Çözüldü! Moodle Upgrade sorunu

Çözüldü! Moodle Upgrade sorunu

yazan Halim Asa -
Yanıt sayısı: 0

Merhaba arkadaşlar ben mood 2.0.2 versiyonundan en son versiyon olan 2.3.2 ye geçiş yapmak istiyorum internette bir kaçtane video gördüm ancak bu videolarda moodle alt dizinlere kurulmuştu yani publi_html\moodle benim sitem ise ana dizine kurulu bu sebeple orada uyguladığım bilgiler işe yaramıyor bana bu konuda yardımcı olabilir misiniz?

yaptığım işlemler o video da gösterdiği üzere bende alt dizin olmadığı için bir alt dizin oluşturdum bu alt dizine moodle adını verdim sonrasında moodle son sürümünü moodle.org adresinden indirdim. (phpmyadmin den veri tabanı yedeklerini bilgisayara indirdim.)  sonrasında fpt den indirdiğim bu dosyayı sunucuya gönderdim ve ana dizine çıkarttım sonrasında siteadi.com yazdığımda sıfırdan kurulum ekranı geldi yani upgrade ekranı gelmedi.

Not : Moodle 'ım ana dizine kurulu bu sebeple ayrıntılı bilgi verebilirseniz çok sevinirim

Edit //16:39 Not arkadaşlar bu ekranda sorunu yazarken çözümle ilgili bir sonuç buldum aynı sorunla karşılaşan arkadaşlar olursa istifade etmeleri amacıyla yazıyorum. yukarıdaki işlemleri yaptıktan sonra (eski moodle 'ınızın config.php sini yedek alın ve yeni attığınız ana dizine bu config dosyanızı atın ve tekrar siteadi.com olarak açın upgrade ekranı gelecek. Burada devam butonuna bastığınızda gereksinimleri kontrol edecek bir sorun yoksa devam diyin diskte bulunamadı gibi uyarılar verebilir burayı da devam diyin başarılı olarak upgrade i tamamlarsa son sayfada tüm yazılar yeşil olarak başarılı diyecek ve son dediğinizde kurulum tamamlanmış sürüm yükseltilmiş olacaktır.

Puan ortalaması:Çoğu ilgili (1)