Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Łukasz Sanokowski ()
Liczba odpowiedzi: 32

Witam

Aplikacja mierząca czas aktywności użytkowników Moodle, którą przedstawiłem na tegorocznym Uniwersytecie Wirtualnym, została zaakceptowana przez Moodle HQ. Więcej informacji, oraz link do pobrania znajdziecie tutaj:

http://moodle.org/mod/data/view.php?d=13&rid=4200

Pozdrawiam i czekam na opinie uśmiech

W odpowiedzi na Łukasz Sanokowski

Odp: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Anna Weber ()

Odpowiedź po kliknięciu linka - entry is not approved yet smutny

W odpowiedzi na Łukasz Sanokowski

Odp: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Marcin Stanowski ()

Gratulacje!!

Świetna robota. Przetestowałem na razie na testowym serwisie, ale to rzeczywiście działa.

Dzięki! bardzo przydatne A poza tym to fajnie, że Polacy też coś wnoszą do moodle.

Pozdrawiam,

Marcin

W odpowiedzi na Marcin Stanowski

Odp: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Janusz Przybył ()
Z góry wielkie SORKI bo nie całkiem na temat.
Proszę mi wyjaśnić jakie znaczenie w e-learningu ma czas spędzony przez ucznia na platformie. Wszedł, pobrał materiał, przegląda, uczy się nawet gdy brak dostępu do internetu, loguje się rozwiązuje test lub opracowuje jakiś dokument i po zalogowaniu wysyła rozwiązanie. 5 minut aktywności na platformie a zrealizował naprawdę 10 godzin - jak to zmierzyć zegarkiem?
Miałem do czynienia z platformą na której rozliczali nas z czasu - włączałem komputer (platformę) a w drugim oknie robiłem coś dla siebie bo akurat nie miałem ochoty uczyć się ale godziny leciały.
W odpowiedzi na Janusz Przybył

Odp: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Jarosław Majski ()

U mnie nie działa. Mój Moodle wypluł taki komunikat: libdir.'/ddllib.php');

require_once($CFG->libdir.'/dmllib.php'); require_js($CFG->wwwroot.'/lib/ajax_connection.js',2);//plik zawierajacy fukncje odpowiadajace za polaczenie synchroniczne AJAX //Pobierany identyfikator wpisu do rejestru zdarzen, kt�ry zostanie zaktuyalizowany przez obliczony czas aktywnosci $register_id = get_field_sql('SELECT max(id) FROM '.$CFG->prefix.'log WHERE userid='.$USER->id.' and course='.$COURSE->id.''); //Przekazanie dw�ch parametr�w do JavaScript //start_of_url jest to aders pliku, skryptu kt�ry odpowiada za aktualizacje wpisu do rejestru zdarzen i dodanie //obliczonej wartosci czasu //Drugi parametr isPopup informuje czy skrypt ma byc uruchomiony w wersji standardowej czy w wersji //dla czas uruchomionego w wersji z ramkami i JavaScript echo " "; //Dolaczenie pliku ze skryptem JavaScript, uruchamianego w oknie przegladarki i //badajacego czynnosci dokonywane przez uzytkownika require_js($CFG->wwwroot.'/lib/timestatscript.js'); } //Funkcja badajaca czy strona do kt�ej jest dolaczany skrypt jest strona czatu z ramkami i JavaScript //W tym celu sprawdzana jest nazwa skryptu kt�re jest aktualnie uruchamiany w oknie przegladarki, //jezeli w nazwie teog skryptu znajduje sie czlon 'mod/chat/gui_header_js/' oznacza to, ze jest to skrypt modulu czat //opartego o ramki i JavaScript function isPopupWindow(){ global $CFG; if(strpos($CFG->pagepath,'mod/chat/gui_header_js/')>0)return 'true'; return 'false'; } ?>

 

Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją. Jak chcę ten blok uruchomić, to dostaję komunikat, że nie da sie uruchomic, bo jest błędnie skonfigurowany.

Pozdrawiam

 

W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Łukasz Sanokowski ()

Hmm

Kiedy dokładnie Moodle zwraca taki komunikat?

