Instalacja na home.pl

Instalacja na home.pl

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Liczba odpowiedzi: 14

Tyle przestróg juz tu czytałem odnośnie instalacji Moodle 2 na serwerze home.pl. Ale była promocja - dałem się skusić. Wrzuciłem pliki instalacyjne, dodałem path do wersji 2.04 i mam komunikat:

Fatal error: Call to undefined function make_temp_directory() in /moodle223/lib/componentlib.class.php on line 284

Folder temp jest w katalogu z danymi, jest też w folderze głównym Moodle. Prawa dostępu ustawione na 777. I dalej błąd. Może ktoś mi coś podpowie?

Wewrsja 1,9 chodzi bez problemów. Ale ciekawi mnie nowsza wersja.

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Instalacja na home.pl

Napisane przez: Jarosław Majski ()

Prubuję wszelkich znanych mi sposobów, ale jak na razie brak widoków na sukces

W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Instalacja na home.pl

Napisane przez: Jarosław Majski ()

No cóż, cierpliwość i małe kroczki prowadzą do sukcesu. Zainstalowałem jako pierwszą wersję 2.08. Wgrałem poprawki (sa na forum). Wcześniej utworzyłem bazęazę danych i od razu skonwertowałem na UTF-8 stosując polecenie (otrzymane od administratora HOME)

ALTER DATABASE nazwa_bazy DEFAULT CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_general_ci;

Potem to już tylko wgrywałem do folderu wyższe wrsje, najpierw 2,1,5 potem dopiero 2.2.2. I działa!

W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Instalacja na home.pl

Napisane przez: Bartosz Siemczyn ()

Witam.

Wszyscy piszecie, że czytaliście przestrogi, a mam pytanie? Czy czytacie tak naprawdę cenniki??


Mało, że nazwa oraz home, są do totalnej bani przy konfiguracji i to nie tylko w moodle, ale i w innych CMS, CRM i tego typu aplikacji gotowych, sklepy włączając, to jeszcze ceny mają z kosmosu. Panel usera jest juz z całkiem innej galaktyki, a możliwości jakie dają to już mówimy o całkiem innym wymiarze ;)

Od wielu lat działam na rynku i w życiu nie dał bym sie skusic na promocje od tych wspomnianych hostingo dawców. Wolę zapłacić 50 zł rocznie, za 2gb pojemności (jak chce wiecej to za kolejne 50 mam kolejne 2gb) z nieograniczonymi w sumie kontami i mozliwosciami, niz ulegac zwyklym reklamom.

Postawienie nowego moodla trwa u mnie ok 2 min z konfiguracja bo robi to za mnie instalator, a migracja trwa nie wiecej jak kwadrans. Przekopiowac, zmienic sól, 3 inne wpisy i gotowe.

Tak na marginesie, dlaczego ludzie stwarzacie sobie nie potrzebnie problemy.

Pozdrawiam i życzę zdrowego rozsądku.

W odpowiedzi na Bartosz Siemczyn

Re: Odp: Instalacja na home.pl

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

> Od wielu lat działam na rynku...

Fajnie uśmiech

ale jeśli Twoja wiadomość ma być przydatna dla innych, podaj proszę namiary na ten świetny hosting, z którego korzystasz. Podziel się swym zdrowym rozsądkiem puszcza oczko

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Re: Odp: Instalacja na home.pl

Napisane przez: Bartosz Siemczyn ()

w sumie masz racje uśmiech

Wszystkie serwisy jakie obsługuje, łącznie z tymi postawionymi na moodle, czy prestashop i inne, stoją na linuxpl.com

Uważam, że mają bardzo dobrą ofertę, cenę akceptowalną no i nigdy nie miałem problemów z jakąkolwiek instalacją, czego kolwiek. Minus jeden jaki odczułem (chyba bedzie już z 7-8 lat jak u nich hostuje), to nie zawsze, w razie problemów, od razu otrzymywałęm wyczerpującą pomoc od obsługi technicznej. Czasami musiałem dopytywać szczegóły, ale to jest jeszcze do przyjęcia (w porównaniu z home, czy nazwa, to :D obsługę mają rewelacyjną.

Jeśli chodzi o niezawodność działania serwerów, może zdarzyła się 2 lub 3 razy przerwa, nie trwająca jednak dłużej, niż 2-3 godziny.

Korzystałem z wielu serwerów, przed nimi, i z reką na sercu stwierdzam, że mimo iż nie są idealni, to moim skromnym zdaniem, nie znalazłem leprzego polskiego hostingu.

No i co najważniejsze w tym wątku, instalacja nowego moodla, czy migracja z innego hostu, jest praktycznie bezproblemowa.

 

PS. jak by ktoś chciał zakładać tam hosting, to możecie wpisać jako polecającego eu4

pozdrawiam serdecznie.

W odpowiedzi na Bartosz Siemczyn

Odp: Re: Odp: Instalacja na home.pl

Napisane przez: Piotr Brzózka ()

Który konkretnie z oferty linuxpl.com hosting stosujesz pod Moodle 2.x ?

