Nie mogę oglądać oddanych zadań

Nie mogę oglądać oddanych zadań

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()
Liczba odpowiedzi: 10

Prosze o pomoc!

Już kilka lat robię ten sam kurs na Moodle 1.9.5+ , ale w tym roku coś się chyba w Moodlu zapsuło. Podobny problem poruszałem wcześniej, ale nikt mi nie odpowiedział i post "utopił się". Chodzi dokładnie o to jak w Temacie. Uczniowie oddali mi zadania (są to prace grupowe więc jest 6 zadań - TYLKO) Klikam na Oglądaj 6 oddanych zadań i wyskakuje mi strona Oddane zadania, ale nie widzę tam Tabeli, która zawsze była. Tylko rzuca się w oczy informacja Brak danych do wyświetlenia (patrz załącznik)

Prosze gorąco o pomoc! Co się zepsuło?

Pozdrawiam

SG

PS

Juz po napisaniu postu odkryłem coś okropnego, a mianowicie wspomniana Tabelka jest widoczna dopuki doputy KTOŚ nie prześle zadania (pliku). Ba - sprawdziłem, że nie wyświetlają sie te strony, na których jest tabelka z uczniem(ami), którzy własnie oddał plik - zadanie. (Strona wyświetla po 10 uczniów).

Co do licha sie dzieje???

POMOCY!!!

W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: Nie mogę oglądać oddanych zadań

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()

Witam

Licząc jednak, że KTOŚ mi pomoże zamieszczam dodatkowo informację o błedach po uruchomieniu opcji wyświetlania błedów.

BIGINT UNSIGNED value is out of range in '(`slawgaj_moodle`.`s`.`timemarked` - `slawgaj_moodle`.`s`.`timemodified`)'

SELECT u.id, u.firstname, u.lastname, u.picture, u.imagealt, s.id AS submissionid, s.grade, s.submissioncomment, s.timemodified, s.timemarked, COALESCE(SIGN(SIGN(s.timemarked) + SIGN(s.timemarked - s.timemodified)), 0) AS status FROM mdl_user u LEFT JOIN mdl_assignment_submissions s ON u.id = s.userid AND s.assignment = 3 WHERE u.id IN (191,188,179,190,202,192,182,169,183,195,198,178,173,201,197,189,168,175,176,199,171,196,185,203,184,172,194,200,177,187,186,180,170,193,181,167,204,174) ORDER BY lastname ASC

  • line 686 of lib/dmllib.php: call to debugging()
  • line 966 of lib/dmllib.php: call to get_recordset_sql()
  • line 1169 of mod/assignment/lib.php: call to get_records_sql()
  • line 519 of mod/assignment/lib.php: call to assignment_base->display_submissions()
  • line 43 of mod/assignment/submissions.php: call to assignment_base->submissions()

To pojawia sie na tej stronie gdzie powinna być tabela, a jej nie ma (patrz mój post wyżej i screen).

No niestety to chyba mnie juz przerasta smutny

POMOCY!

W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: Nie mogę oglądać oddanych zadań

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()

Proszę o zaintertesowanie się moim problemem.

Czy naprawdę jest on taki BEZNADZIEJNY?

W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: Nie mogę oglądać oddanych zadań

Napisane przez: Jarosław Majski ()

Pierwszą rzecza, którą robie w takim przypadku to uruchomienie narzędzia MyAdmin i naprawa wszystkich tabel.  W wielu przypadkach to pomaga. Poza tym zawsze staram się aktualizować platforme do najnowszej wersji (teraz 1.0.13+). Może to coś pomoże?

W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Nie mogę oglądać oddanych zadań

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()

Dziękuje za reakcję. W MyAdmin naprawiłem tabele, ale nic to nie pomogło. Natomiast aktualizacja do nowszych wersji przestała byc dla mnie atrakcyjna, bowiem na początku mojej przygody z Moodle'm czyniłem to rutynowo, ale za każdym razem miałem jakieś kłopoty (głównie LaTeXem) i musiałem za każdym razem prosic o interwencje administatora hostingu. Nie jestem niestety specjalistą od php... Teraz tak bardzo nie widzę (nie widziałem) potrzeby aktualizacji. Powoli przygotowuje się do przejścia na "dwójkę". Jedank do rzeczy...

