Is this your first time here? w moodle 2.0.3

Is this your first time here? w moodle 2.0.3

Napisane przez: Przemek Malik ()
Liczba odpowiedzi: 2

Witam wszystkich. Mam krótkie pytanie - GDZIE włącza się wyświetlanie "Is this you first time here?" w moodle 2.0.3? Googlowałem, szukałem i nie znalazłem smutny Jedyne na co się natknąłem, to opis dla moodla <2.0. Znalazłem co prawda opis gościa twierdzącego, że w moodle 2.0 trzeba przejść do site admin-->plugins-->authentication-->email self...  ale to się pojawił mały problem - w site admin nie ma opcji plugin (wtyczki). Są za to moduły i tam jest uwierzytelnianie i opcja uwierzytelnianie z wykorzystaniem poczty, ale nigdzie nie znalazłem odpowiedniej opcji.

Proszę o pomoc i pozdrawiam

 

ps. Z góry przepraszam, jeśli powieliłem temat lub jest to za banalne pytanie, jednak, jak wyżej wspomniałem, nie znalazłem nigdzie odpowiedzi, a w moodle jestem BARDZO początkujący (poznaję system od paru dni) i muszę przyznać, że jestem pod wielkim wrażeniem jesgo możliwości, biorąc pod uwagę fakt, że jest darmowy.

W odpowiedzi na Przemek Malik

Odp: Is this your first time here? w moodle 2.0.3

Napisane przez: Jarosław Wagner ()
Czołem.
Po pierwsze, jeśli nie potrzebujesz platformy po angielsku to proponuję zmienić język na polski, pojawiło się trochę więcej tłumaczeń i warto odświeżyć bazę pakietów językowych.
Po drugie, musisz wejść w Moduły - Uwierzytelnianie - Zarządzaj uwierzytelnianiem. Potem aktywować np: Uwierzytelnienie z wykorzystaniem poczty elektronicznej, a poniżej tam gdzie jest Samodzielna rejestracja - wybrać Uwierzytelnienie z wykorzystaniem poczty elektronicznej.
Jeszcze niżej, w polu Instrukcje, możesz wpisać tekst, który zastąpi domyślne instrukcje "Czy jesteś w tym serwisie po raz pierwszy?"
Pozdrawiam Jarek