Jak skonfigurować moodla zeby byl osiagalny na dwoch adresach IP?

Jak skonfigurować moodla zeby byl osiagalny na dwoch adresach IP?

Napisane przez: Piotr Kamiński ()
Liczba odpowiedzi: 8

Witam!

Posiadam server windows 2003+apache, na serwerku mam zainstalowane dwie karty sieciowe. Pierwsza była z adresem Ip 212.x.x.x i ta karta działa ok. Natomiast jak uruchomię druga kartę w sieci 10.x.x.x wtedy IP 212.x.x.x nie dziala oraz adres www tez nie działa...

Moje pytanie brzmi: Jak skonfigurować moodla albo system zeby moodl byl dostapny na dwoch sieciach rownoczesnie?

W odpowiedzi na Piotr Kamiński

Odp: Jak skonfigurować moodla zeby byl osiagalny na dwoch adresach IP?

Napisane przez: boruh compl ()

to raczej nie moodla tylko serwer www musisz konfigurować

W odpowiedzi na Piotr Kamiński

Re: Jak skonfigurować moodla zeby byl osiagalny na dwoch adresach IP?

Napisane przez: Robert Brenstein ()
prosciej uruchomic routing na tym kompie zeby wszyscy osiagali moodle pod tym samym adresem.
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: Re: Jak skonfigurować moodla zeby byl osiagalny na dwoch adresach IP?

Napisane przez: Piotr Kamiński ()

Czyli rozumiem że mam to zrobić za pomocą polecenia route.exe ? Mogę prosić o trochę więcej wskazówek ? jestem na poziomie begginer uśmiech

W odpowiedzi na Piotr Kamiński

Odp: Re: Jak skonfigurować moodla zeby byl osiagalny na dwoch adresach IP?

Napisane przez: Andrzej Wojnowski ()

Nie doczytałem całego problemu i moja odpowiedz była taka sobie. Myślałem o dwóch adresach ip, jako o 2 oddzielnych serwrach. Sam mam sbs i z tego co pamiętam to miałem ten sam problem, ale moje rozwiązanie było nader proste i skuteczne, wykupiłem hosting na zewnętrznym serwerze i już. Przy sbs masz problem z pocztą i cronem oraz wiele pomniejszych. 

Ps. Jak pogodziłes apacza i IIS?

W odpowiedzi na Piotr Kamiński

Odp: Re: Jak skonfigurować moodla zeby byl osiagalny na dwoch adresach IP?

Napisane przez: Piotr Kamiński ()

Próbowałem z tym routingiem ale nic mi nie wyszło...,

Może dokłądniej to opisze

1 jest serwer który przydziela numerki IP (Nie mam do niego dostępu)

2 Mam serwer który ma karte o statycznym przydzielonym IP 212.x.x.x i na tym adresie sa moodle

3 druga karta na serwerku ma przydzielony statyczny adres IP w podsieci 10.x.x.x po

4 Uruchomieniu tej karty powoduje ze nie moge wejsc na moodle oraz pulpit zdalny, ale pingi smigaja po IP i adresie www (chcialem wejsc z zewnatrz jak i z 10.x.x.x)

Moodle smigaja na apachu z xamppa

W odpowiedzi na Piotr Kamiński

Odp: Re: Jak skonfigurować moodla zeby byl osiagalny na dwoch adresach IP?

Napisane przez: Andrzej Wojnowski ()

IIS i apache chodzi na tym samym porcie 80 i to może powodować konflikt.

NIe wiem czy dobrze rozumiem ale pewnie masz standardowo adres zewnętrzy przydzilany przez modem, karta sieciowa podłączona do internetu i karta sieciowa obsługująca sieć wewnętrzną. Z tego co pamiętam miałem jeszcze neostradę korzystałem z noip i to załatwiało sprawę. Przy dsl zewnętrzny adres przekierowany na serwer (usługa http) i wtedy nawet jak w wewnętrznej sieci wpisujesz zewnętrzny adres to moodle się odpala. Musisz wiedzieć co masz wpisane w pliku konfiguracyjnym config.php. Opisz dokładniej budowę swojej sieci i dlaczego do czegos nie masz dostępu?