Rejestracja studentów w grupie

Rejestracja studentów w grupie

Napisane przez: Marek Ługowski ()
Liczba odpowiedzi: 6

Robiąc grupy w systemie moodle żeby zapisać studenta do grupy najpierw musi zapisac się do kursu, czy po zapisie student może zapisać się do grupy samodzielnie ??

Posiadam 8 klas z którymi chcę pracować oddzielnie na tym samym materiale, jak rozwiązać ten problem??

Dopiero uczę się administrować systemem..

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Marek Ługowski

Odp: Rejestracja studentów w grupie

Napisane przez: Krzysztof Winnicki ()

Problem ten można rozwiązać ustawiając w ustawieniach kursu (przy metodze zapisów), aby używał haseł grup. Przy tworzeniu grup ustawiasz hasła dla poszczególnych grup. Uczniom w klasach podajesz hasło do zapisu - odpowiednio dla danej klasy (stanowiącej na kursie grupę).

Uczeń zapisując się na kurs, automatycznie przydzielany jest wówczas do tej grupy, której hasła użył do zapisu na kurs.

W odpowiedzi na Krzysztof Winnicki

Odp: Rejestracja studentów w grupie

Napisane przez: Marek Ługowski ()

Stworzyłem 2 grupy 1a i 1b hasła ustawiłem w grupach ,w metorach zapisu ustawiłem rejestracja samodzielna i Co mam wpisać w polu "Enrolment key" ??

W "Use group enrolment keys" ustawiłem na Tak ..

W odpowiedzi na Marek Ługowski

Odp: Rejestracja studentów w grupie

Napisane przez: Krzysztof Winnicki ()

Dowolne inne hasło, którego nie podajemy uczniom. Jeżeli "Use group enrolment keys" jest na TAK, to działa równocześnie hasło grupy i uczniowie zapisując się na kurs, wpisują tylko hasło swojej grupy i automatyczny przydział do grup działa.

W odpowiedzi na Krzysztof Winnicki

Odp: Rejestracja studentów w grupie

Napisane przez: Marek Ługowski ()

Zadziałało w sposób jaki opisałeś..
Chyba trafiłem na experta..

Jake zastosowanie jest w grupach nadrzędnych (jakiś przykład)??

W odpowiedzi na Marek Ługowski

Odp: Rejestracja studentów w grupie

Napisane przez: Krzysztof Winnicki ()

Ekspert to trochę za dużo powiedziane uśmiech) Ale cieszę się, że pomogłem.

Co do grup nadrzędnych - tu raczej nie pomogę. Nie używałem tego nigdy, kiedyś coś tam próbowałem wgryźć się w temat, ale zwyczajnie zabrakło czasu. Z tego co pamiętam, to jest to chyba możliwość ustalenia składu grup dla danej kategorii kursów, dzięki czemu na każdym kursie można używać tych samych grup... ale nie ćwiczyłem tego w praktyce (stąd są to tylko moje teoretyczne domniemania).