W odpowiedzi na Piotr Brzózka

Odp: Re: Odp: Instalacja na home.pl

Napisane przez: Bartosz Siemczyn ()

najtańszy, Konto W1GB, za 49,20zł z rozszerzeniem pojemności dysku o kolejne 2gb, za niecałe 50zł rocznie, bo już ilość serwisów spora (wykozystuje hosting również jako administrator dla stron klientów), w przyszłym roku, w związku z tym będę musiał powiekszyc o konto, W2GB. Ale jak nie potrzebujesz wiele przestrzeni, to najtansze w zupelnosci Ci wystarczy, 2Gb w sumie nie jest mało

W odpowiedzi na Bartosz Siemczyn

Odp: Re: Odp: Instalacja na home.pl

Napisane przez: Piotr Brzózka ()

A jak tam jest z dostępnością RAMu i czasem realizacji skryptów? Nie miałeś problemów przy 15-30 studentach pracujących synchronicznie i cronie powyżej 30s ?

W odpowiedzi na Bartosz Siemczyn

Re: Odp: Re: Odp: Instalacja na home.pl

Napisane przez: Futurehost .pl ()

Witam serdecznie.

W kwestii hostingu dla Moodle mogę polecić naszą ofertę - Futurehost. Nie nakładamy żadnych limitów na domeny, subdomeny czy bazy danych. Tych ostatnich może być dowolna liczba, rozmiar każdej z baz również może być dowolny - mieszczący się oczywiście w ramach danego pakietu pojemności. Dodatkowo każdy użytkownik może otrzymać swój indywidualny adres e-mail, bo liczba skrzynek również jest u nas nielimitowana.

Pragnę zauważyć, że proponowany przez Pana hosting nie jest idealny i wyraźnie widać to w niezależnym rankingu WebHostingTalk, gdzie jeden na czterech użytkowników wyraża niezadowolenie z usług tej firmy. Futurehost ma natomiast 100% pozytywnych opinii.

Każdy użytkownik ma możliwość skorzystania u nas z dwutygodniowego okresu próbnego. Zachęcam do instalacji Moodle na naszym serwerze i samodzielne przetestowanie jego możliwości.

Nasz hosting cechuje wysoki stosunek jakości do ceny - zwłaszcza w połączeniu z domeną w NajtańszychDomenach.pl, czyli naszym siostrzanym projekcie. Mimo tego chciałbym zaoferować Panom - użytkownikom tego forum - kupon zniżkowy na rejestrację hostingu. O szczegóły proszę pytać za pomocą prywatnej wiadomości, tudzież mailowo - szymon@futurehost.pl

Pozdrawiam serdecznie.

W odpowiedzi na Futurehost .pl

Odp: Re: Odp: Re: Odp: Instalacja na home.pl

Napisane przez: Bartosz Siemczyn ()

uśmiech ehhh... niezależny ranking.

Odpowiem Panu tak. Jest Pan nie obiektywny z prostej przyczyny. Pan chce pozyskać klientów, ja natomiast opieram się na własnym doświadczeniu jako klient. Co do rankingów. Nauczyłem się przez 16 lat pracy IT, że w internecie, niestety rankingi to można sobie w kieszeń włożyć. Poza tym, jeśli chodzi o Hosting, nie ma idealnego, a Pan zwyczajnie tworzy sobie reklame. Różnimy się w ocenie zasadniczo. Pan na swojej opinni zarabia, ja nie.

Osobiście z Pana oferty (puki co) nie skorzystam bo jestem zadowolony z mojego dostawcy, mam dokładnie wszystko czego mogę sobie zarzyczyć łącznie z własną konfiguracją serwera, a inni Forumowicze, zrobią jak uważają. Ja reklamy nie chce robić a jedynie podzielić się doświadczeniem, bądz co bądz długoletnim, w tej dziedzinie, bo przeleciałem (trywialnie nazywając) już chyba większość hostingów dostępnych w naszym kraju. Natomiast założę sobie u Pana konto testowe na 14 dni, by obiektywnie porównać, i jeśli fakty przekonają mnie do Pańskiej oferty, to może zmienię pogląd.

Jeśli chodzi o pytanie wcześniejsze. Piotrze, co do Ramu, wszystko jest opisane na ich stronie. Ja osobiście nigdy nie miałem problemów z szybkością wykonywania skryptów przy większej ilości odwiedzających w danej chwili.

Natomiast szczerze, nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci jeśli chodzi dokładnie o platformę Moodle. Dopiero zaczynam z nim przygodę, a swoja wiedzę opieram na sklepach (presta, os), oraz innych projektach, również portalowych, które mam tam zainstalowane.

Jestem obecnie w trakcie testów Moodla, będę mógł dać jasną odpowiedz z jego uwzględnieniem za jakiś czas, co napewno zrobie. Ale biorąc pod uwagę, że serwer wspiera instalacje Moodla, nie spodziewam się większych problemów.

 

PS. mam problem przy PayPal, zapraszam chętnych do pomocy do wątku paypal i płatności

W odpowiedzi na Bartosz Siemczyn

Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Instalacja na home.pl

Napisane przez: Futurehost .pl ()

Dziękuję za odpowiedź.

