Zmiana domyślnego katalogu dla plików

Zmiana domyślnego katalogu dla plików

Napisane przez: Magdalena Godlewska-Kosak ()
Liczba odpowiedzi: 5
Gdzie zmienić domyślny katalog dla plików i katalogów? Tak, żeby w edytorze HTML klikając WSTAW OBRAZ od razu wskazywało zawartość tego katalogu.
W odpowiedzi na Magdalena Godlewska-Kosak

Odp: Zmiana domyślnego katalogu dla plików

Napisane przez: Marcin Stanowski ()
Nie bardzo rozumiem o który katalog chodzi. Katalog plików kursu czy strony i właściwie dlaczego miałabyś zmieniać ten katalog?
W odpowiedzi na Marcin Stanowski

Odp: Zmiana domyślnego katalogu dla plików

Napisane przez: Magdalena Godlewska-Kosak ()
Chodzi mi o katalog domyślny gdy wstawiamy fotki z WSTAW ZDJĘCIE z edytora HTML. Tam jest okno przejrzyj pliki. Chcę, żeby domyślnie otwierał się inny katalog.
Załącznik ($a)
W odpowiedzi na Magdalena Godlewska-Kosak

Odp: Zmiana domyślnego katalogu dla plików

Napisane przez: Czeslaw Oleszczyszyn ()
Jeśli chodzi o porządek to należy utworzyć foldery, przy dołączaniu zdjęcia będzie można wybrać sobie odpowiedni katalog w polu "przejrzyj pliki".
W odpowiedzi na Magdalena Godlewska-Kosak

Odp: Zmiana domyślnego katalogu dla plików

Napisane przez: Piotr Olszewski ()
Witam,

Domyślnie katalog z zasobami (np. obrazkami) dla danego kursu znajduje się w katalogu moodledata/numer_id_tego_kursu. Jeśli podczas instalacji zmieniła Pani katalog moodledata na cos innego, to może Pani odszukać nazwę i ścieżkę moodledata w pliku config.php w zmiennej $CFG->dataroot = "(TUTAJ PEŁANA ŚCIEŻKA DO KATALOGU MOODLEDATA)".

Jeśli Pani zamierza z zmienić położenie całego katalogu moodledata, to wystarczy zmienić ścieżkę w pliku config.php w zmiennej $CFG->dataroot i przekopiować
katalog moodledata w odpowiednie(zgodne z podaną ścieżką) miejsce. Przy czym ze względu na ochronę zawartości moodledata nie należy umieszczać go w public_html.

Jeśli chciałaby Pani mieć inne nazwy zamiast numerów kursów, to sprawa bardzo skomplikowana.

PS. Zdjęcia może Pani bezpośrednio dodać do kursu, przesyłając przez ftp pliki obrazów do katalogu o odpowiednim id_kursu.

PS2: Nie jestem pewien czy dobrze zrozumiałem o co chodzi, ale mam nadziję, że moja odpowiedź będzie w jakimś stopniu pomocna.


Pozdrawiam
Piotr Olszewski
www.nauka.poswojsku.pl
W odpowiedzi na Marcin Stanowski

Odp: Zmiana domyślnego katalogu dla plików

Napisane przez: Janusz Przybył ()
Aby wstawić do kursu jakiś dokument (np. grafikę) musisz najpierw przesłać ten dokument na serwet (do tego służy polecenie "prześlij" - musisz wskazać dokument ze swego komputera, który ma być przesłany, kilka razy kliknąć i masz go na serwerze w katalogu z którego zaczęłaś tą operację - możesz teraz przenieść ten dokument do innego katalogu - to Ty decydujesz jaka jest struktura twoich dokumentów. Dopiero gdy prześlesz obrazek na serwer możesz użyć go w kursie. Skoro nic się nie wyświetla to znaczy, że w tym katalogu nie ma pliku takiego typu. Ja nie wiem w jakim katalogu go umieściłaś. Jeśli nie tworzyłaś nowych katalogów to domyślnym katalogiem jest katalog główny, ale tam też nie ma grafiki jeśli jej tam nie przesłałaś. A może ten obrazek jest ale ma rozszerzenie (format) nierozpoznawalny przez moodla?