Problem - goście na moodlu

Problem - goście na moodlu

Napisane przez: Marek Jasiok ()
Liczba odpowiedzi: 4

cześć wszystkim,

Kontunuję w końcu stawienie serwera moodle i mam niestety problem jeśli chodzi o test który chce tam zamieścić.

Chodzi o to że mam na swojej stronie placement test (sprawdzający poziom ucznia). Test ten można rozwiązać logując się jako gość, problem w tym, że nie wiem kto mi rozwiazał test. Jak zrobić żeby osoby mogły wpisywać swoje dane, które później mógłbym sprawdzić.

Kolejnym problemem jest to że jak rozwiązałem sobie test jako gość i ponownie się zalogowałem jako gośc chcąc go rozwiązać ponownie - dostałem już informację zwrotną (bez rozwiązywania (był wynik z poprzedniego )) na jakim jestem poziomie. Wiem jak zrobić to ręcznie (po prostu pokasować) ale nie chciałbym tego tak robić. Idealnym rozwiązaniem było by jeśli można by było się logować jako gość ale później wpisując informacje o sobie być tak jakby kolejnym użytkownikiem mojej platformy.

Może macie jakieś inne sugestie jakby można to było rozwiązać?

W odpowiedzi na Marek Jasiok

Re: Problem - goście na moodlu

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Chyba najlepszym wyjściem w takiej sytuacji będzie otwarcie możliwości samodzielnego zakładania kont i otwarcie kursu, w którym znajduje się placement test do samodzielnych zapisów bez klucza dostępu.

Trzeba by się tylko zastanowić, jaką wybrać metodę zakładania kont. Czy wymagać autoryzacji przez email (zdecydowanie bezpieczniejsza metoda, ale wymagająca od użytkowników trochę więcej działań) czy nie wymagać autoryzacji.

W odpowiedzi na Marek Jasiok

Re: Problem - goście na moodlu

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Zgadzam sie z porada od pana Przemyslawa. Jedynie modul feedback ma opcje zeby zapisywac odpowiedzi od gosci, ale jesli identyfikacja osoby jest czescia testu to nigdy nie ma gwarancji co tam jest wpisywane, wiec trzeba sie zdecydowac czy na test trzeba sie zapisywac czy nie. Mieszane rozwiazanie to tylko problemy i nie ma mozliwosci polaczenia informacji zapisanych dla goscia z pozniejszym uzytkownikiem platformy.
W odpowiedzi na Marek Jasiok

Odp: Problem - goście na moodlu

Napisane przez: Łukasz Sanokowski ()

Ja proponuję takie rozwiązanie: zakładamy konto login: 'quiz', hasło: 'quiz'. Użytkownik ten ma dostęp tylko i wyłącznie do wybranego kursu/quizu. W quizie pierwsze pytanie to ustawione na sztywno pytanie typu 'esej'  o punktacji równej zero, gdzie uczestnicy podają swoje imię i nazwisko.

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Łukasz Sanokowski

Odp: Problem - goście na moodlu

Napisane przez: Marek Jasiok ()

Dziękuję za odpowiedzi

Mam jednak trochę wątpliwości co do wyglądu mojej ankiety.

Nie znacie może jakiś dodatków do moodle gdzie mógłbym dodać ankietę ale już w quizie?