. W przypadku wtyczek niestandardowych, po aktualizacji, powinny nadal bez problemu funkcjonować w systemie. Jeżeli dokonał Pan nowej instalacji, oczywiście należy ponownie wczytać wtyczki, które sa niestandardowe.

Pozdrawiam,

Zbigniew Zieliński
http://www.moodler.pl