Znowu ten CRON...

Znowu ten CRON...

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()
Liczba odpowiedzi: 4

Witam!

Do tej pory "cron mi działał" i nic w tej kwestii nie zmieniałem w ustawieniach zadania. Jednakże przestał mi od penego czasu wykonywac zadanie.

Gdy napisałem w tej sprawie do administartora to odpisał mi tyle (literówki są oryginalne zmieszany):

Cron na serwerze prosze pana dziala i pan zadania sa wywolywane wiec problem
nie lezy w cronie tylko w pana zadniau , prose sobie bledy przeanalizowac wysylane sa na
maila glownego o ologinie konta z crona (jesli zadanie sie wykonuje nie prawidlow czyli zwraca kod bledu)

O co mu chodzi?? Zadanie jest takie samo jak kilka miesięcy temu - nic nie zmieniałem.

Prosze wytłumaczcie mi to, a najlepiej z czym jeszcze zgłosić sie do administratora.

Pozdrawiam

SG

W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Re: Znowu ten CRON...

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Admin pisze o funkcji cron serwera. Tam faktycznie pewnie wszystko w porzadku. Normalnie ustawiony cron Moodle'a nie wysyla emajli. Idz na twoim Moodle do dzialu administracji na strone wiadomosci. Jesli jest informacja, ze cron nie chodzi, tzn ze ustawienia cron od Moodle zaginely i trzeba je ustawic na nowo. Jesli takowej informacji nie ma, to trzeba crona recznie wywolac i popatrzyc czy jakies bledy nie wyskakuja. Trzeba to z 10 razy powtorzyc w odstepach, bo niektore funkcje sa wywolywane tylko co pewien czas.
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: Re: Znowu ten CRON...

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()

Witam!

Dziękuję za odpowiedź na mój problem. Pisząc "do dzialu administracji na strone wiadomosci" miałeś na myśli Powiadomienia (?). Tam żadnego komunikatu o cronie nie ma.

Natomiast po ręcznym wywołaniu crona otrzymuję info:

Server Time: Sat, 26 May 2012 22:14:41 +0200


Starting activity modules
Processing module function assignment_cron ...done.
Processing module function chat_cron ...done.
Processing module function forum_cron ...Starting digest processing...
Cleaned old digest records
done.
Processing module function scorm_cron ...done.
Processing module function wiki_cron ...done.
Finished activity modules
Starting blocks
Processing cron function for rss_client....
0 feeds refreshed (took 0.002651 seconds)
done.
Processing cron function for search....Global searching is not enabled. Nothing performed by search.
done.
Finished blocks
Starting admin reports
Finished admin reports
Updating languages cache
Removing expired enrolments ...none found
Starting main gradebook job ...
done.
Starting processing the event queue...
done.
Running backups if required...
    Checking backup status...INACTIVE
Backup tasks finished.
Running auth crons if required...
Cron script completed correctly
Execution took 0.207017 seconds

Czyli gdzie jest problem?

Prosze o jakąś podpowiedź jeszcze...

SG

W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Re: Odp: Re: Znowu ten CRON...

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Tak, mialem na mysli Powiadomienia. Jesli tam nie ma wiadomosci o nie chodzacym cronie i recznie nie pokazuja sie bledy, to wyglada na to, ze z cronem wszystko w porzadku. Moze problem jest z ta specyficzna funkcja, ktora ponoc nie chodzi.
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: Re: Odp: Re: Znowu ten CRON...

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()

Nic nie wiem i chyba się nie dowię co było przyczyna tej "awarii", ale w nocy otrzymałem od administatora email:

do mnie

witam
Poczta poprawiona na serwerze ssl2

Bez żadnych wyjaśnień - ale rzeczywiście poczta wychodzi i cron też szeroki uśmiech

No i fajnie.

Dziękuję za zainteresowanie problemem i

Pozdrawiam

SG