siteme admin olarak ikinci kez girdiğimde sol tarafta bulunan bazı özellikler pasif oluyor

siteme admin olarak ikinci kez girdiğimde sol tarafta bulunan bazı özellikler pasif oluyor

yazan Bulent Hoca -
Yanıt sayısı: 2

öncelikle herkese merhaba,

moodle ile tanışalı yaklaşık 2 hafta oldu. tek başıma forumları ve yönergeleri okuyarak temiz bir moodle kurulumu yaptım (hatta karşılaştığım sorundan dolayı bir kaç kez ). her sefereinde aynı sorunla karşılaşıyorum.

kurulum sonunda siteme admin olarak girdiğimde sol tarafta buluna profil, kullanıcılar, site yönetimi dahil olma k üzere her yere erişebiliyorum - normal olarak :d

fakat siteme ikinci kez admin olarak girdiğimde yukarıda bahsettiğim yerler benim için pasif oluyor ve oralara solda bulunan linklere tıklayarak ulaşamıyorum ama ilginçtir ki soldaki ayarlara tıkladığımda örneğin site yönetimi altındaki bildirimler, kayıt, gelişmiş özellikler, ana sayfa altında bulunan ayarlar ulaşılabilir oluyor fakat diğerleri haala pasif durumda.

bu durumu neden kaynaklandığını bilen veya herhangi bir fikri olan varsa yardımlarınızı bekliyorum,

umarım derdimi anlatabilmişimdir.

teşekkürler.

Bulent Hoca yanıt olarak

Re: siteme admin olarak ikinci kez girdiğimde sol tarafta bulunan bazı özellikler pasif oluyor

yazan Moodle Admin -

Bu dizin problemidir.

eğer http://benim.moodle.sitem.com/admin/

yazarsaniz problem düzelecektir. Bu ayari sürekli olarak düzeltmek için config.php nin içine site yolunu düzgün yazmanız gerekiyor.

Puan ortalaması: çoğu ilgisiz (2)
Moodle Admin yanıt olarak

Ynt: Re: siteme admin olarak ikinci kez girdiğimde sol tarafta bulunan bazı özellikler pasif oluyor

yazan Just A Newbie Moodle User -

dizin problemi derken biraz daha açarmısınız?

söylediklerinizi yaptım fakat problem devam ediyor.