Moodle.Edytor WYSWIG nie ładuje się i problem z wyświetlaniem grafiki

Moodle.Edytor WYSWIG nie ładuje się i problem z wyświetlaniem grafiki

Napisane przez: Radek Kowalski ()
Liczba odpowiedzi: 8

Zanistalowany został Moodle 1.9.10. Utworzyłem kilka kursuów. Używałem edytora WYSWIG wszystko działało bez problemu. Testy działały można było je rozwiązywać. Po pewnym czasie w testach przestały wyświetlać się grafiki  (pliki graficzne fizycznie były na serwerze w tym miejscu gdzie powinny być, ale nie wiem dlaczego nie były wiświetlane). Nie można było korzystać z edytoraWYSWIG poprostu go nie było (nie ładował się). Mimo, że był on włączony (nie wyłączałem go ani nie zmieniałem żadnych ustawień moodle).  Czytałem, że w niektórych przeglądarkach sie on nie ładuje, ale tworząc testy używałem Mozilli. Teraz w również w mozilli sie nie ładuje.

Administrator serwera nie był w stanie usunąć problemu. Nawet przywrócenie danych z kopi wykonanej gdy wszystko działało OK nie rozwiązało problemu.

Po usunięciu i ponownym zainstalowaniu moodle wszytko było ok do czasu (działoało ok 2 tygodni). Utworzyłem kilka testów i znowu z niewiadomej przyczyny problem powrócił. Grafiki się nie wyświetlają i nie ładuje sie edytor.

Pomocy

W odpowiedzi na Radek Kowalski

Odp: Moodle.Edytor WYSWIG nie ładuje się i problem z wyświetlaniem grafiki

Napisane przez: Janusz Przybył ()
Problem dotyczy tylko twojego komputera czy też na innych komputerach (poza twoją siecią) również jest tak samo. Często problemy z grafiką związane są z ustawieniami programu antywirusowego lub przeglądarki.
W odpowiedzi na Janusz Przybył

Re: Odp: Moodle.Edytor WYSWIG nie ładuje się i problem z wyświetlaniem grafiki

Napisane przez: Radek Kowalski ()

Problem nie tyczy się tyko mojego komputera. Moodle jest na serwerze miejskim i nie ważne czy łączę się z komputera w pracy czy z domu sytuacja jest tu i tu taka sama. Gdy wchodzę żeby modyfikować pytanie w oknie "Obrazek do wyświetlenia" jest wskazany odpowiedni obraz ale nie jest wyświetlany (a wcześniej był).

Nie, to nie jest moim zdaniem wina antywirusa ani przeglądarki. Ponieważ w poniedziałek w pracy tworzyłem test wszystko było ok.  Wyłączam komputer wracam po feriach włączam no i problem. W tym czasie nikt nie kożystał z komputera.

W odpowiedzi na Radek Kowalski

Odp: Re: Odp: Moodle.Edytor WYSWIG nie ładuje się i problem z wyświetlaniem grafiki

Napisane przez: Janusz Przybył ()
A antywirus na serwerze miejskim nie blokuje czegoś?
W odpowiedzi na Janusz Przybył

Re: Odp: Re: Odp: Moodle.Edytor WYSWIG nie ładuje się i problem z wyświetlaniem grafiki

Napisane przez: Radek Kowalski ()

Gdyby blokował to chyba odrazu, a nie po jakimś czasie. Tak mi się wydaje

W odpowiedzi na Radek Kowalski

Odp: Re: Odp: Re: Odp: Moodle.Edytor WYSWIG nie ładuje się i problem z wyświetlaniem grafiki

Napisane przez: Agnieszka Herczak-Ciara ()
Witam,
Powodów takiej usterki może być wiele. Trochę za mało informacji. Co oznacza brak edytora: brak całego edytora, czy paska narzędzi tego edytora ? Czy wyświetla się coś zamiast edytora (symbol braku obrazu)?
Na początek polecam wątek: http://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=61045#p522696
Zalecam także sprawdzenie czy instalacja moodle'a nie została zainfekowana. Należy sprawdzić czy źródło strony głównej nie zawiera podejrzanych linków, oraz czy plik config.php wygląda normalnie.
Pozdrawiam, Agnieszka
W odpowiedzi na Agnieszka Herczak-Ciara

Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Moodle.Edytor WYSWIG nie ładuje się i problem z wyświetlaniem grafiki

Napisane przez: Radek Kowalski ()

Tak brak całego edytora, jest tylko okno z kodem HTML

Podgląd pytania wygląda tak.

W odpowiedzi na Radek Kowalski

Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Moodle.Edytor WYSWIG nie ładuje się i problem z wyświetlaniem grafiki

Napisane przez: Agnieszka Herczak-Ciara ()
Czy problem dotyczy obrazków wyłącznie w quizach? Czy również nie są widoczne obrazki w profilu lub w innych miejscach, w których zostały dołączone ? Czy po skopiowaniu adresu bezwzględnego obrazka do przeglądarki można obrazek obejrzeć? Czy inni użytkownicy zauważają te same problemy z edytorem i obrazkami? Czy tylko Pan jako autor/administrator?
Jeśli objaw braku obrazków obejmuje też powyższe przypadki, to warto zajrzeć do pliku httpd.conf lub .htaccess i sprawdzić ustawienie zmiennej AcceptPathInfo. Powinno być AcceptPathInfo on. Proszę także wyczyścić cache przeglądarki.
Jeśli pozostali użytkownicy nie mają problemów z edytorem, proszę w ustawieniach własnego profilu w opcjach zaawansowanych, sprawdzić ustawienie Edytując tekst. Powinno być Używaj edytora html.
Wysoce prawdopodobne, że te dwie usterki są niezależne od siebie.
W odpowiedzi na Agnieszka Herczak-Ciara

Odp: Re: Odp: Re: Odp: Re: Odp: Moodle.Edytor WYSWIG nie ładuje się i problem z wyświetlaniem grafiki

Napisane przez: Piotr Brzózka ()

Nie zmieniła się jakaś adresacja serwera? Taką sytuację miałem po zmianie IP serwera (po przenosinach na inny serwer z innym IP), wszystkie obrazki odwoływały się wtedy do starego adresu.