Kursy w kilku językach

Kursy w kilku językach

Napisane przez: Adi Adamczyk ()
Liczba odpowiedzi: 5
Witam

Mam za zadanie zainstalować system Moodle (jest to mój projekt) system ma posiadać dwie wersje językowe pl i en kwestia instalacji języków nie sprawiła mi problemów jednakże mam problem z przetłumaczenie chodźmy menu które sam stworzyłem czy też kursów jest w ogóle taka możliwość. Byłbym wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam


W odpowiedzi na Adi Adamczyk

Odp: Kursy w kilku językach

Napisane przez: Łukasz Sanokowski ()
W odpowiedzi na Łukasz Sanokowski

Odp: Kursy w kilku językach

Napisane przez: Adi Adamczyk ()
Dziękuję za pomoc uśmiech a wie może ktoś jak zrobić by funkcja językowa dostępna w edytorze działała? jak ręcznie po ustawiam to wszystko jest ok.
W odpowiedzi na Adi Adamczyk

Odp: Kursy w kilku językach

Napisane przez: Michal Marczyk ()

Witam, ja mam nawet problem z uruchomieniem tego... coś na pewno robię źle, ale co?

W wysznaczonym miejscu w ustawieniach włączam ten filtr i co dalej?

Dla póby do pliku general.php wrzuciłem gdzieś dwa spany wg wytycznych z atrybutami lang="pl" i "en",  oraz class="multilang", ale oba się bez żadnych skrupółów wyświetlają... Co robić? Szukam w necie pomocy ale znaleźć nie mogę. Błagam!

W odpowiedzi na Michal Marczyk

Re: Odp: Kursy w kilku językach

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Filtr multilang dziala na tekstach wprowadzonych w polach interfejsu wiec modyfikowanie plikow php normalnie nic nie da. W ustawieniach kontroluje sie wlaczenie filtru w ogole i aplikowanie wszedzie gdzie sie da. Link do instrukcji jak wyzej.
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: Re: Odp: Kursy w kilku językach

Napisane przez: Michal Marczyk ()

No ok, dziękuję, to co pod linkiem zrobiłem - czyli właczyłem filtr. Ale co teraz?

Co mam zrobić z tym:

<span lang="XX" class="multilang">your_content_here</span>

Jak dodawać do bazy teksty w dwóch językach jak nawet nie ma takiej możliwości? Mam np kurs i chcę żeby jego opis był w 2 językach.

Wsparcia do moodle w internecie praktycznie nie ma.

A... ok :D Jednej rzeczy nie zrozumiałem tak jak powinienem. Teraz już działa i szczerze powiedziawszy system (w sensie że takie rozwiązanie) jest do bani!