instaliranje moodla

instaliranje moodla

написао/ла Hamdo Hasanović -
Број одговора: 3

Polaznik sam kursa praktični aspekti elektronskog učenja, na kome treba da napravim profil, podesim moodle za kurs, sve to prevedem na srpski i pripremim se za pravu instalaciju moodle-a.

Vidim da na ovom moodlu forum je još iz 2008.

neznam dali sam ovde greškom došao na neki stari moodle.

У одговору на Hamdo Hasanović

Re: instaliranje moodla

написао/ла Bojan Milosavljević -

Niste ovde greškom смешак. Samo morate biti precizniji u tome šta je Vaš zadatak. Da li instalirate Moodle na nekom javnom serveru, ili u lokalu, na svom računaru? Da li samo treba da podesite kurs u gotovom okruženju? Ne morate ništa VI da prevodite na srpski, jer smo MI (članovi prevodilačkog tima) već to uradili (imate jezičke pakete za srpski ćirilicu i latinicu). Možda je nabolje da mi pošaljete (porukom ako želite privatno) pristupne parametre servera gde bih mogao da Vam pomognem sa Moodleom. Ovako je suviše neodređeno i ne znam kako da Vam pomognem.

Samo napred! Javite se sa konknretnijim parametrima zahteva.

У одговору на Bojan Milosavljević

Re: instaliranje moodla

написао/ла Sasa Ilic -

Интересује ме како може да се инсталира мудл на неком бесплатном хосту. Да ли на самом сајту мудла постоји могућност да се креира сопствени мудл сајт са наставним материјалом или не. Молио бих за помоћ јер до сада нисам имао потребе да се бавим мудлом.

 

Хвала и поздрав!

У одговору на Sasa Ilic

Odgovor: Re: instaliranje moodla

написао/ла Milan Ivetic -

Ne bih ti preporučio free hosting iz prostog razloga što imaju ograničenja koja moodle čini praktično neupotrebljivim! Free hostovi su uglavnom namenjeni za postavljanje sajtova koji još i mogu da prodju (zavisi čemu su namenjeni), ali moodle, vrlo teško!

Za besplatno kreiranje kurseva pogledaj ovde http://www.freemoodle.org/