Mam pytanie, czy te komunikaty świadczą o zepsuciu samej bazy danych, czy też (nie wiem dlaczego ???) zepsuły sie jakieś pliki Moodle.

Prosze specjalistów o podpowiedź

SG

W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Re: Odp: Nie mogę oglądać oddanych zadań

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

W "Using Moodle" znalazłem tę wiadomość. Możliwe, że Twój provider zmienił wersję php na serwerze i dlatego problem się pojawił. Z tego, co pisze Tim, wystarczy jednak zaktualizować Moodle, czyli to, co sugerował Jarosław. Ale nie musisz przeprowadzać upgrade'u do moodle 2.x, wystarczy, że zaktualizujesz swoją wersję 1.9 do najbardziej aktualnej (1.9.13+)

Daj znać, czy pomogło.

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Re: Odp: Nie mogę oglądać oddanych zadań

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()

Dziekuję za wskazówki, ale mam pytanie, czy mogę od razu przeskoczyć z 1.9.5+ na 19.13+?

W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: Re: Odp: Nie mogę oglądać oddanych zadań

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()

Aha!

Rozumiem wskazówki, które sugerują, że zmaina wersji php może być przyczyną moich problemów. Jednak coś mnie podkusiło i zajrzałem w moim Moodle'u do Administracji > Serwer > Informacje o PHP

i tam można chyba (podkreślam chyba) zobaczyć kiedy wersja php została zmieniona (patrz załącznik). Moim zdaniem nastapiło to w listopadzie ubiegłego roku. Natomaist moje kłopoty zaczęły się dopiero po wakacjach.

Takie są moje wątpliwości co do tej przyczyny. Proszę mi coś ewntualnie wyprostować - szczególnie w związku z tą tabelką o PHP. Nie chcę na próżno majstrować z aktualizacją (może lenistwo puszcza oczko).

Pozdrawiam Wszystkich i czekam na dalsze wskazówki, bo i tak dzisiaj nie mam czasu na aktualizację

SG

W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: Re: Odp: Nie mogę oglądać oddanych zadań

Napisane przez: Jarosław Majski ()

Zanim zaktualizujesz zrób sobie kopię bazy danych (ja dzwonię do administratora i on robi). Sądze, że aktualizacja pomoże (niemniej zachowaj sobie kopie całego serwisu). Ja mam wersję 1.9.13+ i mam spokój. Jedyne, co sprawia problemy to moduł lekcji, plik action.php, który zachowuję i systematycznie nadpisuję, bo  inaczej nie działa mi moduł lekcji.

Powodzenia

W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Re: Odp: Nie mogę oglądać oddanych zadań

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()

Dziękuję Przemkowi i Jarkowi za pomoc!

"Odkorkowało" się to wszystko po aktualizacji do 1.9.13+ szeroki uśmiech

Teraz mnie czeka doinstalowanie moich kochanych DODATKÓW - a jest tego trochę i chyba potrwa ... (mozna to jakoś przyspieszyć puszcza oczko)

Mam pewną (dla mnie ciekawą) obserwację. Nie zainstalowałem pliku językowego z tą wersją 1.9.13 (no bo mam takie doświadczenie, że instalując Moodle lub uaktualniając go zostawiam plik językowy na później) - a tu Moodle mimo wszystko po polsku. Odświeżyłem przglądarkę i wyrzuciłem ciasteczka - a tu po polsku uśmiech. Faktycznie pliku pl_utf8 nie ma w katalogu moodle/lang, a ten polski działa. prosze mi wytłumaczyć ten fenomen...

Pozdrawiam i wszystkich zachęcam do bieżącej aktualizacji Moodle..

SG

W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: Re: Odp: Nie mogę oglądać oddanych zadań

Napisane przez: Ania A ()

ja mam chyba ten sam problem, teraz pytanie czy jak dokonam aktualizacji to wszystko co jest już dodane jeśli chodzi o użytkowników, quizy zostanie?