klasy jako grupy

klasy jako grupy

Napisane przez: Rafał Foltyn ()
Liczba odpowiedzi: 7
Witam!
Chciałbym podzielić uczniów w szkole na grupy, w ten sposób, że uczniowie danej klasy (np. 1cLO) należeliby do grupy 1cLO. Tak, aby nauczycielom ułatwić przypisywanie uczniów do kursów (poprzez dodanie całej grupy, a nie każdego z osobna).
Macie pomysł jak tego dokonać?
W odpowiedzi na Rafał Foltyn

Odp: klasy jako grupy

Napisane przez: Łukasz Sanokowski ()
Witam

Można to "objeść" definiując klucz dostępu do kursu dla każdej z grup. Klucz ten podaje się studentom na zajęciach, studenci zapisują się do kursu używając tego klucza, dzięki czemu są automatycznie przypisywani do grup. Więcej info tutaj: http://patrickmalley.com/2010/02/11/course-to-class/
W odpowiedzi na Łukasz Sanokowski

Odp: klasy jako grupy

Napisane przez: Rafał Foltyn ()
Z tego co widzę w podanym linku, to można tworzyć grupy użytkowników, ale u mnie nie ma opcji 'administracja-grupy-twórz grupę'..

W takim razie jak utworzyć grupę?


dobra, już wiem jak stworzyć grupę..,
ale ma ktoś może jakiś inny pomysł na to?
W odpowiedzi na Rafał Foltyn

Odp: klasy jako grupy

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Aby to zrobic tak jak to opisales, potrzebne sa globalne grupy. Niestety w aktualnym standartowym Moodle tego nie ma. Grupy i nadgrupy mozna tworzyc tylko w kursach. Sztuczka z haslem grupowym ulatwia administracje bo przerzuca robote z zapisywaniem na kursy na uczniow.

Innym podejsciem mogloby byc ustawienie kategorii kursow wedlug grup uczniow. Wtedy uczniow mozna zapisywac na kursy na poziomie kategorii tzn ze sa automatycznie zapisani do wszystkich kursow w danej katergorii i jej podkategoriach.
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: klasy jako grupy

Napisane przez: Rafał Foltyn ()
Ja mam teraz tak:

Szkoła -> klasa -> kurs (np. j. polski, czy też matematyka)..

Jakie według Was jest najlepsze rozwiązanie dla tej charakterystyki?
W odpowiedzi na Rafał Foltyn

Odp: klasy jako grupy

Napisane przez: Jarosław Wagner ()
Witam,
jest jeszcze jeden prosty sposób, wystarczy zrobić kurs tylko z listą uczniów/studentów, zrobić jego backup. Po założeniu nowego kursu (matematyki czy innego), można odtworzyć kopie listy uczniów i dołączyć je do istniejącego kursu. Trwa to 30 sekund i uczestnicy są zawsze aktualni.


Lub
Skorzystać z kursów nadrzędnych, gdzie taki stan będą miały kursy przedmiotowe, a kurs "zwykły" będzie ten z listą uczniów. W momencie dodawania uczestników wybieramy cały kurs z listą uczniów.

Pozdrawiam
W odpowiedzi na Jarosław Wagner

Odp: klasy jako grupy

Napisane przez: Przemyslaw Stencel ()
Rafale, w Twojej sytuacji spośród różnych rozwiązań tutaj zaproponowanych najbardziej polecałbym wykorzystanie kursu nadrzędnego (druga z propozycji Jarosława). Inne rozwiązania wymagają dokonywania zmian w wielu kursach, jeśli na przykład do grupy dojdzie jakaś osoba lub ktoś wypadnie. Wykorzystując mechanizm kursów nadrzędnych i podrzędnych, takie zmiany wprowadza się tylko w jednym kursie, w kursach zależnych są one odzwierciedlane bez potrzeby żadnej ingerencji administratora.

Pozdrawiam,
PS