WYSYŁANIE WIĘKSZEJ LICZBY WIADOMOŚCI

WYSYŁANIE WIĘKSZEJ LICZBY WIADOMOŚCI

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()
Liczba odpowiedzi: 12

Witam!

Jako administrator kursu czasem wysyłam do wszystkich uczestników naraz tą samą wiadomość. Liczba uczestników to zaledwie (?) około 40 osób. Wykorzystuję do tego oczywiście "wysyłanie wiadomości z pozycji KURSU" w Moodle.
Jak wysyłam naraz do tych 40, to automat Moodle "mieli i mieli" i zgłasza mi po staraniach, że "operacja się nie udała".
Natomiast jeżeli robię to na raty - tzn. zaznaczam najpierw np. kilkunastu uczniów i do takiej liczby uczestników wysyłam naraz to "operacja udaje się" itd.
Gdzie jest problem?

Nadmieniam, że napisałem do właściciela hostu o tym i odpowiedział mi, że u nich ograniczenia to 100 odbiorców, a problem leży po stronie skryptu (chyba tu Moodle)

Oczywiście cron u mnie dział poprawnie i mam u nich skrzynke pocztową...

Jak to rozwiązać?

SG

W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: WYSYŁANIE WIĘKSZEJ LICZBY WIADOMOŚCI

Napisane przez: Piotr Krzysztoforski ()

Jaki jest czas uruchamiania crona? Może za krótki co powoduje, że nie może dokończyć wykonywania skryptu.

W odpowiedzi na Piotr Krzysztoforski

Odp: WYSYŁANIE WIĘKSZEJ LICZBY WIADOMOŚCI

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()

No tak, ale gdzie sie to zmienia...

Ja mam ustawione w DirectAdmin:

8,38 * * * * wget -q -O /dev/null http://moj.moodle/admin/cron.php

czyli mam ustawione momenty, że każdego dnia tygodnia, w każdy dzień miesiąca, i w każdej godzinie, gdy nadejdzie 8 oraz 38 minuta, wykona on odczytanie "strony" http://moj.moodle/admin/cron.php .

Poza tym, jeżeli hurtem (tak mi sie wydaje działa cron) wysyłane są do wszystkich wpisy z forum, czy moje ogłoszenia ze strony głównej - to dlaczego tych wiadomości hurtem nie może przepchać...

Czekam na dalsze wskazówki..

Pozdrawiam

SG

W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: WYSYŁANIE WIĘKSZEJ LICZBY WIADOMOŚCI

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()

Dziękuję Piotrowi za reakcję, ale chyba nie w tym problem...

Czy nikt nie ma pomysłu, co z tym problemem zrobić?

Pozdrawiam i czekam...

SG

W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: WYSYŁANIE WIĘKSZEJ LICZBY WIADOMOŚCI

Napisane przez: Piotr Krzysztoforski ()

Sprawdź ustawienia administartora w Administracja serwisu/Serwer/Email.

Jak tu jest OK. To ja kontaktoewałbym się z adminem hosta, żeby sprawdził ustawienia cgi-bin. Innych pomysłów nie mam, ale przeszukaj fora CMSów może tam coś znajdziesz, bo zasada działania jest taka sama czy LMS czy CMS.

W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Re: Odp: WYSYŁANIE WIĘKSZEJ LICZBY WIADOMOŚCI

Napisane przez: Robert Brenstein ()
dla uscislenia: czy mowimy o wysylaniu wiadomosci przez forum wiadomosci w kursie czy przez funkcje "messages"? To drugie nie jest optymalne do powiadamiania calego kursu i byc moze, ze sie system przeciaza (przy shared hosting o to jest latwo).
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: Re: Odp: WYSYŁANIE WIĘKSZEJ LICZBY WIADOMOŚCI

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()

Chyba chodzi o to "drugie" (patrz załącznik - oczywiście jest to przykład, bo nie mam kłopotów gdy wysyłam do np. 3 uczestników), bo z forum idzie ok, o czym pisałem.

Czyli sądzisz, że przy już kilkunastu (sprawdziłem to) wiadomościach system się przeciąża...

Załącznik ($a)
W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Re: Odp: Re: Odp: WYSYŁANIE WIĘKSZEJ LICZBY WIADOMOŚCI

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Tak to to drugie. Nie wiem dokladnie jak to dziala technologicznie, ale wiem ze obciaza system powazniej, wiec shared hosting moze sie zacinac. Forum typu wiadomosci jest przeznaczone do powiadomiania wszystkich uczestnikow. Jednoczesnie dokumentuje te powiadomienia i uzytkownicy moga odpowiadac czy pytac. Forum nie probuje powiadomic uczestnikow interaktywnie a tylko wysyla emajle. Funkcja wiadomosci wysyla emajla jesli uzytkownik nie jest aktywny.
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: Re: Odp: Re: Odp: WYSYŁANIE WIĘKSZEJ LICZBY WIADOMOŚCI

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()

Dziekuję za odpowiedź. Zatem nie będę sie czepiał admina mojego hosta, tylko zrezygnuję z tej formy powiadamiania uczestników. Jednakże, jeżeli jesteśmy w temacie, to nie rozumiem tego, co napisałeś: "Funkcja wiadomosci [czyli to, co ja robię na siłę] wysyla emajla jesli uzytkownik nie jest aktywny."

SG

W odpowiedzi na Robert Brenstein

Re: Odp: Re: Odp: WYSYŁANIE WIĘKSZEJ LICZBY WIADOMOŚCI

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

 Jednoczesnie dokumentuje te powiadomienia i uzytkownicy moga odpowiadac czy pytac.

Dla uściślenia - na forum aktualności uczestnicy standardowo nie mogą pytać, bo nie mają uprawnień do pisania postów ani do odpowiadania na nie. Takie jest przynajmniej standardowe ustawienie, choć oczywiście można je zmienić.

W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: WYSYŁANIE WIĘKSZEJ LICZBY WIADOMOŚCI

Napisane przez: Radosław Tomasik ()

Najprawdopodobniej problem leży w czasie wykonywania skryptu wysyłania maili.

Każdy z hostingów ma ograniczenia co do maksymalnego czasu wykonywania skryptu czy też obciążenia przez niego generowanego. Ja stawiam na czas (standardowo to 30s)

http://pl2.php.net/manual/en/info.configuration.php#ini.max-execution-time

W odpowiedzi na Radosław Tomasik

Odp: WYSYŁANIE WIĘKSZEJ LICZBY WIADOMOŚCI

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()

Dziękuję za zainteresowanie moim problemem!

W ustawieniach php nie będę grzebał - bo to chyba w gestii admina hosta, a Ten już się wypowiedział w korespondencji ze mną, że żadnych ograniczeń (co prawda do ilości postów na raz) nie ma. Jakby chciał te ograniczenia czasowe zmienić, to by sam zaproponował.

Koledzy jak radzicie - dać sobie spokój z tym hurtowym wysyłaniem wiadomości? 

Tak na prawdę zawsze służyło to tego FORUM - no nie?

Pozdrawiam

SG