Baza moodle z Linuxa na WIndowsa

Baza moodle z Linuxa na WIndowsa

Napisane przez: Rafał Molski ()
Liczba odpowiedzi: 6

WItam.


Mam pytanie. Czy ktoś wie lub robił przeżucenie bazy z linuxa na windowsa. Baza na linuxie to wersja ponizej 2.0 a na windowsie jest najnowszy moodle.Dokładnie chodzi o przerzucenie konkretnych kursów z linuxa na windowsa. Jestem początkujacy na tej platformie wiec proszę o wyrozumiałość

pozdrawiam

 

W odpowiedzi na Rafał Molski

Re: Baza moodle z Linuxa na WIndowsa

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Jeśli nie chodzi o przeniesienie całej instalacji moodla, ale po prostu o przeniesienie konkretnych kursów, to najlepiej będzie to zrobić za pomocą backup > restore. W takim przypadku nie ma znaczenia, że instalacja źródłowa jest na linuxie, a docelowa na windowsie.

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Re: Baza moodle z Linuxa na WIndowsa

Napisane przez: Rafał Molski ()

I również nie ma znaczenia wersja platformy z której przenosze kurs ? bo przenoszone jest ze starej platformy na nową.

W odpowiedzi na Rafał Molski

Re: Odp: Re: Baza moodle z Linuxa na WIndowsa

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Z przeniesieniem w dół (z nowej na starą) na pewno byłby problem, natomiast ze starej (1.9.x) na nową nie ma problemu, jeśli jest to (jak piszesz) najnowszy moodle. W przypadku 2.0 byłby problem, ale w przypadku 2.3 już jest ok.

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Re: Odp: Re: Baza moodle z Linuxa na WIndowsa

Napisane przez: Rafał Molski ()

Ok dziekuję bardzo za pomoc. To zaczynam działać. Dam znać jak mi poszło.

Pozdrawiam.

W odpowiedzi na Rafał Molski

Re: Odp: Re: Odp: Re: Baza moodle z Linuxa na WIndowsa

Napisane przez: Wojciech Cieszynski ()

Witam Panowie,

 

Moze stapam po niepewnym gruncie ale byc moze naucze sie czegos nowego przy okazji uśmiech

Nie do konca wydaje mi sie mozliwa ta operacja tym bardziej ze na poczatku Rafal sygnalizowal migracje z 1.9 do 2.x... zgodze sie co do ruchu miedzy platformami ale to tez w momencie gdy migracja odbywa sie miedzy ver. 2.x lub 1.9

O ile mi wiadomo w procesie migracji z 1.9 do 2.x i wiecej dokonuje sie szeregu konwersji wewnatrz kursu, szczegolnie jesli chodzi o budowe, zawartosc i wszelkiego typu activities... a to ze wzgledu na inna struktue i budowe kursu w 2.x niz ma to miejsce w 1.9...

Moze byc rowniez tak jak napisalem na poczatku... czegos nie wiem i byc moze naucze sie czegos przy okazji uśmiech


Pozdrawiam

W

W odpowiedzi na Wojciech Cieszynski

Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Baza moodle z Linuxa na WIndowsa

Napisane przez: Rafał Molski ()

Narazie stworzyłem maszyne wirtualną postawiłem moodla i przezuciłem kilka kursów z poziomu admina działa wszystko ok jak narazie nie zauważyłem zadnych komplikacji ale bede równiez testował na kontach studenckich uśmiech

Takze narazie wszystko idzie zgodnie z planem uśmiech