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Łukasz Sanokowski

Odp: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Jarosław Majski ()

Te wpisy są na każdej stronie. A komunikat pojawia sie w momencie próby konfigurowania bloku

W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Łukasz Sanokowski ()

Trudno powiedzieć. Nigdy nie miałem takiego problemu. Może problem jest z uprawnieniami plików bloku i plików które powinny się znaleźć w folderze /lib?

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Łukasz Sanokowski

Odp: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Radosław Tomasik ()

Super sprawa, działa idealnie.

Myślę że warto dodać do pliku readme.txt informacje na temat instalacji bloku (niektórym może to sprawić problemy).

Myślę że fajne również było by aby student miał również podaną informację ile czasu spędził w kursie - to bardzo motywuje do pracy.

Ale aplikacja pierwsza klasa.

 

P.S. Po przeglądnięciu kodu aplikacji rozumiem że dodane jest nowe pole do tabeli log, czyli w systemie gdzie logi są okresowo czyszczone wartości "czasów" nie będą rzeczywiste.

Jeszcze jedna sprawa - jak z wydajnością aplikacji? Co ile przez ajaxem jest uaktualniany rekord licznika?

W odpowiedzi na Radosław Tomasik

Odp: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Łukasz Sanokowski ()

"P.S. Po przeglądnięciu kodu aplikacji rozumiem że dodane jest nowe pole do tabeli log, czyli w systemie gdzie logi są okresowo czyszczone wartości "czasów" nie będą rzeczywiste."

Racja, logi są potrzebne do wyliczenia czasu.

"Jeszcze jedna sprawa - jak z wydajnością aplikacji? Co ile przez ajaxem jest uaktualniany rekord licznika?"

Aktualizacja jest dokonywana tylko raz, przy wyjściu/przeładowaniu strony.

W odpowiedzi na Łukasz Sanokowski

Odp: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Andrzej Wojnowski ()

Jaka szkoda że nie ma podziału na grupy smutny

W odpowiedzi na Andrzej Wojnowski

Odp: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Jarosław Majski ()

Zainstalowałem, wpis do biblioteki zrobiłem. U wszystkich czas mam zerowy i komunikat na stronie następujący:

libdir.'/ddllib.php'); require_once($CFG->libdir.'/dmllib.php'); require_js($CFG->wwwroot.'/blocks/timestat/lib/ajax_connection.js',2);//plik zawierajacy fukncje odpowiadajace za polaczenie synchroniczne AJAX //Pobierany identyfikator wpisu do rejestru zdarzen, kt�ry zostanie zaktuyalizowany przez obliczony czas aktywnosci $register_id = get_field_sql('SELECT max(id) FROM '.$CFG->prefix.'log WHERE userid='.$USER->id.' and course='.$COURSE->id.''); //Przekazanie dw�ch parametr�w do JavaScript //start_of_url jest to adres pliku, skryptu kt�ry odpowiada za aktualizacje wpisu do rejestru zdarzen i dodanie //obliczonej wartosci czasu //Drugi parametr isPopup informuje czy skrypt ma byc uruchomiony w wersji standardowej czy w wersji //dla czatu uruchomionego w wersji z ramkami i JavaScript require_login(); echo " "; //Dolaczenie pliku ze skryptem JavaScript, uruchamianego w oknie przegladarki i //badajacego czynnosci dokonywane przez uzytkownika require_js($CFG->wwwroot.'/blocks/timestat/lib/timestatscript.js'); } //Funkcja badajaca czy strona do kt�ej jest dolaczany skrypt jest strona czatu z ramkami i JavaScript //W tym celu sprawdzana jest nazwa skryptu kt�re jest aktualnie uruchamiany w oknie przegladarki, //jezeli w nazwie teog skryptu znajduje sie czlon 'mod/chat/gui_header_js/' oznacza to, ze jest to skrypt modulu czat //opartego o ramki i JavaScript function isPopupWindow(){ global $CFG; if(strpos($CFG->pagepath,'mod/chat/gui_header_js/')>0)return 'true'; return 'false'; } ?>

 

I tu już nie wiem o co mu chodzi.

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Łukasz Sanokowski ()

Czy pobrał Pan aktualną wersję aplikacji?

