quiz w moodle

quiz w moodle

Napisane przez: Mariusz M ()
Liczba odpowiedzi: 2

Mam 2 pytania dotyczące quizów w moodle. Sytuacja tak jak na rysunku

1. Mam quiz skaldający sie z 15 pytan, kazde pytanie warte jest 1 pkt (2 na rysunku) czyli w sumie (total grades)15 (w kółeczku). Co w takim razie oznacza pole: "maksymalna ocena" 10,00 (1 na rysunku)? Co mi daje prametr maksymalna ocena skoro total grades mam 15?

2. Z rysunku widać ze nie można dodawać ani usuwac pytań bo już ktoś je rozwiązywał.  Czy ja mogę jakoś zmodyfikowac ten quiz mimo podejść? Czy można usunąć te podejścia (były to tylko próby)

Załącznik ($a)
W odpowiedzi na Mariusz M

Re: quiz w moodle

Napisane przez: Irena M ()

Z tego co pamiętam  w tej chwili to przy  zakładaniu kursu musisz określić  sposób oceny. po włączeniu trybu edycji i dodawaniu quizu masz wybór

pod spodem całościowa informacja zwrotna i granica oceny , wpisujesz  i zmieniasz.

W odpowiedzi na Mariusz M

Re: quiz w moodle

Napisane przez: Piotr Stokłosa ()

Obok pola Maksymalna ocena jest taki mały żóły pytajnik, po którego kliknięciu pojawia się komunikat:

Wszystkie oceny dostosowane są proporcjonalnie do ustalonej przez Ciebie oceny maksymalnej za dany quiz.

Przykładowo, możesz ustalić, że ocena maksymalna wynosi 20 ponieważ ocena za quiz stanowi 20% oceny za cały kurs.

Oznacza to, że nawet jeżeli quiz składa się z 10 pytań, za które można uzyskać łącznie 50 punktów, to wszystkie oceny zostaną proporcjonalnie przeskalowane w taki sposób, by maksymalna ocena za quiz wyniosła 20.

uśmiech

Pozdrawiam

Piotr