Widoczność kursów/zasobów dla określonych grup

Widoczność kursów/zasobów dla określonych grup

Napisane przez: Alan Jovi ()
Liczba odpowiedzi: 2

 Witam mam do was prośbę.

Zainstalowałem sobie Moodle 2.1 i próbuje dostosować widoczność kursów/zasobów do określonych grup. O co chodzi konkretnie.

Załóżmy, że strona głowna serwisu rozpoczyna się od logowania. Mamy 4rech różnych uczestników serwisu i chce, aby strona główna jak i kurs wyświetlał zasoby w zależności od osoby, która się loguje.

Zacznijmy od struktury strony głównej po zalogowaniu jako administrator. Widzimy na nim (Nazwa kursu a pod nim przykładowe składowe):

* (Kurs) Przedmioty Humanistyczne

  - Lekcja - Jezyk Polski

  - Quiz - Historia

* (Kurs) Przedmioty Ścisłe:

  - Lekcja - Matematyka

  - Lekcja - Fizyka

 

Teraz przejdźmy do tego co chce, aby widział konkretny przykłądowy uczestnik:

#1 Uzytkownik 1 po zalogowaniu ma widzieć na stronie głównej TYLKO kurs "Przedmioty Humanistyczne". Kurs "przedmioty ścisłe" ma być niewidoczny i ten użytkownik ma nie wiedzieć, że takie coś istnieje.

#2 Po wejściu do kursu "Przedmioty Humanistyczne" ma widzieć TYLKO - "Lekcja - Matematyka" i tak samo ma nie widzieć, że jest w nim "Lekcja - Fizyka"

#3 Użytkownik 2 ma widzieć oba kursy, ale ma nie widzieć "Quiz - historia"

Czy jest taka możliwość żeby w zależnosci od uczestnika widocznośc zasobów się zmieniała.Nie chodzi mi o to żeby nie mógł wejśc na dany kurs, tylko aby wogóle go nie widział. To samo z zasobami.

Próbowałem przypisywać użytkowników do konkretnych kategorii kursów, ale po ukryciu kursów także Ci przypisani nie widzieli swoich kursów. Były one widoczne tylko na poziomie Administratora.

Macie jakieś pomysły? Czy rozwiązaniem jest tylko blokowanie możliwości wejścia na dany kurs/zasób? Jeśli coś jest niejasne to proszę pisać.

W odpowiedzi na Alan Jovi

Odp: Widoczność kursów/zasobów dla określonych grup

Napisane przez: Janusz Przybył ()
Dla mnie to "trochę dziwne" wymagania. Pomysł mam ale nie sprawdzałem go w praktyce.
Ponieważ wygląd strony moodla zależny do uprawnień użytkownika logującego się to może by tak spróbować utworzyć kilka ról na bazie roli "student" (uczeń 1, uczeń 2 uczeń3,...) o różniących się trochę uprawnieniach tak aby każda z ról miała dostęp tylko do konkretnego kursu.
Ponieważ nie rozumiem czemu miałoby to służyć (takie ukrywanie kursów przed innymi uczniami) to nawet nie będę sprawdzał, czy pomysł jest wykonalny - ale myślę, ze da się to zrobić.
W odpowiedzi na Alan Jovi

Ten post na forum został usunięty

The content of this forum post has been removed and can no longer be accessed.