Nie twierdzę, że jest inaczej. Po prostu wiem, ile pracy wkładamy w rozwój naszej usługi, a także w kontakt z Klientami. To ci mają dla nas największe znaczenie, dlatego sugerujemy się ich opiniami i propozycjami. Nie jesteśmy najtańsi i nie chcemy tacy być - chcemy być najlepsi, a jednocześnie w atrakcyjnej, choć nie najniższej cenie.

Dobra usługa kosztuje i nasi Klienci zdają sobie z tego sprawę. Mamy profesjonalną serwerownię w Lublinie, podczas gdy gro firm hostingowych dzierżawi serwery za granicą.

Regularnie czytamy portale branżowe oraz serwisy typu Wykop.pl, dlatego znamy realne potrzeby Klientów. Odpowiadamy na te potrzeby i z tego powodu nasza oferta jest - nie tylko naszym zdaniem - jedną z najlepszych. Sponsorujemy kilka ciekawych stron i blogów, a ich twórcy mówią nam o problemach z poprzednimi firmami hostingowymi, których u nas nie doświadczają.

Odnośnie samej firmy wymienionej przez Pana - na palcach obu rąk nie da się zliczyć afer z jej udziałem. Chociażby fakt rejestrowania domen Klientów na swoje dane (nota bene kupiona domena nie jest Pana), szczeniackie odzywki podczas kontaktu z Klientami czy niestabilność hostingu spowodowana brakiem balansowania obciążenia.

Jeśli nie wierzy Pan w niezależny ranking, to proszę poczytać opinie Klientów pod informacją o ostatniej aferze, gdzie Firma zapomniała przedłużyć Klientowi domeny, mimo że ten za nią zapłacił. Swoją drogą zareagowaliśmy dość szybko, odezwaliśmy się do tej osoby prywatnie i pomogliśmy jej przenieść się do nas, czym była zainteresowana już wcześniej.

Zapraszam również do przejrzenia innych wykopalisk: [1] [2]

Zdecydowanie nie jesteśmy narcyzami i nie uważamy, że jesteśmy najlepsi na rynku - bo grup docelowych jest sporo i w każdej z nich znajduje się lider. My jesteśmy najlepsi w swojej grupie docelowej, którą stanowią Klienci potrafiący dopłacić kilka groszy więcej za profesjonalną usługę cechującą się wysokim stosunkiem jakości do ceny.

Pozdrawiam serdecznie.

W odpowiedzi na Futurehost .pl

Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Instalacja na home.pl

Napisane przez: Bartosz Siemczyn ()

Nie chcę się wciskać w polemikę, bo forum nie jest od tego, ale sprostuję pewną Pańską uwagę.

Opinie klientów... czytałem nie raz i opinie i wertowałem jakiś czas temu rankingi hostingów (podany przez Pana ranking), na specjalne życzenie mojego klienta i ma Pan w pewnym sensie rację. Linuxpl nie ma zbyt dobrej opinni ani wśród internautów, ani według rankingów. Jednak, tak jak już wspomniałem wcześniej, nie sugeruję się tym, co też jest napisane w sieci, a jedynie własnym doświadczeniem. Mimo iż jestem z tym medium związany zarówno zawodowo jak i hobbystycznie, nauczyłem się jednego. W internecie można napisać wszystko. I jeśli nie podejdzie sie do tych informacji weryfikacyjnie, to może się okazać, że w zimie zacznę wychodzić na dwór w sandałach.

Według tego co jest powszechne w internecie odnosnie firm hostujących, okazuje się, że zarówno home jak i nazwa, opiniami powalają linuxpl. Tylko kto te opinie pisze? Ja osobiście w życiu nie skorzystam z tych pierwszych, a  Linuxpl obsługuje mnie już kilka ładnych lat i w życiu nie miałem z nimi choć by zgrzytu, o aferze nie wspominając. Przeszedłem do nich, w momencie kiedy zrezygnowałem z własnego serwera, który własnoręcznie stawiałem, ale takie rozwiązanie przestało mi się opłacać i bardziej rentownym okazało się skorzystać z obsługi firmy trzeciej. Przetestowałem chyba wszystkie warianty jakie były możliwe 8 lat temu i padło na firmę Linuxpl.

Weryfikując Pańską ofertę, jesteście w tych samych widełkach, co wspomiany Linuxpl, z tym, że najtańszy Wasz pakiet jest równoległy z ich drugim co do wielkości. Natomiast wspominanie, że serwery stoją w Lublinie (pochodzę z tego miasta i w życiu o Was nie słyszałem), nie jest dla mnie jakim kolwiek argumentem, ponieważ, polska sieć (TP SA) jest niestety tak zorganizowana, że niejednokrotnie, aby np. z Gdańska otworzyc witryne dajmy na to w LUBMANie (lubelska sieć akademicka) trzeba odwiedzić po drodze serwery w niemczech czy holandii.


Pozdrawiam równie serdecznie.