pytanie o Użytkowników

pytanie o Użytkowników

Napisane przez: jarek gosk ()
Liczba odpowiedzi: 3

Witam

 

Generalnie plan mam taki by rozdawać nazwy konta, które mają cześć nazwy w postaci klasy np kl3a ale podczas przypisywania uczestników kursu widzę tylko imiona i nazwiska czy jak sprawić by na tej liście wyświetlane też był loginy ?

W odpowiedzi na jarek gosk

Re: pytanie o Użytkowników

Napisane przez: jarek gosk ()

Witam czy ktoś może mi podpowiedzieć czy to w ogóle możliwe, czy może nie warte zachodu takie rozwiązanie, chodzi o moodle 1.9 wiec niema grup dla całego serwisu i za każdym razem trzeba szukać po imieniu i nazwisku w gąszczu użytkowników ?

W odpowiedzi na jarek gosk

Re: pytanie o Użytkowników

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

A, to teraz wiadomo, co chcesz osiągnąć uśmiech

W moodle 1.9 wprawdzie nie ma kohort (grup dla całego serwisu), ale tak naprawdę możliwe jest hurtowe zapisywanie uczestników do kursów. Można to zrobić tak:

  1. Załóż kursy o nazwach klas, czyli "klasa1a", "klasa1b", itd.
  2. Ukryj te kursy
  3. Przypisz do nich uczniów (można to zrobić od razu hurtowo podczas tworzenia kont za pomocą pliku csv)
  4. Utwórz kursy przedmiotowe "Fizyka", "Chemia", itd.
  5. Kursy przedmiotowe zdefiniuj jako metakursy (kursy nadrzędne)
  6. Do kursów przedmiotowych możesz teraz przypisywać całe klasy. Dodając np. do kursu "Fizyka" kurs podrzędny "klasa1a" automatycznie zapisujesz na fizykę całą klasę. Co więcej, wszelkie zmiany w składzie klas będą automatycznie odzwierciedlane w składzie kursów przedmiotowych.

I już uśmiech

Jeszcze tylko jedna uwaga - w pkcie 2 napisałem, żeby te kursy o nazwach klas poukrywać, bo one służą tylko jako takie "niby-kohorty-w-moodle-19". Ale warto też się zastanowić, czy ich nie zostawić odkrytych, żeby każda klasa miała swoją własną przestrzeń na dyskusje, ogłoszenia od wychowawcy i różne wewnątrz-klasowe sprawy.