Brak możliwości dodawania bloków

Brak możliwości dodawania bloków

Napisane przez: Krzysztof Winnicki ()
Liczba odpowiedzi: 4

Mam pytanie,

czy ktoś już spotkał się z następującym problemem: tworzę użytkownikowi kurs i przypisuję mu na kursie rolę Managera. Na tym kursie uczestnik przełącza kurs w tryb edycji i nie może dodawać bloków... smutny Widzi komunikat o treści:

"Nie ma bloków, które można dodać do tej strony."

Czy ktoś wie może z czym związany jest taki komunikat? Gdzie leży jego przyczyna? Dodam, że nie ma na to za bardzo reguły, tzn. mam na przykład kilka kursów w jednej kategorii i niektórzy użytkownicy na swoich kursach mogą dodawać bloki, a inni nie smutny O co chodzi? Czy ktoś wie?

W odpowiedzi na Krzysztof Winnicki

Odp: Brak możliwości dodawania bloków

Napisane przez: Leszek Kędziorski ()

Witaj,

może to wina przeglądarki,

może pamiętasz jak we wrześniu pisałem Ci, że IE9 wogóle nie chciał normalnie wyświetlić strony głównej moodla (podczas gdy IE8 i firefox wyświetlał normalnie), znalazłem wtedy na jakimś forum taki sposób na IE9, że trzeba kliknąć F12 i w opcjach, które się otworzą zmienić tryb przeglądarki z IE9 na IE8 - zrobiłem tak i platforma zaczęła się normalnie wyświetlać

- myślałem, że mam już z tym spokój, ale w żaden sposób nie mogłem przesłać plików z mojego koputera do moodla. Długo szukałem po różnych forach i znalazłem odpowiedź, znów winna była przeglądarka IE9. Wystarczyło na stronie, na której przesyła się pliki zmienić tryb przeglądarki i od razu mogłem przesyłać pliki

pozdrawiam

Leszek Kędziorski (z pierwszej edycji kursu moodla organizowanej przez ROSE)

W odpowiedzi na Leszek Kędziorski

Odp: Brak możliwości dodawania bloków

Napisane przez: Krzysztof Winnicki ()

Witaj Leszku uśmiech

dzięki za poradę. Tu akurat kwestia przeglądarki raczej nie wchodziła w grę (chociaż kto wie... sprawdzę sobie jak mi coś takiego się pojawi) - problem pojawiał się i w Firefoskie, IE, Chrome. Rozwiązaniem okazało się, aby uczestnicy będący Managerami dodali sobie rolę nauczyciela w kursie. Po tej operacji uczestnicy nie zgłaszali już problemów.

Natomiast Twoja sugestia być może jest rozwiązaniem innego problemu, z którym spotkałem się w Moodle. Tylko, że tutaj też problem pojawiał się i w FF i IE. Piszesz, że miałeś problem z przesyłaniem plików. Pamiętasz może komunikat, który się Tobie przy tym wyświetlał? Czy był to może "Błąd zapisu do bazy danych"?

Dzięki i pozdrawiam uśmiech

W odpowiedzi na Krzysztof Winnicki

Odp: Brak możliwości dodawania bloków

Napisane przez: Leszek Kędziorski ()

Witaj,

1)

- przy przesyłaniu plików na IE9 pojawiał mi się komunikat "File not specified"

- na IE9 na moodle 2.02 muszę za każdym razem przed przesłaniem plików zmieniać tryb przeglądarki na IE8, jest to bardzo irytujące

- natomiast komunikat, o którym piszesz pojawił mi się gdy próbowałem dodać stronę (sformatowałem tekst, dodałem obrazki) strona wogóle nie została dodana

- szukałem rozwiązania problemu i znalazłem artykuł:

 http://e-metodyk.edu.pl/?p=568

w którym autor pisze o problemach z moodle 2.0, efekt jest taki, że po próbach z moodle 2.0 wrócił z powrotem do wersji 1.9

2)

- mam pytanie: stworzyłem moodla 2.02 na hostingu whshost tak jak pisałeś w materiałach do kursu, za pomocą fantastico de lux - i na razie mi on wystarcza do rzeczy, które tam zamieszczam (głównie linki do stron html wygenerowanych przez geogebrę), ale strasznie mnie on irytuje, gdy chcę zrobić coś jeszcze. Nawet takie proste sprawy jak dodawanie hot potatoes, dodawanie strony, przesyłanie plików (autor artykułu wynienia jeszcze inne wady wersji 2.0)

pytania:

- czy w innym folderze na whshost mogę zainstalować starszą wersję moodle (wydaje mi się, że tak, bo czytam, że ludzie tak robią, tylko nie wiem, czy na innych serwisach, czy tylko wystarczy w innym folderze na tym samym serwisie)

- czy mogę za pomocą fantastico de lux zainstalować wersję starszą moodla (obecnie wyświetla mi się tam wersja 2.02), czy trzeba robić to "ręcznie"?

- czy możesz mi napisać jakiej dokładnie wersji używaliśmy na kursie Rose, bo chodziła mi prawidłowo, i taką bym sobie dodatkowo zainstalował

3)

Refleksja: mam takie wrażenie, że wersja 1.9 była dobrze funkcjonującą wersją, która powstawała przez kolejne poprawki. Natomiast wersja 2.0 to pewna jakościowa zmiana, ale ponieważ jest to dopiero początek tej wersji, dlatego tyle z nią problemów. Mam takie wrażenie, że trzeba na razie pracować z wersją 1.9, a gdzieś równolegle testować sobie kolejne wersje 2.??, aż do momentu, gdy wszelkie irytujące niedogodności zostaną porawione.

Czy dobrze myślę? Czy może wersja 2.0 wniosła coś tak istotnego co było poważnym zastrzeżeniem do wersji 1.9?

z góry dziękuję za odpowiedź ,pozdrawiam

Leszek Kędziorski, Zespół Szkół Zawodowych w Nowym Mieście Lubawskim 

W odpowiedzi na Leszek Kędziorski

Odp: Brak możliwości dodawania bloków

Napisane przez: Krzysztof Winnicki ()

Ok, dzięki za odpowiedzi uśmiech Trochę się obawiałem, że to jednak wersja 2.02. Na razie póki trwają kursy to nie będę za dużo mieszał, ale w przerwie świąteczej przeniosę na nową wersję.

Reszte pozwolę sobie odpisać Tobie w prywatnym mailu, aby nie zaśmiecać tu niepotrzebnie forum uśmiech