Drukowanie danych z Bazy danych

Drukowanie danych z Bazy danych

Napisane przez: Piotr Szczepaniak ()
Liczba odpowiedzi: 1

Chciałbym wykorzystać moodle do stworzenia bazy danych informacji o pewnej grupie ludzi. Nad jej tworzeniem ma pracować pewna grupa ludzi, która dla każdej z osób, o której są gromadzone informacje, musi uzupełnić swoją część. Postanowiłem do tego wykorzystać Bazę danych. Wszystko pięknie działa. Jednak po uzupełnieniu wszystkich danych chciałbym wszystkie informacje na temat jednej osoby wydrukować. Opanowałem sprawę tworzenia wzorców, ale nie mam możliwości wydrukowania tego. Przy eksporcie danych tworzony jest arkusz kalkulacyjny, który niestety wszystko pokazuje w formie wielkiej tabeli o wszystkich. Niestety obsługą bazy zajmie się osoba mało doświadczona z komputerem i nie poradzi sobie z generowaniem na podstawie takiego arkusza innych dokumentów. Czy ktoś wie jak takie dane można ładnie wydrukować, albo wyeksportować na podstawie wzorca do Worda (oczywiście nie interesuje mnie kopiuj/wklej).

W odpowiedzi na Piotr Szczepaniak

Odp: Drukowanie danych z Bazy danych

Napisane przez: Piotr Szczepaniak ()

No to odpowiadam na swoje pytanie... kolejny raz...

W Bazie danych nie można dodać opcji drukowania dla poszczególnych danych. Jednak można przygotować odpowiedni format wydruku. We wzorcach ustawiamy odpowiedni wzorzec dla Pojedyńczego wzorca, a w szablon CSS dodajemy następujący wpis:

@media print {
 
  html, body {
    margin: 0;
    padding: 0;
    width: 100%;
}
 
  body {
    background-color: White;
    color: Black;
    font-size: 100%;
}
 
  div.tabtree, div#page-header, div.navbar,
  div.headermenu, div.paging, div#page-footer,
  div.datapreferences, div#groupselector {
    display: none;
}
 
  table {
    text-align: left;
}
}

Odpowiada on za to, co ma być wyświetlane na wydruku. Jak łatwo zauważyć, wyłączone są poszczególne części widoku. W samych opcjach wydruku można jeszcze wyłączyć drukowanie informacje dotyczące strony zawarte w nagłówku i stopce strony wydruku. U mnie wszystko działa super.... Powodzenia!

PS. Jeżeli komuś uda się zastosować to rozwiązanie, to proszę o potwierdzenie w odpowiedzi. Ewentualne dodatkowe pomysły na rozwiązanie tego problemu mile widziane.