Dodanie kilku nowych funkcji do Moodla

Dodanie kilku nowych funkcji do Moodla

Napisane przez: Jakub Gamalczyk ()
Liczba odpowiedzi: 1
Witam, muszę dodać kilka nowych funkcji do Moodla i zastanawiam się czy można to zrobić tworząc moduł czy dodać bezpośrednio w kod. - włączanie i wyłączanie w danym kursie systemu grup -definiowanie maksymalnej liczby uczestników w grupie, nakazując (lub nie) wybrać jej lidera (chodziłoby o to, żeby można było grupy zakładać, modyfikować, itp. na poziomie studenta) - pozwalającego na grupowy lub selektywny sposób oceniania (tutaj chciałbym stworzyć widok w którym były by pokazane grupy a nie osoby i przy wpisaniu oceny dla grupy z automatu ocena byłaby przypisywana każdemu uczestnikowi) - pozwalającego zapisać sie studentowi do wybranej grupy - pozwalającego na dostęp do poszczególnych zadań każdemu członkowi grupy (Chodzi o to, że jak Iksiński załaduje plik, to i Igekowski i Zetowski od razu to widzą.) Aby zrealizować niektóre z tych funkcji, chciałem stworzyć nowy rodzaj uprawnień np. aby student mógł sam tworzyć grupy oraz sam mógł się do nich zapisywać. Jednak nie wiem gdzie mogę to zrealizować w kodzie, ani jak zabrać się za stworzenie modułu który mógłby to zrealizować. Proszę o podpowiedzi jak się mogę do tego zabrać uśmiech Jeżeli coś źle wyjaśniłem proszę pisać, postaram się rozwiać wszystkie wątpliwości. Pozdrawiam
W odpowiedzi na Jakub Gamalczyk

Odp: Dodanie kilku nowych funkcji do Moodla

Napisane przez: Jakub Gamalczyk ()
Zapomniałem dodać, że chodzi o Moodle w wersji 2. Przepraszam, za niesformatowany tekst, ale nie wiedziałem, że post będzie tak wyglądał. W następnym poście postaram się to poprawić.