Wymiary okna dla kursu z pakietu SCORM

Wymiary okna dla kursu z pakietu SCORM

Napisane przez: Pawel Cza ()
Liczba odpowiedzi: 0

Witam,

przygotowuję kurs e-learningowy w programie WBTExpress 7.0 Pro. Kurs ma się składać z kilku lekcji. Poszczególne lekcje kończą się wykonaniem różnych ćwiczeń sprawdzających nabytą wiedzę.

Jedna sprawa dla mnie problemowa to: w jaki sposób mam przygotować kurs, aby był prawidłowo wyświetlany w MOODLE? Jeżeli wyświetlam kurs w MOODLE "w tym samym oknie", to wówczas graficznie kurs musi mieć niewielkie rozmiary, aby cały ekran był wyświetlany w całości (bez bocznych pasków przewijania). Dlatego pomyślałem, że może lepszym rozwiązaniem byłoby wyświetlenie zawartości kursu "w nowym oknie przeglądarki". Czy ktoś miał do czynienia z tak przygotowaniem takiego kursu? Jaki optymalnie powinien byc rozmiar projektu kursu, aby był widoczny w całości na jednym ekranie przeglądarki? (przypuszczam, że byłoby to około szer. 950 pikseli x wys. 800 pikseli - ale chciałbym się upewnić, bo jest to kluczowa sprawa, bez której trudno przygotować grafikę do kursu).

Ponadto, w jaki sposób w MOODLE pomiędzy oknami przeglądarki przekazywane są wyniki rozwiązywanych ćwiczeń? Chodzi o to, czy uczestnicząc w kursie uruchamianym właśnie w nowym oknie przeglądarki, będą przekazane do MOODLE'a odpowiedzi udzielane przez uczestników, tak samo jakby to był kurs w tym samym oknie przeglądarki?

I może jeszcze jedno pytanie, w jaki sposób powinienem zaimportować przygotowany projekt kursu (który w programie WBTExpress eksportuję do pliku *.zip w formacie MOODLE)? Dotychczas robiłem to jako dodanie zasobu "Pakiet SCORM"

Ktokolwiek potrafiłby odpowiedzieć na powyższe pytania, proszę o pomoc. Może ktoś ma doświadczenie w tworzeniu kursów w programie WBTExpress to także proszę o kontakt - albo na forum albo na mój e-mail: pawel_cza@interia.pl

Z góry bardzo dziękuję!