چگونه از یک فونت جدید استفاده کنم؟

از Ali Nejati در
Number of replies: 4
سلام، وقت همگی به خیر.
من برای یک آموزشگاه مجازی از سیستم مودل استفاده میکنم و میخوام برای زیباتر شدن محیط سایت، از فونتهای دلخواه خودم استفاده کنم، مثل نازنین، تیتر و ...
ضمناً میخوام این قابلیت وجود داشته باشه که هر کارآموز با همون فونتهای تعریف شده من صفحات رو ببینه. آیا چنین امکانی در مودل هست؟ اگه هست لطفاً راهنمائیم کنید که چطور میتونم انجامش بدم.
این رو هم بگم که من تازه کارم و حرفه ای نیستم. لطفاً جوری بگید که من بفهمم big grin

مرسی.
تعداد امتیازات:  -
In reply to Ali Nejati

نظر در مورد: چگونه از یک فونت جدید استفاده کنم؟

از moh kh در
سلام دوست عزیز

شما باید از CSS3 استفاده کنید . در این روش شما یک فون دلخواه رو Mask می کنید و دیگه از اون به بعد همه جا از فونت دلخواهتون می تونید استفاده کنید

من خودم تاحالا این کا رو نکردم به دلائل زیر :

• همه مرورگر ها از CSS3 پشتیبانی نمی کنند ( فقط firefox3 و IE8 و Chrome )
  • به نظر من فونت Tahoma برای وب خیلی خوب و خوانا است و دلیلی نداره اون رو عوض کنم
به هر حال صلاح مملکت خویش خسروان دانند
In reply to moh kh

از Ali Nejati در
ممنون دوست عزیز از راهنمائی شما.
اگه لطف کنید و در مورد CSS3 بیشتر توضیح بدید ممنون میشم. این یه نرم افزاره؟ یا چیز دیگه ای هستش؟

مرسی.
In reply to Ali Nejati

نظر در مورد: چگونه از یک فونت جدید استفاده کنم؟

از moh kh در
دوست عزیر CSS3 همون CSS هست ، فقط کد های css بیشتری داره

توی اینترنت یک جستجو کنید مطلب زیاده در موردش
In reply to Ali Nejati

در پاسخ به: چگونه از یک فونت جدید استفاده کنم؟

از Seied Ali Razavi Omrani در

با سلام و خسته نباشید

من یک کاربر مبتدی در مودل هستم اما با همین سوال شما درگیر بودم و حالا به جواب رسیدم، خواستم تجربه خودم رو با شما به اشتراک بذارم شاید به دردتون خورد:

من ابتدا فایل theme\standard\style\core.css\.. را ویرایش کردم و فونت مورد نظرم (مثلا نازنین) رو در این فایل، در قسمت font-family به عنوان اولین فونت اضافه کردم. البته دیگر کاربران برای مشاهده درست وب سایت طبیعتاً باید فونت مورد نظر شما (در اینجا نازنین) رو در سیستم خود نصب کرده باشند.

نکته مهم: من طی این تجربه فهمیدم که به طور پیش فرض  مودل تغییرات من در تم رو اعمال نمیکنه، مگر اینکه به قسمت پیکربندی>نما>پوسته>تنظیمات پوسته بروید و گزینه Theme Designer Mode را فعال کنید، این گزینه به طور پیش فرض غیر فعال است. با فعال کردن این گزینه تغییرات شما در پوسته سریعا اعمال می گردد.

در ضمن من از کارگزار Win Server 2008 R2 و SQL 2008 R2 و مودل 2.0.2 استفاده می کنم.

حالا من یک سوال دارم!!! من میخوام یک فونت دلخواه (مثلا نازنین) رو به لیست فونت های Text Editor اضافه کنم چطور میشه این کار رو کرد؟