paypal i płatności

paypal i płatności

Napisane przez: Kamil W ()
Liczba odpowiedzi: 6

Witam

 Chciałem się waszaptać, czy wie ktokolwiek z was, jak dodać możliwość płacenia dostępu przez paypal w złotówkach(na chwile obecną istnieje możliwość zapłaty tylko w dolarach, funtach i innym podstawowych walutach)? Byłbym wdzięczny, gdyby jeszcze, ktoś wytłumaczył dodatkowo sposób na dodanie innej formy zapłaty, tzn. przelew w inny sposób niż paypal.

 Z góry dziękuje za odpowiedzi

Kamil

PS. Używam moodle 2.2 (nie stylistycznie byłoby napomnąć o tym w treści, a informacja o wersji moodle'a może się przydać);

PS2. Jakby była potrzebna jescze jakaś informacja, proszę nie krępować się pytać. 

 

 

 

W odpowiedzi na Kamil W

Odp: paypal i płatności

Napisane przez: Przemysław Jędrzejewski ()

ja używam do swojego moodla produktu firmy EduSpace http://edu-space.pl/pl/produkty i dzięki temu mam dostęp do Płatności.pl 

 

Nie mam z nim problemu i polecam.

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Przemysław Jędrzejewski

Odp: paypal i płatności

Napisane przez: Kamil W ()

Dzięki,

możliwe, że skorzystam, jednakże dalej byłbym zainteresowany opcją płacenia złotówkami przez paypal, bez konieczności zakupowania dodatkowych modułów.

W odpowiedzi na Kamil W

Re: Odp: paypal i płatności

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Jesli sie nie myle mozliwosc placenia w danej walucie przez Paypal zalezy tylko od tego czy to konto placacego ma konto w tej walucie. Podejrzewam, ze pan Kamil tak naprawde chcialby aby cena kursu pokazywana przez Moodle byla w zlotowkach i taka cena byla przekazywana przez Moodle do Paypal.
W odpowiedzi na Kamil W

Odp: paypal i płatności

Napisane przez: E P ()

w pliku enrol/paypal/edit_form.php dopisałem

$paypalcurrencies = array('PLN' => 'PL Złoty',
                                  'USD' => 'US Dollars',
                                  'EUR' => 'Euros',
                                  'JPY' => 'Japanese Yen',
                                  'GBP' => 'British Pounds',
                                  'CAD' => 'Canadian Dollars',
                                  'AUD' => 'Australian Dollars'
                                 );

a w pliku enrol/paypal/settings.php dopisałem

$paypalcurrencies = array('PLN' => 'PL Złoty',
                              'USD' => 'US Dollars',
                              'EUR' => 'Euros',
                              'JPY' => 'Japanese Yen',
                              'GBP' => 'British Pounds',
                              'CAD' => 'Canadian Dollars',
                              'AUD' => 'Australian Dollars'
                             );

i zmieniłem domyślną walutę z USD na PLN

$settings->add(new admin_setting_configselect('enrol_paypal/currency', get_string('currency', 'enrol_paypal'), '', 'PLN', $paypalcurrencies));

 

i działa

 

W odpowiedzi na Kamil W

Odp: paypal i płatności

Napisane przez: Bartosz Siemczyn ()

Witam. Dołączę się do wątku z małym pytaniem.

Właśnie testuje płatności online.

Mam podpięte platności.pl i wszystko śmiga jak należy, po opłaceniu kursy, automatycznie wraca mi na strone moodla, cron działa również jak należy, więc odrazu mam wejście do kursu jaki wykupiłem.

Natomiast mam problem z PayPal.

Założyłem tam konto firmowe. Skonfigurowałem moodle jak trzeba, wiec loguję sie, dokonuje płatności, kasa jest księgowana w PayPal na moje konto firmowe, ale wracając do strony moodle nie odblokowuje mi kursu.
 Wiem że trzeba skonfigurowac tak płatności, by odwoływało się do odpowiedniego pliku w enrrol, ale może ktoś mi uświadomić gdzie go podaje w paypal'u?

Bedę dozgonnie wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam