Przeniesienie moodle z 1.9.8 do 2.2.3

Przeniesienie moodle z 1.9.8 do 2.2.3

Napisane przez: pawel wawrzycki ()
Liczba odpowiedzi: 5

Witam, jestem swiezynka w moodle.

Muszę skopiować cały serwis moodle i przeniesć na inny serwis.  

sądze że trzeba tak zrobić

Administracja - strona główna - kopia strony głównej.

tylko co dalej?

W odpowiedzi na pawel wawrzycki

Re: Przeniesienie moodle z 1.9.8 do 2.2.3

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

W ten sposób skopiowałbyś tylko elementy umieszczone w kursie o numerze id=1, czyli na stronie głównej. Przeniesienie całego serwisu opisane jest tutaj: http://docs.moodle.org/23/en/Moodle_migration

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Re: Przeniesienie moodle z 1.9.8 do 2.2.3

Napisane przez: pawel wawrzycki ()

dzieki za odpowiedz widze ze bede miał wiekszy problem ponieważ nie mam dostępu do starej bazy danych. miałem nadzeje ze jest coś w rodzaju akkeba jak na joomla.

czyli podsumujac: potrzebuej osobno zrobić backup bazy dancyh zaimportować ją do nowej pustej.

skopiować wszytskie pliki z serwera na serwer do folderu tam gdzie mam juz zainstalowane nowe moodle. ustawić config oraz uzyć opcji replace.php aby zmienić sciezki dostępu.

W odpowiedzi na pawel wawrzycki

Re: Odp: Re: Przeniesienie moodle z 1.9.8 do 2.2.3

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Jeśli nie masz dostępu do bazy danych, to możesz za pomocą backup/restore przenosić kursy, ale po jednym, nie cały serwis na raz.

Ewentualnie ten pierwszy etap (pakowania kursów) możesz trochę zautomatyzować.

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Re: Odp: Re: Przeniesienie moodle z 1.9.8 do 2.2.3

Napisane przez: pawel wawrzycki ()

a co z userami? tez jest możłiwośc ich przeniesienia?

W odpowiedzi na pawel wawrzycki

Re: Odp: Re: Odp: Re: Przeniesienie moodle z 1.9.8 do 2.2.3

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Niestety, aktualnie nie ma jeszcze możliwości przeniesienia użytkowników w pliku backupu z moodle 1.9 na moodle 2.x. Ale jeśli możesz przed rozpoczęciem operacji przeniesienia dokonać upgrade'u tej starej instalacji do (najlepiej) najnowszej wersji 2.3.x, to wtedy w backupie kursów będziesz mógł ująć konta i dane aktywności użytkowników.

Jeśli potrzebujesz tylko przenieść konta, a nie jest Ci potrzebny zapis aktywności w poszczególnych kursach, to możesz też ze starej instalacji pobrać dane użytkowników, a następnie wczytać je na nową instalację.