انتقال مودل از یک سرور به سرور دیگر

انتقال مودل از یک سرور به سرور دیگر

از محمد مهدی مصفا در
Number of replies: 5
سلام.
من به یک دلیلی که خودمم نمیدونم، نمیتونم با یوزر و پسورد ادمین وارد بشم تا از درس ها پشتیبان بگیرم. و در سرور دیگر از اون استفاده کنم.
میخواستم ببینم کلا برای انتقال کامل مودل از یک سرور به سرور دیگر بعد از نصب مودل روی هاست جدیدم، انتقال پوشه moodledata و محتویات جدول های دیتابیسم کافیه. و ارتباط برقرار خواهد شد.
البته میدونم که نباید اطلاعات کاربری مربوط به ادمین مودل روی این هاست رو به اونجا انتقال بدم.
ممنون میشم راهنمایی فرمایید.
تعداد امتیازات:  -
In reply to محمد مهدی مصفا

نظر در مورد: انتقال مودل از یک سرور به سرور دیگر

از Shamim Rezaie در
عکس توسعه دهندگان مرکزی مودل عکس دفتر مرکزی مودل عکس مترجم‌ها

بله کافیه. البته محتویات config.php را باید روی کارگزار جدید به‌روز کنید.

In reply to Shamim Rezaie

از محمد مهدی مصفا در
تشکر.
فقط در مورد این به روز کردن که گفتین، منظورتون مسیر مربوط به پوشه ی moodledata است؟( که قراره روی سرور تازه انتقال پیدا کنه)
تغییری دیگه هم لازمه؟

از s samadi در
فکر کنم منظور ایشان همان چند خط مربوط به اطلاعات پایگاه داده و... باشد مثل:

$CFG->dbtype = 'mysql';
$CFG->dbhost = 'dbhost';
$CFG->dbname = 'dbname';
$CFG->dbuser = 'dbuser';
$CFG->dbpass = 'dbpass';
$CFG->dbpersist = false;
$CFG->prefix = 'mdl_';

$CFG->wwwroot = 'http://localhost';
$CFG->dirroot = 'C:\...\server\moodle';
$CFG->dataroot = 'C:\...\server/moodledata';
$CFG->admin = 'admin';

که باید به config مودل جدید شما تغییر کند
In reply to s samadi

از محمد مهدی مصفا در
ممنون جناب صمدی
من موفق شدم که دیتا هام رو در سرور جدید اضافه کنم گفتم اینجا هم بگم که دوستان استفاده کنند.
در مجموعه ی جداول مودل همه اش رو تونستم انتقال بدم به جز سه تا از جداولش:
mdl_config (چون چند تا از رکورد های این جدول مسیر های چند فایل داخلش هست. که البته اگه بخواین این جدول رو هم انتقال بدین باید این مسیر ها رو درست کنید. یعنی مسیر موجود روی سرور جدید) این جدول اونجور که به نظر میرسه مربوط به تنظیمات مودل هست.

mdl_mnet_host (که آدرس روت توش هست)

mdl_user (که جدول مربوط به کاربران هست. اما واقعا نفهمیدم که چرا بعد از اضافه کردن این جدول با یوزر و پس های کاربران نتونستم وارد بشم و مجبور شدم که کلا بی خیال کابران عضو شده بشم)

از s samadi در
فکر میکنم بدون در نظر گرفتن این 3 تا جدول هم میشود مودل رو جابجا کرد. من قبلاً این کار رو کردم:

اول یک مودل جدید را روی سرور جدید نصب کنید (دقیقاً مثل اولین بار که مودل را نصب کردید، تا مرحله ی آخر که یوزر admin را میسازد بروید)
بعد انتقال فایل ها را از سرور قبلی به جدید انجام دهید:
server/moodle
همه ی فایل های مسیر بالا به جز فایل config.php که اطلاعات مودل جدید در آن قرار دارد
(اگر شما از تقویم شمسی استفاده میکنید پس یادتون نره خط
$CFG->calendar_system = 'jalali'; را حتماً زیر بقیه CFG-> ها اضافه کنید.
و اگر code جدیدی را خود شما به این فایل اضافه کردید همانها را هم در فایل جدید بیاورید
)
server/moodledata

server/mysql/data/your_database_name

در مورد database : باید همه ی فایل های داخل فولدر database خود را کاملاً به مسیر جدید در سرور جدید انقال دهید
نه کل فولدر mysql
--------------------------------------------------------------------------------
به این شکل دیگر آن 3تا جدولی که گفتید را میتوان بدون مشکل با بقیه جداول انتقال داد