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Łukasz Sanokowski

Odp: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Jarosław Majski ()

Oczywiście, usunąłem stary moduł i wgrałem go od nowa. Wpis ten pojawia mi się po wprowadzeniu zmian w weblib.php. Próbowałem też włączac i wyłączać Ajax, ale nic to nie dało. A blok ten bardzo by mi sie przydał. Jak na razie moi uczniowie z ulgą odetchnęli. Myśle jednak, że nie na długo.

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Dorota Wydrzynska ()

Proszę spróbować edytować plik timestatlib.php i zamienić pierwszą linijkę z

z: <?

na: <?php

u mnie akurat to rowiązało problem uśmiech

pozdrawiam

W odpowiedzi na Łukasz Sanokowski

Odp: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Dorota Wydrzynska ()

Witam serdecznie,

Mam problem z blokiem TimeStat. Mianowicie pezpośrednio po zalogowaniu przerzuca mnie na pustą stronę o adresie: wwwroot/blocks/timestat/update_register.php?id=65184&time=18

Podejrzewam, że ma to jakiś związek z poleceniem w pliku timestatlib.php:

var start_of_url='$CFG->wwwroot/blocks/timestat/update_register.php?id=$register_id&time=';
window.open(start_of_url);

Używam moodle 1.9.

Proszę o jakąś wskazówkę jak to rowiązać.

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Dorota Wydrzynska

Odp: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Łukasz Sanokowski ()

Czy korzysta Pani z najnowszej wersji aplikacji?

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Łukasz Sanokowski

Re: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Piotr Mirosław ()

Witam,

czy Pana moduł działa na moodle 2.0?

W odpowiedzi na Piotr Mirosław

Odp: Re: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Łukasz Sanokowski ()

Niestety, na chwilę obecną nie ma wersji modułu kompatybilnej z Moodle 2.

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Łukasz Sanokowski

Odp: Re: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()

Blok super działa!

Pozostaje jednak problem z liczeniem uczniów, których przed zainstalowaniem bloku już dawno usunąłem.

Zobaczcie screen - Próbny Uczeń dawno przed zainstalowaniem bloku został usunięty, ale...

Proszę mi pomóc, jak te "wpisy" skasować

SG

W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: Re: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Łukasz Sanokowski ()

Sprawdziłem w czym był problem. Otóż: po wejściu do bloku lista przedsatwia wszystkich użytkowników z wszystkich ról, których ślad został zapisany w tabeli logów. Takie zestawienie czasu pracy może być przydatne - nie będę tego likwidował.

Aby wyświetlić zestawienie czasu dla jedynie aktywnych użytkowników należy po prostu wybrać jedną z ról i klinąć "Pobierz dane".

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Łukasz Sanokowski

Odp: Re: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Paweł Zaraś ()

Witam!

 

A jak z wersją aplikacji do Moodle 2.0?

Jest wogóle takowa przewidziana?

 

Pozdrawiam.

W odpowiedzi na Łukasz Sanokowski

Odp: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Waldemar Sobieraj ()
A czy w aplikacji jest opcja aby student też widział czas spędzony w kursie ?? Prowadzę obowiązkowe kursy zawodowe w których uczestnik musi się kształcić 8 godz. i rejestr czasu jest obowiązkowy. Chciałbym abym nie tylko ja widział czas ale i osoba biorąca udział. Pozdrawiam
W odpowiedzi na Waldemar Sobieraj

Re: Odp: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Michał Sternadel ()

Być może mój moduł blokowy okaże się pomocny (http://sternadel.pl/projekty/?id=6). Niestety na razie wersja tylko dla Moodle 1.9.

Pozdrawiam

W odpowiedzi na Łukasz Sanokowski

Odp: Aplikacja mierząca rzeczywisty czas aktywności użytkowników

Napisane przez: Waldemar Krawiec ()

Świetna rzecz!

Pozdrawiam i oby więcej takich funkcjonalnych modułów - ułatwiających pracę uśmiech

Niestety, jestem użytkownikiem i nie potrafię robić takich rzeczy, tym bardziej, z ciekawością się przyglądam takim nowinkom.