Brak polskich znaków w skórce Aardvark

Brak polskich znaków w skórce Aardvark

Napisane przez: Bartek Mańk ()
Liczba odpowiedzi: 2

Witam,

Chciałem zainstalować skórkę AArdwark - akwarium. Kapitalna! Niestety w rozwijanych menu (oraz w dacie na stronie głównej) nie ma polskich liter. Próbowałem ustawień wszędzie, gdzie się dało, zmieniałem nazwy w pliku php, tworzyłem pliki tłumaczeń i nic. Czy ktoś instalował taką skórkę, albo wie jak można napisać "żółw" w menu rozwijanym?

 

Bardzo proszę o pomoc uśmiech

pozdrawiam

Bartek Mańk

W odpowiedzi na Bartek Mańk

Re: Brak polskich znaków w skórce Aardvark

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()

Używałem trochę innej wersji Aardvarka, dodatkowo jeszcze zmodyfikowanej, więc nie wiem, czy wszystko jest tak samo, ale u mnie menu było zdefiniowane w pliku topmenu.php i też jak wpisałem pozycje menu, to w pierwszym momencie zamiast polskich literek były krzaczki. Zmieniłem więc kodowanie tego pliku na utf-8 i poszło bez problemu.

Do edycji pliku używałem programu Notepad++. Zmiana kodowania jest w nim w menu "Format".

W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Re: Brak polskich znaków w skórce Aardvark

Napisane przez: Bartek Mańk ()

Nawet nie wiem, co powiedzieć... przecież to zmieniłem w pierwszym podeśjciu. Słowo honoru! Potem jeszcze walczyłem caluśką niedzielę. Gdy przeczytałem Pański post pomyślałęm ponuro: "Ba! gdybyż to było takie proste...". Ale przeciez nie po to prosiłem o pomoc, żeby z niej nie skorzystać, więc zrobiłem to jeszcze raz. Zadziałało. Tak po prostu i bezbłędnie. Powiedziałbym, że mi łyso, ale to i tak widać na pierwszy rzut oka na zdjęciu nieśmiały

Ale co się dowiedziałem o konstrukcjach skórek Moodlowych przy okazji to moje :D

Serdecznie dziękuję. uśmiech

pozdrawiam

Bartek Mańk

ps

kodowanie można też w zwykłym Notatniku zmienić, tylko trzeba plik (nawet bez żadnej zmiany) zapisać uzywając opcji "Zapisz jako..." zamiast "Zapisz".

ps2

Bardzo fajna ta pańska stronka. uśmiech Super wygląda.