Dodawanie składowych kursu - pusta strona

Dodawanie składowych kursu - pusta strona

Napisane przez: Krzysztof Winnicki ()
Liczba odpowiedzi: 5
Witam,

mam pytanie. Czy spotkał się ktoś może z takim oto problemem: w momencie, kiedy przełączam kurs w tryb administratorski i próbuję np. dodać jakąś składową, wyskakuje mi pusta strona Mieszane uczucia.

Problem zaczął się w dniu dzisiejszym - mój usługodawca najpierw wszystkim odgórnie ponownie włączył tryb safe mode (to już mam wyłączone), ale pojawił się problem o którym wspomniałem wyżej.

Zauważyłem, że za dodawanie tych rzeczy odpowiedzialny jest plik course/modedit.php (przynajmniej taki wyświetla się na pasku przeglądarki).

Administrator hostingu odpisał mi, że "Pusta strona oznacza błędy php, prosze wlaczyc wyswietlanie bledow i przeslac je lub jak juz Pan bedzie je widzial to moze rozwiaze je Pan samodzielnie.". Dla mnie to o tyle dziwne, że do wczoraj (tj. 21 lutego 2010) wszystko działało OK.

Jak sprawdzić dlaczego wyświetla mi się pusta strona? Na jednym z forów widziałem, że można dodać do pliku php linijkę:

error_reporting(E_ALL);

Dodałem, ale nadal nic. Pusta strona.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc i sugestie Uśmiech

PS. Instalowałem Moodla skryptem w Fantastico. Dzisiaj dla próby zainstalowałem nowy portal w innym folderze, ale problem jest dokładnie ten sam. Podejrzewam więc, że ze skryptami Moodla jest OK, a jakieś ustawienie na serwerze to blokuje. Tylko nie wiem jakie Mieszane uczucia
W odpowiedzi na Krzysztof Winnicki

Odp: Dodawanie składowych kursu - pusta strona

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Masz jakiś moduł lub blok, który blokuje prawidłowe wyświetlanie. Przypomnij sobie, co dodałeś ostatnio.
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Dodawanie składowych kursu - pusta strona

Napisane przez: Krzysztof Winnicki ()
Witam,

nic nowego nie dodawałem - żadnego nowego modułu ani bloku. Ale włączyłem za to w Moodle wyświetlanie błędów - zarówno tam gdzie obecnie pracuję i wykorzystuję instalację oraz na zupełnie czystej instalacji wykonanej w dniu dzisiejszym.

W obu przypadkach otrzymałem komunikaty (kolejno: bieżąca i nowa instalacja):

Warning: require_once(HTML/QuickForm.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home3/gim56/public_html/elearning/lib/formslib.php on line 24

Warning: require_once(HTML/QuickForm.php) [function.require-once]: failed to open stream: No such file or directory in /home3/gim56/public_html/eszkola/lib/formslib.php on line 24

Powyższe komunikaty pojawiają się także w momencie kiedy chcę stworzyć nowy kurs (w obu przypadkach).

Z tego co tak wstępnie poczytałem w sieci to problem raczej jest po stronie usługodawcy. Wysłałem do niego otrzymane komunikaty - zobaczę jaką da mi odpowiedź. Niemniej będę oczywiście szukał odpowiedzi dalej Uśmiech.

Problem pojawia się u wszystkich moich znajomych, którzy podobnie jak ja mają zainstalowane platformy na tym samym hostingu.
W odpowiedzi na Krzysztof Winnicki

Odp: Dodawanie składowych kursu - pusta strona

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Błędy które cytujesz sugerują, że zaginęły albo zrobiły się nie dostępne pewne pliki Moodle. Poprzez cpanel możesz popatrzyć czy są i czy mają takie same ustawienia jak inne.
W odpowiedzi na Krzysztof Winnicki

Odp: Dodawanie składowych kursu - pusta strona

Napisane przez: Robert Brenstein ()
Spytałeś się usługodawcy czy przypadkiem nie zmienił wersji PHP?
W odpowiedzi na Robert Brenstein

Odp: Dodawanie składowych kursu - pusta strona

Napisane przez: Krzysztof Winnicki ()
Dziękuję wszystkim za cenne podpowiedzi i wskazówki. Po zgłoszeniu problemu usługodawca ustawił mi wszystkie wymagane zmienne tak, że skrypt już działa poprawnie. Mogę zatem dalej cieszyć się działającym poprawnie Moodle Uśmiech. Nie wiem co prawda co dokładnie zmienił, ale działa uśmiech