Tworzenie serwisów e-learningowych z Moodle 1.9

Tworzenie serwisów e-learningowych z Moodle 1.9

Napisane przez: Sławomir Gajewski ()
Liczba odpowiedzi: 6
Witam!
Sprawmy sobie prezent pod choinkę Szeroki uśmiech i kupmy dawno oczekiwaną książkę właśnie DLA NAS. Mianowicie można już nabyć w księgarni wysyłkowej HELIONU podręcznik Tworzenie serwisów e-learningowych z Moodle 1.9.
Ja już zamówiłem - może nie będę żałował...
Pozdrawiam
SG
W odpowiedzi na Sławomir Gajewski

Odp: Tworzenie serwisów e-learningowych z Moodle 1.9

Napisane przez: Janusz Przybył ()
Nie będę gorszy i też zamówiłem uśmiech
Najpierw jednak zapoznałem się z jej fragmentem oferowanym przez wydawnictwo (który to fragment zamieściłem w załączniku).
Wydawnictwo udostępniło 24 strony ale musiałem obciąć bo załącznik był za duży.
Cześć.
W odpowiedzi na Janusz Przybył

Odp: Tworzenie serwisów e-learningowych z Moodle 1.9

Napisane przez: Jadwiga Prawdzik ()
Witam,

Ja chyba również zamówię tę książkę, bo przed kilkoma godzinami przeglądałam jej reklamę. Wcześniej kupiłam "Platformy edukacyjne - administrowanie i zarządzanie" B. Gocłowskiej i Z. Łojewskiego z UMCS-u. Na początek też dość dobra.

Teraz mam pytanie: Niedawno coś tworząc przełączyłam edytor na kod HTML za pomocą "<>" przycisku i nie wiem gdzie coś włączyć, żeby pojawiły się wszystkie narzędzia edytowania tekstu.
Dodam, że w ustawieniach "wyglądu" wszystkie przyciski są odznaczone, czyli powinny być widoczne, a nie są. AJAX też włączyłam.
Jest jakiś skrót klawiaturowy do tego magicznego przełączania?

Pozdrawiam,
Jadwiga Prawdzik
W odpowiedzi na Jadwiga Prawdzik

Odp: Tworzenie serwisów e-learningowych z Moodle 1.9

Napisane przez: Janusz Przybył ()
Przycisk ten służy do przełączania edytora pomiędzy trybem graficznym a tekstowym. Aby powrócić do trybu graficznego należy powtórnie nacisnąć ten sam przycisk.
A co do "widzialności" uśmiech przycisków to należy w zakładce "wygląd" "edytor HTML" wybrać które przyciski mają być ukryte.Więc najlepiej nic nie zaznaczać jeśli chcesz aby wszystko było widoczne i dostępne.
W odpowiedzi na Janusz Przybył

Odp: Tworzenie serwisów e-learningowych z Moodle 1.9

Napisane przez: Jarosław Maciejewski ()
Czekamy na Wasze opinie dot. książki uśmiech)
W odpowiedzi na Jarosław Maciejewski

Odp: Tworzenie serwisów e-learningowych z Moodle 1.9

Napisane przez: Jarosław Majski ()
Pierwsze wrażenie mam pozytywne, dość przejrzyście wszystko podane. Niezbyt udane jest tłumaczenie no i zrzuty ekranu są z wersji angielskiej. Czytam dalej.
W odpowiedzi na Jarosław Majski

Odp: Tworzenie serwisów e-learningowych z Moodle 1.9

Napisane przez: Janusz Przybył ()
Przychylam się do opinii kol Jarosława. Oczekiwałem czegoś więcej ale ogólnie jestem zadowolony (bez entuzjazmu ale zadowolony). Nie żałuję zakupu chociaż jest to raczej pozycja dla początkujących.
Gdyby poprawić tłumaczenie i dodać polskie zrzuty ekranowe byłoby o wiele lepiej.