Przypomnienie hasła

Przypomnienie hasła

Napisane przez: Ania Łuczak ()
Liczba odpowiedzi: 4
Witam!

Czy ktoś z forumowiczów może mi podpowiedzieć co oznacza komunikat:

ERROR: The following From address failed: ania@costam.pl
error sending password change confirmation email

Przeinstalowałam moodla i nie mogę się zalogować jako admin. Wykorzystując opcję "Zapomnine hasło" właśnie to mi wyskakuje ;(((

Ania.

W odpowiedzi na Ania Łuczak

Odp: Przypomnienie hasła

Napisane przez: Karol Karasiewicz ()
Witaj Ania,
Miałem ten sam kłopot - u mnie rozwiązaniem było pogmeranie w samej bazie danych Moodle'a. Po aktualizacji Moodle zmienił sposób porównywania znaków na standard UTF-8, gdzie wcześniej było standardowo w ISO 8852-2 i stąd mojego wpisu nie rozpoznawał... Może z Twoim równiez jest to samo?
---
Pozdrawiam, KK
W odpowiedzi na Karol Karasiewicz

Odp: Przypomnienie hasła

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()
Mając dostęp do bazy danych możesz też bezpośrednio w niej wpisać hasło (w formie zaszyfrowanej). Jeśli w tabeli mdl_user dla użytkownika admin wpiszesz hasło np. "827ccb0eea8a706c4c34a16891f84e7b" to będziesz się mogła zalogować wpisując hasło "12345", a po zalogowaniu sobie to hasło zmienisz na inne.

Pod warunkiem, że nie wpisałaś żadnej "przyprawy" do haseł (password salt) w pliku config.php.

Natomiast jak Ci się już uda zalogować, to wtedy się możesz zająć skorygowaniem ustawień poczty (bo komunikat wskazuje na jakiś problem w ustawieniach poczty wysyłanej przez moodla).
W odpowiedzi na Przemyslaw Stencel

Odp: Przypomnienie hasła

Napisane przez: Grzegorz Nowosielski ()
W przypadku "przyprawianych haseł" można też założyć nowe konto jako zwykły użytkownik. Następnie w bazie skopiować password z tego użytkownika do administratora.
W odpowiedzi na Grzegorz Nowosielski

Odp: Przypomnienie hasła

Napisane przez: Ania Łuczak ()
Dziękuję wszystkim. Zastosowałam sposób pana Przemysława. Zadziałało puszcza oczko

Teraz tylko pozostaje reszta problemów. Jak już dostałam się do swojego moodla, to nastąpiła samoistna aktualizacja do wersji 1.9.8+ Wszystko przebiegło bez problemów, tylko, że nic nie wyświetla mi się ze ścieżki mojastrona/moodle/admin/index.php Plik ten istnieje w tym katalogu, bo sprawdziłam i nie jest pusty. Jako administrator nie mogę dostać się do powiadomień. A z tego też powodu przeinstalowywałam starą wersją.

Kiedyś Pan, panie Grzegorzu doradził mi w tej sprawie tak:
"Ten problem mogą powodować pliki z wcześniejszych wersji. Wszystkie pliki są nadpisane i teoretycznie jest wszystko podmienione, ale oprócz nich mogą być jeszcze inne, których moodle już nie potrzebuje ale używa, bo znajduje je i odwołuje się do nich.
Załóżmy, że moodla masz w katalogu www, a dane są w innym katalogu.

Zmień nazwę katalogu na www_old
Utwórz nowy katalog www
Wgraj do katalogu www najnowszą wersję.
Sprawdź czy pomogło.

Kiedyś taka operacja na katalogu moodla pomogła mi rozwiązać tego typu problem."

Niestety to nie zadziałało. Jak teraz z tego wybrnąć?

Ania.